سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » نشریه توقیف شده «همت» منتشر و مسوولان را دو دسته کرد+عکس...

نشریه توقیف شده «همت» منتشر و مسوولان را دو دسته کرد+عکس

چکیده :این ویژه نامه که بدون کوچکترین تغییر نسبت به هفته نامه همت منتشر شده،« امت امام خامنه ای» را به عنوان تیتر روی جلد خود نیز انتخاب کرده و بدین ترتیب رسما مسئولان و چهره های سیاسی و مذهبی کشور را به دو دسته تفکیک کرده که در یک سوی آن، رهبر انقلاب در صدر قرار دارد و در سوی دیگر هاشمی...


کلمه:تنها به فاصله کمتر از یک هفته از توقیف شماره جدید هفته نامه« همت»، یک نشریه دیگر با همان شکل و شمایل و محتوا امروز( دوشنبه) روی کیوسک های مطبوعاتی آمده است.

نشریه جدید که به نظر می رسد با دور زدن قانون، و با عنوان ویژه نامه موج اندیشه منتشر شده است، در روی جلد خود تصویر رهبر انقلاب را چاپ کرده به همراه تصویر چهره های برخی از مسئولان کشوری و لشکری و چهره های سیاسی و همچنین تصویری از راهپیمایی مردم در روز 9 دی.

به گزارش فردا این ویژه نامه که بدون کوچکترین تغییر نسبت به هفته نامه همت منتشر شده،« امت امام خامنه ای» را به عنوان تیتر روی جلد خود نیز انتخاب کرده و بدین ترتیب رسما مسئولان و چهره های سیاسی و مذهبی کشور را به دو دسته تفکیک کرده که در یک سوی آن، رهبر انقلاب در صدر قرار دارد و در سوی دیگر هاشمی رفسنجانی.

از نکات جالب توجه این نشریه« همت 2» اینکه برخی شخصیت ها که هفته گذشته در لیست یاران هاشمی بودند، حالا به سوی دیگر ماجرا آمده اند. آیت الله جوادی آملی و واعظ طبسی هستند.

همچنین برادران لاریجانی نیز به دو دسته تقسیم شده. علی رئیس مجلس در صف یاران هاشمی است و محمد جواد و صادق در صف دوم.

از نکات در خور توجه دیگر اینکه عمدتا چهره های منتقد دولت اعم از اصول گرا یا اصلاح طلب بر اساس این تقسیم بندی در حلقه یاران هاشمی قرار گرفته اند. با این حال چهره های نزدیک به رئیس جمهور همچون رحیم مشایی، سعید مرتضوی، محمد رضا رحیمی و مرحوم کردان نه در لیست اول قرار دارند و نه در لیست دوم.

از میان فرماندهان سپاه هم محسن رضایی متعلق به لیست هاشمی است و سردار جعفری در لیست دوم قرار گرفته و نکته جالب توجه اینکه سردار رحیم صفوی نیز در هیچ کدام از لیست ها دیده نمی شود.

از میان ورزشکاران هم حسین رضازاده، حمید سوریان و محمد مایلی کهن نامشان در لیست دوم آمده است.

موج اندیشه که همت 2 را به عنوان ویژه نامه خود و به یاد شهید همت منتشر کرده، مجله هفتگی است که به صاحب امتیازی موسسه حفظ و بسط ارزش ها دور جدید انتشار خود را از آذر ماه شروع کرده و پوشش دهنده مواضع دولت است. موسسه مذکور همان موسسه ای است که نشریه توقیف شده همت هم به صاحب امتیازی آن منتشر شده بود.

از آنجا که به نظر می رسد تیم همت 2 با هفته نامه همت یکی است و بخصوص رسما دو دستگی میان مسئولان ارشد نظام که همان ادعای رسانه ها و محافل ضد انقلاب است، را القا می کند، برخورد هر چه سریعتر مسئولان مربوطه با این تیم ضروری به نظر می رسد.

گفتنی است سایت خبری جهان اعلام کرده بود رهبر معظم انقلاب ضمن ابراز رضایت از توقیف نشریه همت که به عده ای از مسئولان کشور اهانت کرده بود خواستار جلوگیری از تکرار چنین اتفاقاتی شده بودند.

به گزارش «کلمه» در حالی نشریه جدید امروز بر روی دکه روزنامه فروشی ها قرار گرفت که چاپ دوم نشریه توقیف! شده همت نیز شنبه منتشر شده بود.و علی رغم توقیف بر روی دکه های روزنامه فروشی توزیع گردیده و جمع آوری نشد.

