سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » تایید75درصدانحراف دولت ازبرنامه توسط سازمان بازرسی...

تایید75درصدانحراف دولت ازبرنامه توسط سازمان بازرسی

چکیده :سازمان بازرسی معتقد است كه فساد عامل و بازدارنده توسعه است و به این دلیل تمام تلاش خود را گذاشته كه در سال آینده در سیستم اداری با فساد برخورد جدی...


کلمه:معاون برنامه ریزی و مدیریت منابع سازمان بازرسی كشور با تشریح برنامه های این سازمان در برخورد با مفاسد اقتصادی و اداری هشدار داد كه در صورتیكه بدهكاران كلان به سیستم بانكی اقدام به تسویه نكنند نام آنها به مردم اعلام خواهد شد.

غلامحسین بلندیان در حاشیه جلسه شورای اداری استان لرستان در گفتگو بامهر اظهار داشت: سازمان بازرسی معتقد است كه فساد عامل و بازدارنده توسعه است و به این دلیل تمام تلاش خود را گذاشته كه در سال آینده در سیستم اداری با فساد برخورد جدی كند.

وی با اشاره به فعالیتهای انجام شده در گذشته در راستای مبارزه با فساد توسط این سازمان، عنوان كرد: یكی از مواردی كه این سازمان در آن ورود پیدا كرد، وام ها و تسهیلاتی بود كه از طرف افرادی از بانكها گرفته شده بود و به عنوان بدهی های معوقه افراد حقیقی و حقوقی محسوب می شد.

بخش مهمی از معوقات بانك ها باقیست / معوقه 48 هزار میلیارد تومانی

معاون برنامه ریزی و مدیریت منابع سازمان بازرسی كشور با بیان اینكه این بدهی ها در اقتصاد كشور ایجاد خلل كرده است، افزود: پیگیرهایی توسط سازمان بازرسی با همكاری بانكهای عامل كشور صورت گرفته است و بخشی از این تسهیلات تاكنون وصول شده است.

بلندیان ادامه داد: با وجود تلاشهای صورت گرفته توسط سازمان بازرسی كشور هنوز بخش مهمی از تسهیلات معوقه بانكها باقی مانده است.

وی با تاكید بر تلاش این سازمان در استرداد تسهیلات بانكی، خاطرنشان كرد: در ابتدا مبلغی بالغ بر 48 هزار میلیارد تومان بدهی معوقه بانكها بوده كه تاكنون تنها بخشی از آن بازپرداخت شده است.

اسامی بدهكاران به سیستم بانكی اعلام خواهد شد

معاون برنامه ریزی و مدیریت منابع سازمان بازرسی كشور یادآور شد: این سازمان به دنبال این است كه اسامی افرادی كه مشمول این موضوع هستند اگر تلاشی در راستای پرداخت بدهی های خود نداشته باشند از طریق دستگاه قضایی به عموم مردم اعلام شود.

بلندیان در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به سئوال دیگر خبرنگار مهر در مورد آخرین وضعیت دوشغله ها عنوان كرد: سازمان بازرسی با تلاش و پیگیری در راستای حل مشكل دو شغله ها در كشور فعالیت ها موثری انجام داده است.

پروژه دوشغله ها موفقیت آمیز بوده است

وی با تشریح فعالیتهای صورت گرفته در این بخش، گفت: پروژه دوشغله ها كه توسط این سازمان پیگیری می شد موفقیت آمیز بوده و نتایج خوبی در پی داشته است.

معاون برنامه ریزی و مدیریت منابع سازمان بازرسی كشور ادامه داد: ما در سال 88 هم در تهران به عنوان پایتخت و هم در استانها بحث دوشغله ها را پیگیری كردیم و از مدیرانی كه احتمالا دو شغل دارند و ممكن است نسبت به موانع قانونی در این زمینه متوجه نباشند، خواستیم استعفا بدهند.

200 نفر از مدیران دوشغله استعفا دادند

بلندیان افزود: خوشبختانه با پیگیریهای لازم بسیاری از این افراد به ویژه در بخش فدراسیونهای ورزشی استعفا دادند.

وی در زمینه تعداد مدیرانی كه تاكنون در این راستا استعفا داده اند نیز گفت: تاكنون با توجه به بررسیهای صورت گرفته 200 نفر از مدیران دوشغله در كشور استعفا داده اند.

معاون برنامه ریزی و مدیریت منابع سازمان بازرسی كشور همچنین در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به سوالی  در مورد ارزیابی سازمان بازرسی از روند برنامه چهارم توسعه نیز بیان داشت: این سازمان بررسی های لازم در این زمینه را انجام داده است و مطالعات را در راستای برنامه چهارم توسعه كامل كرده است.

درصد پیشرفت برنامه چهارم كامل نیست

بلندیان ادامه داد: گزارش كاملی از بررسی ها و مطالعات سازمان بازرسی كشور به دولت و دیگر مقامات عالی كشور داده شده است.

وی در زمینه میزان پیشرفت برنامه چهارم توسعه گفت: درصد پیشرفت این برنامه از دیدگاه سازمان بازرسی كشور كامل نیست و ما با نقصان هایی در ایفای نقش اجرایی این برنامه روبرو هستیم.

تایید آمار نمایندگان مجلس در مورد وضعیت برنامه چهارم

معاون برنامه ریزی و مدیریت منابع سازمان بازرسی كشور در پاسخ سئوال خبرنگار مهر در مورد میزان پیشرفت برنامه چهارم توسعه نیز بدون اشاره به هیچ رقمی گفت: اخیرا برخی از نمایندگان مجلس در این زمینه اقدام به انتشار آمار كرده اند.

بلندیان در پاسخ به این پرسش كه آیا آمار ارائه شده توسط مجلس مورد تایید این سازمان است به صورت تلویحی این آمار را تایید كرد.

این سخنان بلندیان در حالی مطرح می شود كه نمایندگان مجلس در آماری اخیرا میزان پیشرفت برنامه چهارم توسعه در حالی كه دو ماه به پایان آن باقی مانده است را تنها 25 درصد عنوان كردند.

نظارت سازمان بازرسی بر روند اجرای طرح هدفمندی یارانه ها

معاون برنامه ریزی و مدیریت منابع سازمان بازرسی كشور همچنین در زمینه برنامه های این سازمان در مورد طرح هدفمند كردن یارانه ها به خبرنگار مهر گفت: یكی از برنامه های سال 89 سازمان بازرسی كشور نظارت و كنترل همه جانبه بر اجرای طرح هدفمند كردن یارانه هاست.

بلندیان بدون اشاره به ابعاد و چگونگی روند نظارت بر این طرح از برنامه های این سازمان در این حوزه خبر داد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

یک پاسخ به “تایید75درصدانحراف دولت ازبرنامه توسط سازمان بازرسی”

  1. روح الله گفت:

    >> درورد بر سه سيد فاطمي ………………………….. خميني و موسوي و خاتمي <<

    سبز سبزيم ريشه داريم ………..