سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » 20 هزار میلیارد تومان احمدی‌نژاد از كجا می‌آید؟!...

20 هزار میلیارد تومان احمدی‌نژاد از كجا می‌آید؟!

چکیده :علاوه بر این‌كه قیمت بنزین 4 برابر و گازوئیل 6 برابر می‌شود، هر مشترك گاز و برق، سالانه باید 400 هزار تومان بیشتر پرداخت كند كه این به معنای آن است كه شهروندان باید عملاً مبلغی كه از دولت به عنوان یارانه نقدی دریافت می‌كنند به عنوان تفاوت قبض گاز و برق...


کلمه:سایت آینده گزارش داده است :در حالی كه دولت آماده می‌شود تا با حذف یارانه‌های انرژی از ابتدای سال جدید، پرداخت یارانه‌های نقدی را آغاز كند، محاسبات نشان می‌دهد دخل و خرج دولت همخوانی ندارد.

بنابر اعلام مقامات دولتی، 7 دهك از مردم یعنی بیش از 50 میلیون نفر،‌ یارانه نقدی دریافت می‌كنند و اگر به هر نفر تنها ماهیانه به طور متوسط 15 هزار تومان پرداخت شود، بودجه موردنیاز دولت برای پرداخت یارانه نقدی معادل 180 هزار تومان در سال برای هر نفر یا 9 هزار میلیارد تومان در سال برای كل 50 میلیون نفر می‌باشد و در شرایطی كه مطابق قانون دولت تنها 50 درصد از یارانه‌های حذف شده را نقداً پرداخت می‌كند، كل یارانه حذف شده از انرژی باید معادل 18 هزار میلیارد تومان در سال شود.

در این شرایط اگر بنزین سهمیه‌ای برای خودروهای شخصی حذف شود و بنزین از ابتدای سال آینده به قیمت 400 تومان فروخته شود، با توجه به سهمیه خودروهای عمومی، حداكثر 50 میلیون لیتر بنزین آزاد فروخته نخواهد شد كه رقم یارانه حذف شده آن، كمتر از 6 هزار میلیارد تومان خواهد بود.

در رابطه با گازوئیل نیز در صورت افزایش قیمت گازوئیل از 16 تومان فعلی به صد تومان و مصرف حدود 80 میلیون لیتر در روز، یارانه حذف شده گازوئیل نیز كمتر از دو هزار میلیارد تومان خواهد بود.

با این حساب از 18 هزار میلیارد تومان مورد نیاز دولت حتی با چهار برابر شدن قیمت بنزین و 6 برابر شدن قیمت گازوئیل تنها 8 هزار میلیارد تومان به دست می‌آید و مابقی باید از گران كردن بهای گاز و برق تأمین شود.

در این شرایط، با توجه به حدود 25 میلیون واحد كه مشترك مسكونی، تجاری و اداری در كشور هستند، تأمین این رقم از این تعداد مشترك به معنای آن خواهد بود كه هر مشترك سالانه باید 400 هزار تومان بیشتر پرداخت كند كه این به معنای آن است كه گران شدن قبض گاز و برق هر واحد مسكونی، اداری یا تجاری به طور متوسط 34 هزار تومان در ماه خواهد بود، یعنی علاوه بر این‌كه قیمت بنزین 4 برابر و گازوئیل 6 برابر می‌شود، شهروندان باید عملاً مبلغی كه از دولت به عنوان یارانه نقدی دریافت می‌كنند به عنوان تفاوت قبض گاز و برق بپردازند.

اكنون این پرسش مطرح می‌شود كه با توجه به این‌كه مجلس در مصوبه خود، كلیه اختیارات راجع به میزان افزایش دخل و خرج را به دولت واگذار كرده، آیا نباید قبلاً از اجرای چنین طرح تأثیرگذاری، دولت محترم حداقل اطلاعات اولیه راجع به محاسبات دخل و خرج را به افكار عمومی اعلام كند تا مردم بدانند چه سرنوشتی در سال جدید انتظارشان را می‌كشد؟Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

27 پاسخ به “20 هزار میلیارد تومان احمدی‌نژاد از كجا می‌آید؟!”

 1. فنر گفت:

  بزار قيمتا بالا بره تا اونايي كه دولت رو از روي احساسات و تعصب دوست دارن كمي مجبور شن فكر كنن؟!