نشریه توقیف شده همت

نشریه جدید همتDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

41 پاسخ به “نشریه توقیف شده «همت» منتشر و مسوولان را دو دسته کرد+عکس”

 1. در این کشور قانون فقط برای مخالفان است

 2. سعید گفت:

  از هوش سرشار و تحلیل عمیق آقایان جز این هم انتظار نمیرفت.
  توجه شما رو جلب میکنم به عکس آیت الله جوادی آملی که در هر دو تصویر مشترکه
  در یاران هاشمی گوشه بالا سمت چپ
  در یاران امام خامنه ای وسط-راست کنار محمود کریمی

 3. ناشناس گفت:

  يك نكته جالب حضور آيت الله جوادي آملي در هر دو دسته هست

 4. az Australia گفت:

  واقعاً چقدر جالبه که به خانواده شهید همّت نهایت بی‌ احترامی را میکنند و از نام این شهید سو استفاده میکنند،اینها مثل اینکه از شقه کردن خانواده‌ها و ملت و بزرگان کشور سود میبرند،از روی جهل و نادانی‌ به جدا کردن و تفکیک عناصر انقلاب میپردازند و از روی عناد و کینه اصرار به جدایی‌ میکنند.اینکه مشائی را جزٔ هیچ گروه قرار نداده اند چیز عجیبی‌ نیست،چون در واقعیت هدف و منظور مشایی و تعداد دیگری که پشت پرده هستند و به ظاهر جز یکی‌ از این گروه‌ها قرار گرفته اند چیز دیگریست ،هدف آنها نابود کردن هر دو گروه است،داستانی‌ هست که بیان می‌کند که پادشاهی یهود از یکپارچگی مسیحیان رنج میبرد ،با وزیر خود مشورت می‌کند که چه کنیم که این اتحاد از بین برود وزیر که در مکر و حیله خبره بود،به پادشاه میگوید به من بسپارید خود مساله را حل می‌کنم،در لباسی مبدل به محل مسیح نشینان میرود و مدتها عبادت می‌کند تا یک مسیح نمونه میشود و همه او را به خاطر سادگی‌ و زهد پروریش به عنوان پادشاه انتخاب میکنند،او رئیس هر قبیله را به تنهایی‌ میخواند و به هر کدام بدون اینکه دیگری بفهمد نامه‌ای مهر و موم شده میدهد و میگوید بعد از مرگ من باز کنید،بعد از اینکه همهٔ سران قبایل مسیح نشین را جدا جدا به حضور خود میخواند و به هر کدام یک کاغذ مهر و موم میدهد ،ناگهان خود را به بیماری میزند و با همدستانش مرگی ساختگی درست می‌کند و از آن دیر به کشور خود بر میگردد،همهٔ قبایل مسیح بعد از اینکه او ظاهراً میمیرد ،نامهٔ خود را میگشایند و رئیس هر قبیله فکر می‌کند که خودش جانشین او شده است ،همه سران به یکدیگر حمله میکنند چون هر کسی‌ کاغذی از پادشاهشان در دست داشت، و اینقدر جنگ‌های قبیله‌ای ادامه پیدا می‌کند که همه بزرگان قبایل از بین میروند و پادشاه یهود که همیشه از سرزمین مسیح نشینان می‌ترسید با ترفند وزیرش که جدایی بنداز و حکومت کن بود به هدف خود رسید و بدون اینکه ذرّه‌ای رنج بکشد سرزمین مسیحیان را تصاحب کرد،امروز مشائی و تمام کسانی‌ که پشت دولت قرار دارند هدفشان نابودی جمهوری اسلامی و ایران است و این وزیر که لباس مبدل پوشیده کسی‌ جز مشائی نیست،یهودی که ادعای اولیا الله بودن دارد.

 5. سبز سبز گفت:

  سلام
  با توجه به اینکه گفته شد که این نشریه توقیف شده ولی من هنوز هم آن را در بسیاری از روزنامه فروشی های تهران میبینم…..

 6. ناشناس گفت:

  اگر مقام رهبری تدبیر کافی و وافی را بخرج بدهند امید است مسایل حل شوند

 7. ناشناس گفت:

  جالبه که واعظ طبسی در هر دو گروه هست

 8. آرش کمانگیر گفت:

  امام خامنه ای؟؟؟؟؟؟؟

 9. morad گفت:

  اين خانمها وسط آقايون نامحرم مشكل شرعي نداره؟

 10. سياوش گفت:

  عكس مجري رو به فردا رو يادش رفته بندازه . ناراحت نشه طفلي :D

 11. رضا گفت:

  عکس اسداله لاجوردی رو هم زده. سراغ اموات رفتن.

 12. ناشناس گفت:

  مشايي تو كدوم ليسته؟

 13. سعید گفت:

  اون پسره بت موهای فشن کیه تو یاران امام ؟

 14. ali گفت:

  چرا بعضیا تو هر دو تا هستن؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!

  مثل آقای جوادی آملی و آقای واعظ طبسی.

 15. م.ه گفت:

  جالب این جاست که مشایی میگه این نشریه به من وابسته نیست و من هیچ نشریه ای نداشته و ندارم!
  اما من فردی رو به نام م.ز می شناسم – از هم رشته ای های خودم ولی ورودی سال بعد از منه- که در نشریه موج اندیشه – وابسته به مشایی -کار میکنه!!!!

