سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » گزارش وزارت اقتصاد از مقایسه دو دولت؛اقتصاد در زمان احمدی نژاد دوبرابر دولتی تر ا...

گزارش وزارت اقتصاد از مقایسه دو دولت؛اقتصاد در زمان احمدی نژاد دوبرابر دولتی تر از دوره موسوی

چکیده :حالیكه یكی از اتهامات حامیان دولت وجناح راست به مهندس موسوی ترجیح اقتصاد دولتی به اقتصاد خصوصی بوده است گزارش رسمی وزارت اقتصاد نشان می دهد كه شاخصهای اقتصاد دولتی در زمان دولت احمدی نژاد بیش از دوبرابر پایان دولت موسوی بوده...


کلمه:در حالیكه یكی از اتهامات حامیان دولت وجناح راست به مهندس موسوی ترجیح اقتصاد دولتی به اقتصاد خصوصی بوده است گزارش رسمی وزارت اقتصاد نشان می دهد كه شاخصهای اقتصاد دولتی در زمان دولت احمدی نژاد بیش از دوبرابر پایان دولت موسوی بوده است.

به گزارش  آینده این شاخصها كه شامل نسبت بودجه شركتهای دولتی به تولیدناخالص ملی ونسبت كل بودجه دولت به تولید ناخالص ملی است در دولت احمدی نژاد نسبت به دولت موسوی به ترتیب 186 درصد و114 درصد افزایش داشته است كه این به معنای آن است كه اقتصاد كشور در دولت نهم دوبرابر دولتی تر از دولت مهندس موسوی شده است.

رسانه های اصولگرا از جمله جهان نوشته اند:وزارت اقتصاد درگزارشی تائید كرد كه دولت از سال 84 تا 87 بزرگتر از گذشته شده است.

وزارت اقتصاد در گزارشی تحلیلی و آماری تصریح كرد كه سیاست های خصوصی سازی در چند سال گذشته نتوانسته است به كاهش حجم دولت در اقتصاد منجر شود.

مطابق این گزارش یكی از شاخص های اندازه گیری برای حجم دولت نسبت بودجه شركت های دولتی به تولید ناخالص داخلی است كه این شاخص از 19.4 درصد در سال 68 به 55.5 درصد در سال 86 رسیده است.

همچنین نسبت بودجه كل به تولید ناخالص داخلی نیز از دیگر شاخص های برآورد حجم دولت است كه این نسبت هم از 35 درصد در سال 68 به 75 درصد در سال 86 رسیده است.

این گزارش كه در نشریه داخلی وزارت اقتصاد منتشر شده است نشان می دهد كه طی سالهای 68 تا 87 اندازه دولت و نقش و اهمیت شركت های دولتی به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.

در این گزارش تاكید شده است كه خصوصی سازی در سالهای گذشته برخلاف انتظار نتوانسته است اندازه دولت را كاهش دهد.

در این بررسی آمده است كه مهمترین عامل عدم موفقیت خصوصی سازی این بوده كه واگذاری ها به صورت كامل انجام نشده است و شركت های دولتی از حیطه مدیریت دولتی خارج نشدند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

8 پاسخ به “گزارش وزارت اقتصاد از مقایسه دو دولت؛اقتصاد در زمان احمدی نژاد دوبرابر دولتی تر از دوره موسوی”

 1. ناشناس گفت:

  این در همه ی موارد می خواهندخود را با میرحسین مقایسه کنند و بگویند که بهتر هستند!!!!!!! … به نظر شما این نشان از محبوبیت و موفقیت و برتری بدون چون و چرای میرحسین نازنین در نزد مردم و حسادت بیش از حد طرف مقابل نیست؟…. در ضمن دولتی بودن اقتصاد در دوره ی موسوی به خاطر اوضاع و شرایط خاص آن دوران بوده است و این مقایسه نادرست است.
  واقعن تاسف بر تفکر و رفتارهای بچه گانه ی مسئولین دولت دهم!

 2. سجاد گفت:

  منظورم درسته؟اقتصاددولتی تر برابر است با کل بودجه دولت تقسیم بر ناخالصی ملی.که ناخالصی شامل استفاده بودجه که تو مخرجه هر چی بیشتر بشه خوب نیست که این رقم در دولت موسوی(دوره جنگ)بالا بوده؟

 3. ناشناس گفت:

  چه کسی میگوید که گرانی اینجاست؟
  دوره ارزانیست…
  چه شرافت ارزان،
  تن عریان ارزان،
  عشق ارزان
  و دروغ از همه چیز ارزان تر….!
  آبرو قیمت یک تکه ی نان…
  و چه تخفیف بزرگی خورده ست،
  قیمت هر انسان

 4. مجید گفت:

  حالا خوبه که یکمی از میزان دزدی هم بنویسی که زمان موسوی 50 برابر دزدی بشتر از زمان احمدی نجاد بوده …

 5. من گفت:

  مجید جان خیلی بی نمکی بابا. نظر ندی میگن لالی؟!!! دیگه میزان دزدیهاتون اینقدر رو شده که به این ….. افتادین. بی زحمت اون چشمهاتون رو از حالت … بیارید بیرون و آمار 47 میلیون ایرانی زیر خط فقر رو مشاهده بفرمایید. اعطای دو سری وام میلیونی به یک بازیگر معلوم الحال برای برپایی نمایشگاه درپیت عکس رو مشاهده کنید. خالی شدن سریع صندوق ذخائر ارزی رو ببینید. واقعا حالیتون نیست که مردم زمان جنگ زندگی به مراتب راحت تری نسبت به الآن داشتن؟!! یا همه این حرفها به خاطر اینه که دارین از شدت حسادت میترکین!!!!

 6. منصور گفت:

  البته باید گفت که دزدگیر 88(برادر احمدی نژاد) احتمالا از کار افتاده چون چهارسالی هست که یکسری اسم در جیب مبارک هست و بیرون نمی آید….

 7. ف گفت:

  آقاي مجيد ميشه شما لطف كنيد و سر خط بدين تا حتي اگه كلمه بهش نپرداخت ما خودمون پيگير بشيم؟ چون از قضا اين ريس جمهور محبوبتون هر چي كه پته از ميرحسن عزيز داشت بند آب داد در واقع يعني نداد چون اين سيد ما اونقدر دسش پاك بود كه نهايت انگ زدن بهش به خودش نخورد و خورد به اطرافياش ( به هر حال راست يا دروغ كه هم غير اخلاقي بود و هم دسه چندم) و دس آخر نتيجه اش شد يه تابلوي قشنگ . ديدين كه حتما؟ همه ي اينا رو گفتم كه بگم بله آقا اگه چيزي از دزدي بود و شما مي دونستين و آقاي احمدي نژاد ،همون شب مناظره رو شده بود. نه ؟ نيس كه چقد توي مرام احمدي اخلاق موج مي زنه.

 8. من گفت:

  “مجید” خان دست مریزاد

  یعنی زمان امام خمینی (ره) پنجاه برابر الان دزدی میشده؟

  یعنی زمانی که رهبری رییس جمهور بودند پنجاه برابر الان دزدی میشده؟

  معنی ضد ولایت فقیه رو هم فهمیدیم…..