 2. irani sabz گفت:

  bokhoon

  hame ona sedashon az jaie garm dar miad
  benazare man dg lazem nist ma sabza vashe sabz kardane on ede kasir az mardom ke 2beshakan ia shak daran ia on ghalil mardom ke az ro ehsas raii be ahmadi nejad dadan tabligh konim kafie ma 22 bahman hozore melioni va azmo tasmimemono neshon bedim baghish ba dolat chetori? malome iaraneha 3 mah dg hazfe 400 toman pole abo gaz ke dadano 100 gereftan ba hoghogho 500 tomani aksariate 2beshaka sabz mishan aghaie mashaiiam ke dare mazhabiavo daneshmandavo khanevadehaie shohadaro bae zede khodeshono rahbari mikone dg tabligh az in behtar.

 3. ,واشر گفت:

  اتفاقا این امر چیز بدی نخواهد بود چرا که چشم خیلیها قطعا به خیلی حقایق باز خواهد شد و دیگه نق این رو نمیزنند که آقای … حقوق بازنشستگی که به ما میده فلان و بهمان! اون موقع است که باید دید چطور طرفداران آقایون یکی یکی ریزش میکنند!

 4. یک آریایی گفت:

  داداش ما فکرامونو کردیم! ما مسلمآ ضرر نمی کنیم چون :
  گازوئیل مصرف نمی کنیم و از اشین سنگین جز مسافرت ها استفاده می کنیم
  ماشین نداریم که بخوایم پول بنزین بدیم
  قبض برقمون دوره ای از 3 هزار تومن بالاتر نمیره
  قبض آبمون ماهی از 2 هزار بالاتر نمیره
  منطقه مون گاز کشی نیست و ماهی بیش از 2 کپسول گاز مصرف نمی کنیم
  کسایی ضرر می کنن که قبلاً از حق بقیه داشتن از این همه یارانه استفاده می کردند و از حق بقیه می خوردن!!
  دم محمود گرم
  حق دارد به حقدار می رسد و از حلقوم کسانی که به ناحق خورده و میخورن درمیاره. زنده باد شجاعت

 5. ناشناس گفت:

  هدفمند کردن یارانه ها همون پوست خربزه زیر پای دولته.
  چرا؟ بسیار روشنه یه مثال میزنم در عرض 4 هفته گذشته دولت 4 دستورالعمل ضد و نقیض در خصوص بازنشسته های پیش از موعد (25 ساله ها) صادر کرد. در اولی روش اجرایی و نحوه باز نشسته شدن را تعریف کرد. هفته بعد در بخشنامه دوم به ادارات دستور داد فعلا دست نگهدارند. هفته سوم بخشنامه اجرا کردن ان را مجددا صادر کرد و در هفته چهارم که همین چند روز پیش بود مجدد دستور توقف ان را داد.
  حالا کی فکر میکنه این دولت عرضه چنین کاری دارد که بخواهد یارانه ها را هدفمند کند.
  برای من مثل روز روشن است که محمود جون با اینکار یه سره رفوزه میشه.
  میدونید چرا برای اینکه اون زیادی به نیروهای کارشناسی خودش اعتماد داره و کسی که زیادی اعتماد به نفس داره بالاخره یه روزی با سر زمین می خوره

 6. از نسل برتر گفت:

  مثل اين كه شما خييلي زيادي فكر كردي؟
  گازوييل مصرف نمي كني؟!
  اين همه جنس از جاهاي مختلف مياد تو شهرتون ؟!!! گازوييل نمي خواهد محمود جون واستون مياره ؟كرايه حمل كه اصلا بالا نميره و هيچي هم گران نميشه
  ماشين نداري كرايه ماشين هم نميدي -نديدي 20تومان بنزين گرون ميشه همچي 2 برابر ميشه
  برو همون قبض رو خوب بخون ميفهمي كه قبض 3هزاري يعني چقدر
  وقتي كه پولدارها و سرمايه دار ها از تورم ايجاد شده كلي حال ميكنند و اموالشون چند برابر ميشه و اجناسشون رو گرون تر ميفروشند من و شما هم بايد تازه بفكر بيفتيم كه نون شب رو از كجا بياريم
  خرج تحصيل هم كه شوت ميشه و تحصيل هم در كوزه باشه بهتر\
  انديشه و فرهنگ چه معني ميده برو دنبال نون امشب تا فردا هم كه خدا بزرگ

 7. علی گفت:

