سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » ادعای رییس دانشگاه علامه: اساتید قصد اخلال در امتحانات را داشتند!...

ادعای رییس دانشگاه علامه: اساتید قصد اخلال در امتحانات را داشتند!

چکیده :تمام اعضای این گروه در یک جریان خاص سیاسی حرکت می کردند و به دنبال اخلال در امتحانات بودند و می خواستند امتحانات را برگزار نکنند. چون این افراد متاسفانه جرم زیادی دارند تصور می کنند ما گروه را منحل می کنیم. اصلاً این گونه...


کلمه: صدرالدین شریعتی رییس دانشگاه علامه طباطبایی، با انتقاد از مواضع رئیس گروه توسعه دانشکده اقتصاد گفت: تمام اعضای این گروه در یک جریان خاص سیاسی حرکت می‌کردند و به دنبال اخلال در امتحانات بودند و می‌خواستند امتحانات را برگزار نکنند.

به گزارش مهر، وی در خصوص انتشار اخباری مبنی بر بازنشستگی 12 استاد دانشکده اقتصاد این دانشگاه افزود: ما یک استاد از دانشکده اقتصاد بازنشسته کردیم و بقیه این افراد با درخواستهای خودشان سه سال قبل بازنشسته شدند. یکی از این افرادی که نام وی در خبرها عنوان شده نیز اکنون در آمریکا بسر می برد.

وی گفت: دکتر برادران شرکا به درخواست خود در تابستان سال گذشته بازنشسته شد و اکنون به آمریکا رفته است. آقای خطایی نیز من نمی خواستم که وی بازنشسته شود اما وی به درخواست خود بازنشسته شد. در مورد آقای زنوز نیز دو سال قبل به همین شکل بازنشسته شده است.

شریعتی اظهار داشت: تنها فردی که امسال بازنشسته شده آقای ستاری فر است. وی دارای شرایط بازنشستگی بود چرا که اگر دارای این شرایط نباشد دانشگاه استاد خود را بازنشسته نمی کند. دانشگاه قانون دارد و تابع آن قوانین است.

وی اضافه کرد: همه این افراد به سن بازنشستگی رسیده بودند و در مورد آقای ستاری فر هم وی بیش از 30 سال فعالیت آموزشی داشته اما چون مقالات و کارهای پژوهشی و علمی نداشته و استادیار بوده است بر اساس قانون با این میزان فعالیت آموزشی بازنشسته شده است. البته اگر استاد تمام بود می توانست تا 65 سالگی فعالیت خود را ادامه دهد.

رئیس دانشگاه علامه طباطبایی در خصوص موضوع انحلال گروه توسعه دانشکده اقتصاد این دانشگاه نیز به مهر گفت: گروه توسعه دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی منحل نشده است. گروه توسعه ما متاسفانه به صورت یک باشگاه سیاسی عمل می کرده اما منحل نشده است.

وی با انتقاد از مواضع رئیس گروه توسعه دانشکده اقتصاد گفت: تمام اعضای این گروه در یک جریان خاص سیاسی حرکت می کردند و به دنبال اخلال در امتحانات بودند و می خواستند امتحانات را برگزار نکنند. چون این افراد متاسفانه جرم زیادی دارند تصور می کنند ما گروه را منحل می کنیم. اصلاً این گونه نیست.

شریعتی اظهار داشت: ایجاد و انحلال یک گروه آموزشی ضابطه دارد. در یک گروه آموزشی اصلاً بحث افراد مطرح نیست و طبق ضوابط عمل می شود.

وی اضافه کرد: این افراد آنجا را به یک پایگاه سیاسی بدل کرده بودند و اطلاعیه برای عدم برگزاری امتحانات هفته قبل صادر کرده بودند. تدبیر شد جلوی این موضوع گرفته شد و حال این افراد احساس می کنند کار نادرستی کرده اند اعلام می کنند که گروه منحل شده است. متاسفانه مدیر گروه به جای کار آموزشی به عنوان یک حرکت سیاسی عمل می کرده است که با کلیت نظام آموزشی و مسائل مربوط به آن منافات داشته است. یک مدیر گروه نمی تواند در برابر موضوعات آموزشی و امتحانات بایستد و اخلال در امر آموزش کند.

لازم به ذکر است که دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی از ادغام دانشکده های اقتصاد، بازرگانی و بیمه و علوم بانکی وابسته به مجتمع علوم اداری و بازرگانی در سال 1362 ایجاد شد. این دانشکده پنج گروه آموزشی شامل گروه های اقتصاد نظری، اقتصاد توسعه و برنامه‌ریزی، اقتصاد کشاورزی، اقتصاد بازرگانی، و آمار، ریاضی و کامپیوتر دارد و با حدود از دو هزار دانشجو و 58 عضو هیئت علمی به عنوان قطب علمی اقتصاد از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری انتخاب شده است.

با توجه به اینکه نام برخی از اساتید در این خبر ذکر شده است ، گروه حوزه و دانشگاه خبرگزاری مهر بر اساس وظایف قانونی و حرفه ای آمادگی دارد در صورت درخواست این اساتید نظرات آنها را نیز منتشر کند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

4 پاسخ به “ادعای رییس دانشگاه علامه: اساتید قصد اخلال در امتحانات را داشتند!”

 1. روح الله گفت:

  >> درورد بر سه سيد فاطمي ………………………….. خميني و موسوي و خاتمي <<

  سبز سبزيم ريشه داريم ………..

 2. az malezi گفت:

  chera goruhe egtesad. jaye basi taammol ast.

  bar omure keshvar eshrafe kamel darand va be kenare giri ya mobareze syasi ru avardeand.

  key bude mohem nist

 3. ناشناس گفت:

  عحب کاری

 4. الناز گفت:

  به امید ایران ازادواباد