 16. حامد گفت:

  متعلق به لباس شخصی هاست.. با توجه به بردی که کلمه “همت” در میان این طیف از قدیم الایام داشته

 17. رهگذر گفت:

  قانون فقط در مورد مطبوعات اصلاح طلب اعمال می شود.
  این هم نوعی عدالت از نوع جمهوری اسلامی است

 18. ناشناس گفت:

  جالبه که آیت الله سیستانی را در اوایل دهه هفتاد مرجع انگلیسی می خوانند حال ….!!

 19. ناشناس گفت:

  من فكر كنم بعضي‌ها خيلي ناراحت بشوند. مثلاً عكس سيد احمد خاتمي توي اون عقبها چاپ شده. بادامچيان كلي عقب‌تر از رضازاده قرار داره. ……….. “رامين” كو؟

 20. قلمراد گفت:

  حالا اینا که تو عکسن یعنییییی چه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 21. علي گفت:

  جالب است. همسر شهيد همت را در مراسم ارتحال آيت الله العظمي منتظري در اصفهان مورد ضرب و شتم قرار مي دهند و از نام شهيد سوء استفاده مي کنند

 22. m گفت:

  dar javab said=pesar fashene hamide soriane

 23. ناشناس گفت:

  به az Australia
  به نظر من منظور اینا از شهید همت مجله همت که توقیف شده است می باشد.

 24. محمد گفت:

  به نظر من منظور از شهید همت مجله توقیف شده شون است.

 25. قلم فرانسه گفت:

  خدا رو شکر که عکس من تو هیچ کدام نیست !

 26. latif گفت:

  جوادی آملی و واعظ طبسی هر دو ورند!

 27. hoseen گفت:

  بگوییدلعنت بریزیدیان تفرقه افکن .یا حسین ……

 28. a.m گفت:

  khoda be dad mardom berese. mamlekat yarkeshi shode

 29. یاور گفت:

  شهید آوینی اون وسط چی کار می کنه؟ جمع کن بابا…

 30. ایرانی گفت:

  جنبه دار باشین سبزک ها این تازه اولشه

 31. محمد گفت:

  – از مسئولین نشریه همت خواهش میکنیم که فاصله بین خانمهای موجود را با سایر آقایون بیشتر کنند که مشکل احلاقی پیش نیاد

 32. ناشناس گفت:

  شهيدان بهشتي،رجايي،قدوسي،منتظري،دستغيب،صدوقي،اشرفي اصفهاني،هاشمي نژاد،جهان آرا،همت،باكريها،وكليه افرادي كه نامشان درذهنم نيست(وازجمله خانواده خودم وخودم)آرام باشيدكه ماحسابي احترامتان راداريم.اون آمريكايي چه خوش به زبان اين قوم سخن گفت كه گفت:سرخپوست خوب سرخپوستي است كه مرده باشد.حالا تصوركنيداگرهاشمي يامجسن رضايي ياهمين خودمن توجنگ كشته ميشديم الان جزءسرخپوستاي خوب بوديم البته نفعش براي آقايون كتك وزندانش هم براي خانواده ما

 33. ح م گفت:

  جای مشایی منتقد حضرت نوح خالی

 34. ناشناس گفت:

  شهید آوینی که نیست بنده خدا!!!
  اگرم بود الان به حال همسر شهید همت زار زار میگریست

 35. ناشناس گفت:

  چرا اصرار دارید همت نام شهید همت هست.هسته های مقاومت تاکتیکی.چرا شما هم از نام شهید همت سو استفاده می کنید.شما که شعار دیگری می دهید

 36. سعيد گفت:

  سيد حسن نصرالله هم ايراني شده…

 37. محمد گفت:

  خالد مشعل هم که هست در ضمن تکلیف جوادی آملی را روشن کنید بنده خدا بلا تکلیفه بالاخره اینوریه یا اونوری

 38. حسن گفت:

  از کی تاحالا شما نگران القا های رسانه های بیگانه شدید؟!!!!

 39. ناشناس گفت:

  اری این بود شعار زنده باد مخالف من؟ ایا با چنین اشخاصی می توان وحدت داشت . جالبه شهید همت رو هم مال خودشون کردند اگر راست می گین یکی از مصاحبه های خانوادش رو پخش کنید.

 40. سبز پوش گفت:

  به نام ایزد دانا با با کاری به این تفرقه افکنان نداشته باشید فکر مردم باشید و با همدلی فکری به حال ما دهک های پایین کنید که چگونه با این خذف یارانه ها کمرمان را بالا نگه داریم بعد از حذف یارانه ها باید به فکر شغل ششم و هفتم و هشتم و نهم و…… باشیم چون هر چه از شغل پنجم به پایین در می اوریم باید خرج حامل های انرژی کنیم و از شغل ششم به بعد بتوانیم فقط روزی یک نان سنگگ بخریم کلاهمان بالا است

 41. تقی پور گفت:

  شک نکنید که حاکمیت با این اقدامات قصد خراب کردن برخی چهره های منتقد خود را دارد.
  یادمان نمیرود که استاد حمید سبزواری حمایت از احمدی نژاد را تکذیب کرد .