  میخواستم از این اریایی بپرسم که قبض ابش 2000تومن میادکه حمام میدونه یعنی چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 8. سمیرا گفت:

  برادر عزیز جناب اریایی حضور با سعادت شما عرض کنم که اقلام مصرفی شما از طریق ناوگان حمل و نقل کشور پخش می شود لذا شاید مسافرت نری، گاز کشی نداشته باشی، ماشین نخریده باشی و و و اما از این به بعد خودت هم باید بری زیر بار این فشار چون قیمت حمل کالا حدودا به 5 برابر افزایش پیدا میکنه(چون گازوئیل گرون شده).اونقت میتونی بشینی توی خونه و با هم بگی دم محمود گرم.کاش کمی فکر می کردیم.

 9. محسن گفت:

  آریایی – جوجه رو آخر پاییز میشمارند. وقتی قبض برق و آب و … بالای 40 تومن اومد .نون رو دونهای 1000 تومن خریدی تاکسی سوار شی چند برابر پول بدی همون کپسول گاز رو چند برابر قیمت بخری اونوقت یاد این حرفت بیوفت. بنده خدا اونی که وضعش خوبه ضرر نمیکنه چون دستش به دهنش میرسه اما امثال منو تو چی؟ انقدر سطحینگر نباشید. مطمئن باش تو از همه بیشتر ضرر میکنی.میگی نه پس صبر کن و ببین.

 10. tehran گفت:

  اين طرح با توجه به شكل و شمايل و ميزان محبوبيت و اقتدار دولت مسلماً به نفع سرمايه داران و سه دهك بالايي است كه يارانه نميگيرند. زيرا آنها معمولاً از توليد كنندگان< كارخانه داران< سرمايه داران تاجر و … هستند كه سود خود را بر اساس هزينه هاي خود محاسبه ميكنند و سود آنها درصدي از هزينه تمام شده محصول و يا خدماتشان است. بعنوان مثال اگر هزينه ساخت يك محصول امروز 100 تومان باشدو سازنده 20% سود بگيرد. هزينه تمام شده آن 120 تومان براي مصرف كننده خواهد شد. حال اگر با افزايش قيمت حامل هاي انرژي هزينه تمام شده محصول 130 تومان شود هزينه كالا براي مصرف كننده 156 تومان ميشود. يعني فروشنده 6 هزار تومان سود بابت افزايش هزينه حامل هاي انرژي دريافت نموده است.

 11. یک آریایی ایرانی گفت:

  آریایی عزیز

  بعید می دونم واقعا از تبار پاک آریایی باشی با این تفکرت!!

  خواص که مال مردم رو دو لپی نوش جان می کنند و محمود عزیز شما هم از این جمع جدا نیست را با قشر متوسط یکی نکن

  اگر شما هم هنوز در منطقه با این تفاسیر که گفتی , زندگی می کنی از بی عرضه گی محمود عزیزت هستش که با وعده انرژی هسته ای پولهایی که باید صرف ابادانی محل زندگی شما باشد را هدر میده
  پولی که اگر واقعا کارشناسان اقتصادی برنامه ریزی درستی براش می کردند و قوه مجریه یا همون دولت بدرستی اجرا می کرد من و شما وضعمون از این بهتر بود و نیازی هم به واردات بنزین و گرون کردن اب و برق و گاز برای جبران کسر بودجه و در واقع جبران کسر درامد اقایان نبود

  به امید ایرانی سرسبز …

 12. حق گفت:

  آخه كازوئيل كه 6 برابر بشه به علت اينكه تمام مواد اوليه با ماشينايي حمل ميشه كه از اين سوخت استفاده ميكنن يك تورم وحشتناك ميشه,حتي اتوبوس و تاكسي هم دارن از سوخت استفاده ميكنن!
  آخه آب و برق و… براي همه قيمتش ميره بالا نه فقط آقازاده ها,البته حق هم داري آخه آق محمود به امثال تو ماهي خدا تومن ميده كه اين تورم رو نميفهمي آخه مثل من متاهل نيستي خرجتو بابات بهت ميده تو كي ميتوني بفهمي!?

 13. سلما گفت:

  محمود همینطور ادامه بده!خیلی خوب داری پیش میری. خوشه ها را دیشب تلویزیون گفت مثلا خانواده سه نفری (شامل مرد وزن ویک فرزند)چنانچه بالای 390هزار تومان درامد داشته باشند یارانه تعلق نمی گیرد!!!!یعنی هرچی هم در میارند باید بدهند به ئولت بابت پول اب وبرق وگاز!!!!
  من می گویم اگر احمدی نژاد توانست این طرح را بر مردم ایران تحمیل کند مطمئن باشید رییس جمهور مادام العمر خواهد بود
  یعنی اگر ما زیر بار رفتیم لیاقت همچون ادمی را داریم. خود دانیم!!!

 14. ناشناس گفت:

  در پاسخ به یک آریایی گوشت ونان وبرنج و پوشاک و مسافرت هم که قیمتش مثل قبل می مونه همون کپسول گازو با اون پول یارانه ای هم نمی تونی بخری دوست عزیز. مطمئن باش

 15. طرفدار انديشه گفت:

  اون آقا با نام “يك آريايي” :
  مدتي بگذار تا ببيني محمود جونت چه كرده !!!
  وقتي مي گن طرفداراش مثل خودش … هستن همينه ديگه ، تو فكر كردي چون ماشين نداري و قبضت از فلان قدر بالاتر نمي ره هيچ تاثيري برات نداره ؟ تحمل كن تا ببيني

  به قول فردوسي :
  “از آن روز دشمن به ما چیره گشت *** که ما را روان و خرد تیره گشت”

 16. هستی گفت:

  آقا یا خانمی که خودت را آریایی معرفی میکنی شما اصلا می دانی آریایی به چه معناست آریایی یعنی آزاده /انسان آزاده
  وانسان زمانی آزاده است که فهم و درک حقیقت را داشته باشد.تا زمانی که جاهلانه از افرادی مانند خودت حمایت میکنی
  برایت همان بهتر است که از کوچکترین حق شهروندی یعنی داشتن گاز آن هم در کشوری که بزرگترین منابع گاز جهان را دارد
  بی بهره باشی .

 17. Sadegh گفت:

  napelon mige vaghti doshman dare yek eshtebah mortakeb mishe hich vaght mozahem karesh nashin

 18. حسین گفت:

  سلام دوستان عزیز.
  باید بگم این طرح فقط به دهک های پایین جامعه فشار میاد. خوب فکر کنید و فلان کارخانه دار ک هکلی سرمایه نقدی و ملک داره با خراب شدن وضعیت اقتصادی فوق فوقش شرکت و کارخونش رو تهطیل می کنه و می شینه از سرمایش که تو بانک و ملک خابونده استفاده می کنه. تازه قیمت ملکش هم بالا تر میره.(بدلیل بالا تر رفتن قیمت حمل و بار و کارگرو ….) در نهایت افراد ضعیف هستند که بازم نمی تونند به جایی برسند. الان حتی اگه بگن ماهی 600 تومن بشما میدن بنظرتون خیلی بیاد. ولی وقتی همه چیز گرون بشه و درصد بیکار هم بره بالا اون وقت ماهی 1 میلیون پولی نیست.
  من خودم در خانواده ای زندگی می کنم که وضع مالی مون نسبتا خوب بود. با اومدن احمدی نژاد سرمایه خانواده ما چند برابر شد. (بدلیل افزایش 300 درصدی ملک). اونی که سرمایه داشت در زمان احمدی نژاد خیلی هم بش بد نگذشت. من خودم شاهد بودم که بعضیا از این نابسامانی اقتصادی که که باعث اون سیاست های غلط دولت بود چه استفاده ها که نکردند.
  پدر من بم یاد داده اگه خودمم درد ندارم بفکر آدم هایی باشم که در جامعه درد مندند. بخدا 3دهک بالای جامعه ککشونم نمی گزه. من آلان کلی کاخونه دار سراق دارم کارگراشون رو که بعضیا شون به چند صد نفر میرسید و سال ها بود داشتند تو چرخه اقتصاد این مملکت تولید می کردند کارخونه رو تعطیل کردند و رفتن نشستند تو خونه. 2 تا آپارتمان داشته باشند اجاره بدند(که خیلی بیشتر دارند) تا آخر عمرشون راحت زند گی می کنند. این طرح باعث بیکاری فراوان در جامعه و در نهایت باعث فساد می شه. خدا کنه یکی دلش به حال 7دهک پایین جامعه که افراد زحمت کش هستند بسوزه و این طرح پیاده نشه.
  بابا شما ببینید فاصله طبقاتی رو . قبل احمدی نژاد یک آدم بیخونه با یک آدم با صاحب خانه 50 میلین بود آلان شده 150 میلیون.(تازه من پایینشو گفتم.). آدم بی ماشین و ماشین دار فوقش 40 میلیون بود(مثلا ماکسیما). آلان ماشین تو خیابونا هستش 150 میلیون تازه کسی هم نگاش نمی کنه انقدر زیاد شده.
  نمی دونم والله . خدا خودش رحم کنه.

 19. جمشید گفت:

  با صادق موافقم.

 20. یک آریایی گفت:

  همه حرفای شما درست! لازم است دو سه نکته را به عرض شماها برسانم. امیدوارم اپراتور محترم سایت نظر حقیر را درج نماید.
  1- در این که این اتفاق باید بیفتد،اندیشمندان اقتصادی هیچ شکی ندارند.
  2-حذف یارانه ها نه بلکه هدفمند کردن یارانه ها
  3- این پروژه یکی دو روزه اجرا نمی شود و یک پروژه 5 ساله است.
  4- اگر مفاد این لایحه را بخوانی نظر خودتان مقداری تغییر می کند البته اگر بخواهی بدون تعصب و کینه به قضیه نگاه کنی
  5- در این که گفتید که در زمان پیامبر همه مردم از بیت المال حقوق مساوی دریافت می کردند بسیار صحیح است و دقیقاً هدف این برنامه این است که این اتفاق بیفتد. و چه آن کسی که در گوشه روستا زندگی می کند و نمی داند سهمی در منابع نفتی این مملکت برایش محفوظ است (چه بخواهد یارانه به بنزین تعلق گیرد و چه نگیرد یک روستایی ظاهراً نمی داند! ولی صرفاً به دلیل ندانستنش نباید در حق او ظلم شود) و چه کسی که در خانه ی آن ها 3 تا چهار ماشین سواری است و از یارانه بنزین استفاده می کند در برابر مساویند و سهم یکسانی در منابع خدادادی دارند.
  6- این افرادی که در روستا زندگی می کنند لیاقتشان بیشتر از این است و نگرش شماها نسبت به او بسیار بد است! حق هم دارید ولی فکر می کنید چه باعث پایین ماندن آن ها شده است؟ بله همین تضاد و تفاوت در بهره مندی از یارانه ها و منابع نفتی مملکت
  7-همونطور که گفتم این پروسه زمان بر است و یه شبه اجرا نمی شود (برید بند های مختلف اونو بخونید) و قرار نیست درآمد نفتی به حساب شخصی کسی واریز شود و از حلقوم بقیه بیرون کشیده شود. این راهی است برای توزیع بهتر ثروت در کشور.
  8- در مورد کرایه تاکسی وحمل ونقل و قیمت … که گفتید درست است، گران تر خواهند شد و در آن زمان است ما مردم ایران راه بهتر خرج کردن رو یاد می گیریم.
  9- بر اساس قانون پایستگی ثروت اگر کاخی بناشود هزاران خانه باید کوخ گردند. حالا اگر جلوی برافراشته شدن کاخی که به ناحق ساخته می شود گرفته شود، در کنار آن هزاران خانه آباد خواهند گشت. و اگر توزیع ثروت مساوی باشد ما بیشتر از این مورد توهین و تهمت قرار نخواهیم گرفت و از لحاظ سطح فرهنگ نیز با شما برابری خواهیم کرد و اگر بهتر فکر کنیم از شما برتر خواهیم بود.
  10- ما به دنبال این هستیم که جلوی نابرابری های مادی را بگیریم و مطمئن هستیم که اگر این مهم اتفاق بیفتد قشر کم درآمد ضرر نخواهند کرد ( پایستگی ثروت). این است که ما به راه خود امیدواریم…
  11- من به شخصه معتقدم که حقوق های دولتی باید بر اساس مقدار تلاش باشد. اگر یک کارمند دولت بداند که کسی برای این که او زحمت بیشتر می کشد حقوق نخواهد داد، بیشتر تلاش نخواهد کرد. و این یکی از دلایل عدم پیشرفت ماست. و این را هم بدانید باید طوری شود که یک معلم یه یک کارمند دولت که بازدهی او 100 هزار تومن در ماه است هیچ وقت دادن حقوق 600 هزار تومن در ماه شرعی نیست( هم از لحاظ قانونی هم درست نیست و هم از نظر انسانی و وجدانی). حق او نیست. باید زحمت بکشد و بازدهی او 650 باشد تا به او 600 تومن داده شود.
  12- هدفمند سازی یارانه ها و خصوصی سازی گشاینده بسیاری از مشکلاتی از این قبیل هستند و این دو مکمل و ملزوم همدیگر هستند و باید انجام شود.(می دانم در مورد خصوصی سازی هم حرف بسیار دارید، ولی یک مورد را هم فراموش نکنید که طرف دوم خصوصی سازی باید توان اقتصادی و اجرایی بالایی داشته باشد تا در مناقصه ها بتواند برنده شودو …)
  13- ثروت ملی کشور متعلق به نسل کنونی تنها نیست و ما باید در برابر نسل های آتی جوابگو باشیم. اگر طرز درست استفاده کردن را بلد نباشیم همیشه درجا خواهیم زد. نفت حدوداً 70 سال دیگر تمام خواهد شد !
  حرف بسیار است ولی وقت اندک …

 21. سبزک گفت:

  نان بربری که با گازوییل تولید می شود ، برای نانوایی ها ارزانتر تمام می شود ، اما به علت داشتن رسوبات کربن روی نان ، مزه ی گازوییل را به نان می افزاید که با یک من عسل هم نمی شود خوردش ، تازه مزه که بماند کربن ها سرطان کبد می آورند. یعنی نان بربری بدون یارانه سرطان زاست. اینها همه به کنار. نانی خوب است که با شعله ی غیر مستقیم پخته شود ، در حالی که کوره های ایران را می بینیم که می چرخند و آتش به نان برخورد می کند ، خواه این آتش ، ازگاز باشد ، خواه از گازوییل.
  نان صنعتی هم که با شعله ی غیر مستقیم می پزد و نان خوبی است ، دانه ای سیصد تومان شده است ، از مهرماه 1388 به بعد ، نسبت به مرداد 1388 ، دو برابر شده است. اینجوری مردم مجبورند مانند عهد بوق در خانه هایشان تنور نانوایی درست کنند که این کار ، عملی نیست ، چون آپارتمان ها که جاتنوری ندارند و تازه ،؛ نانواها به جمع نیشکری های خوزستان می پیوندند و از کار بیکار می شوند.
  نان بربری گران شده است.

 22. سبزک گفت:

  کم مانده پول اکسیژن هوا را هم از ما بگیرند و خسارت رشد قد شهروندان که تابعی از اکسیژن هوا است ، را فاضلهوا حساب کنند رویش.
  زرشک.

 23. رضا گفت:

  سلام چنانچه هدفمند کردن یارانه ها به درستی انجام شود آن 70 درصد از مردمی که به خوبی از یارانه ها استفاده نمی کردند به حق خود میرسند پس همه باید از هر جناح یا طرفدار هر دولتی هستیم باید برای اجرای درست آن تلاش کنیم این طرح کشف این دولت که نیست طرحی هست در خیلی از کشورهای پیشرفته هم اجرا شده که آقای خاتمی هم اگر ترس اعتراض را نداشت باید اجرا می کرد بیاییم سنگ اندازی نکنیم انشاء الله

 24. با آقای آریایی گفت:

  کسی که با ماشین از رو مخالفاش رد میشه او بهشون تجاوز می کنه و دروغ می گه هیچ اعتمادی بهش نیست برای اجرای درست این طرح
  ضمنا شما از قشر ندار جامعه نیستید مانند وی دروغ نگویید

 25. حسین گفت:

  باز هم سلام.
  دوستان عزیز من در اینکه باید هدف مند سازی یارانه ها باید صورت گیرد شککی نیست . (بر منکرش لعنت).
  اما بزرگ ترین مشکل مملکت ما در این مطلب هست که ما سوء مدیریت داریم. این برنامه ها و طرح ها روی کاغذ و زون کن قشنگه.
  همین 3شنبه صبح طوی رادیوی رسمی کشور شنیدم که ما طرح 5 ساله قبلیمون رو که از سال 83 آغاز و امسال تموم شد(تو دولت کریمه محمود احمدی نژاد) ، فقط به 25% برنامه های چیش بینی شدش رسیده. حالا شما تصور کن وقتی خودشون بگن 25% اصلش چقدر بوده ؟ خدا عالمه.
  1.ما تو مملکتی زندگی می کنیم که بشدت از سوء مدیریت رنج می بریم. و تصمیماتی که در کشور گرفته می شه در درجه اول بر اساس احساسات و هیجانات آنی مسئولین گرفته می شه. خداوکیلی اینو همه قبول داریم. خوب تومملکتی که نمی تونیم یک طرح ساده را پیاده سازی کنیم و ج.ن مون بالا میاد جا بندازیم یک قانون رو نمی شه ازین طرح های 5 ساله بست و 80 سال فرهنگ و اقتصادی که مردم باش خو گرفتن را تغییر داد. ببینید تو کشور هایی مثل آلمان و ژاپن بعد جنگ جهانی طرح های بنیادی را برای باز سازی اقتصادی انجام دادند. که زمان زیادی برده. گفتم ما در کشور از سوء مدیریت رنج می بریم. (واقعیت هم چپ مشکل داره هم راست). تا وقتی می خوان به کوتاه بودن آستین یک مهندس و یا تراشیدن ریشش تو سازمان ها گیر بدن و یا بخاطر رای دادن به فلانی برکنار شی یا توبیخ عمرا این طرح های زیبا و شعار های قشنگ پیاده بشه .
  2.در حال حاضر دنیا در حالت متعادلی به سر نمی بره. از نظر اقتصادی مخصوصا. درست مسئولین میگفتن به کشور بزرگ و مستقل ایران صدمه ای نمی رسد ، ولی واقعیت اینجا است که اقتصاد ما بی تعسیر از بقیه دنیا نیست و در حال حاضر بسیاری از مواد اولیه در دنیا یا کم یاب شدن یا قیمتشون چند برابر شده.
  خوب تواین وضعیت قاراش میش مملکت و دنیا فکر کن فقط همین طرح را کم داشتیم. اوضاع کاملا شیر تو شیر می شه.
  ومطمئن باشید افراد دار آسیب نمی بینند، یا کمتر آسیب می بینند. و در واقع ضربه اصلی را افرادی می بینند که دچار ضعف اقتصادی هستند.

 26. یک آریایی گفت:

  به کاربری که جواب منو داده
  شما که می گویید با ماشین از روی مردم رد شده اند، گیریم درست! دو نفر از مأمورین نیروی انتظامی! با ماشین بدون آرم نیروی انتظامی از روی یک نفر رد شدند. این دو غلط کردند چه ربطی به دولت داره؟
  مثل این است که بگوییم چون چون پسر همسایتون قاتله تو رو بگیریم اعدام کنیم! این ها برای این است که سنگ اندازی کنند …
  در مورد اینکه گفتید شما از طبقه محروم نیستید و دروغ می گویید:
  افتخارم این است که از طبقه محرومم، شغل پدرم کشاورزی و روستایی هستم و الآن در دانشگاه صنعتی شریف و در مقطع کارشناسی ارشد درس می خوانم.از یکی از شهرستان های حاشیه ی کویرم. با توجه به خشکسالی های اخیر، درآمد پدرم به طور متوسط ماهانه کمتر از 100 هزار تومن است.

 27. به یک آریایی هم به یارانِ سبز!

  مشکل که در تبدیل یارانه های غیرمستقیم به پراختِ نقدی نیست؛ مشکل در چگونگی این طرح و به ویژه در کم شدن یارانه هاست. بهتر است چیزی نگوییم که اگر یک دولت خوب هم آمد در تنگنا بیافتند.

  یک آریایی به نمایندگی از احمدی نژادی ها با دو پرسش کلیدی روبه رو است:

  !_چرا باید 50 درصد از یارانه ها به مردم پرداخت نشه؛ مگه مردم در اوضاع خوبی هستن؟
  2_چرا خوشه بندی می کنین؛ آیا دروغگو در ایران نیست یا اینکه دقت سیستم اداری اینقدر بالاست؟

  من هم موافقم که اجرای این طرح، سنگی بر گور “دولتِ نهم بعلاوه یه مدتی” خواهد بود چون اینا تا حالا با سبزها روبه رو بودن و نفهمیدن “اکثریت خاموش” چه جوری اعتراض می کنه، همون اکثریت خاموشی که همه توطئه های این چند ماهه با هدف به خیابون کشوندنش انجام شده و الان تو راهه.
  بردباری و آگاهی بخشی کنیم تا طرف سوم هم وارد ماجرا بشه و با زبون خودش مطلب رو حالی همه کنه.