سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » 4ماه بلاتكلیفی ‘جانباز زندانهای شاه’ در اوین...
» مخالفت دادستانی با قرار وثیقه و مرخصی رئیس کمیته مردمی ستاد میرحسین

4ماه بلاتكلیفی ‘جانباز زندانهای شاه’ در اوین

چکیده :دادستانی تهران با تبدیل قرار بازداشت سید حسن احمدیان به قرار وثیقه با وجود اتمام دادرسی مخالفت نموده است. این در حالی است که وی در زندان مبتلا به بيماري كليوی شديد شده و حتي با مرخصي كوتاه مدت جهت درمان وی نيز موافقت نشده است. احمديان بازنشسته وزارت دفاع و داراي بيماري نخاعي است كه يادگار دوران زندان قبل از انقلاب است. وي كه به سختي توان راه رفتن دارد، نيازمند رسيدگي و مراقبت و مصرف منظم داروهايش...


کلمه:بنابر گزارش‌های دریافتی، دادستانی تهران با تبدیل قرار بازداشت سید حسن احمدیان به قرار وثیقه با وجود اتمام دادرسی مخالفت نموده است. این در حالی است که وی در زندان مبتلا به بيماري كليوی شديد شده و حتي با مرخصي كوتاه مدت جهت درمان وی نيز موافقت نشده است.

سید حسن احمدیان، 53 ساله و رئيس كميته مردمی ستاد مهندس ميرحسين موسوی در استان تهران، پس از گذشت بیش از 4 ماه همچنان در بازداشت نیروهای امنیتی و در زندان اوین به سر می‌برد.

حسن احمديان بازنشسته وزارت دفاع و داراي بيماري نخاعي است كه يادگار دوران زندان قبل از انقلاب است. وي كه به سختي توان راه رفتن دارد، نيازمند رسيدگي و مراقبت و مصرف منظم داروهايش است. در چندماه اخیر، او در ملاقات با خانواده‌اش عنوان كرده كه در زندان، روزنامه 17-18 قرص مصرف مي‌كند. به گفته خانواده اين زنداني سياسي وضعيت جسمي و روحي او بطور قابل ملاحظه‌اي رو به وخامت است.

به گزارش  کمیته گزارشگران حقوق بشر،سید حسن احمدیان در 18 شهریور ماه با حمله ماموران وزارت اطلاعات به دفتر سازمان رهياب (ان جی او فعال در زمینه حل آسیب‌های اجتماعی) واقع در سيدخندان دستگير شد. بازپرس بيگی در جواب پيگيری‌های خانواده وی، همكاری احمديان با كميته حقيقت ياب را علت بازداشتش عنوان کرده است.

خانواده این زندانی سیاسی خطاب به رییس قوه قضاییه نامه‌ی سرگشاده منتشر کرده اند.

به گزارش کلمه متن این نامه به شرح زیر است:

حضرت آيت ا… آملی لاريجانی

رياست محترم قوه قضائيه جمهوری اسلامی ايران

با سلام و تحيات

بيش از 4 ماه است که آقاي سيد حسن احمديان اردستاني يکی از خدمتگذاران نظام،پس از وقايع بعد ازانتخابات بازدا شت شده است.او که مبتلا به ضايعه نخاعی، به يادگار مانده از زندانهای قبل از انقلاب است در طول بازدا شت فعلی دچار بيماری کليوی نيز شده است.

آقاي سيد حسن احمديان 54 ساله از قبل از انقلاب در پيروي از حضرت امام خمينی(ره) در مبارزات مردمی بر عليه رژيم سابق شرکت دا شت وپس از پيروزی انقلاب در هر مقطعی بر حسب نياز مشغول به خدمت به نظام و انقلاب اسلامي بوده است.

او در دوران دفاع مقدس در وزارت دفاع در مسوليت های مديريتی مهم و حساسی در زمينه پشتيبانی جبهه های جنگ مشغول بوده است و پس از پايان جنگ به درستی تشخيص می دهد که جبهه های جديد جنگ، جبهه های علمی است لذا بعنوان مدير آموزش عالی سازمان صنايع دفاع به رشد و شکوفايی علمی وزارت دفاع مشغول می گردد.

تعهد و تخصص و پشتکار ايشان آنچنان مثال زدنی بوده است که در اين مدت بارها از ايشان خواسته شده است با حفظ سمت در وزارت دفاع و بصورت موقت در ارگانهای مختلف نظام تجربيات خود را منتقل کند. بعنوان يکی از مديران بنياد شهيد ، يکی از مديران وزارت کشور ، يکی از مديران سازمان بيمه خدمات درمانی ، وزارت صنايع ،… .

نهايتا پس از 25 سال خدمت بی شايبه به نظام، بدليل ضا يعه نخاعی ذکر شده از مسوليت های دولتی بازنشسته می گردد و به کارهای عام المنفعه در عرصه اجتماع می پردازد.با تآسيس جمعيت رهايی از آسيبهای اجتماعی (رهياب) بعنوان دبير کل اين انجمن در زمينه پيشگيری از تمامی مصاديق آسيبهای اجتماعی فعاليت می کند.درطول اين سالها با اطلاع رسانی از طريق چاپ جزوات و برگزاری همايشهای متعدد در مدارس ، مساجد ، ارگانهای دولتی در جهت بالا بردن آگاهی جامعه نسبت به انواع آسيبهای اجتماعی تلاش کرده است. همچنين با همکاری با سازمانهای مربوطه نظير بهزيستی و مراکز بازپروری و ستاد مبارزه با مواد مخدر رياست جمهوری موجب درمان تعداد بسياری ازآسيب ديدگان جامعه نظير معتادين و رهايی آنها از آسيب شده است. و اين رهايی يافتگان همواره دعاگوی او می باشند.

آقاي سيد حسن احمديان در ايام تبليغات انتخاباتی برای تبليغ مردم به مشارکت حداکثری در انتخابات تلاش وافری نمود و از کانديداتوری مهندس موسوی حمايت کرد.اما پس از اعلام نتايج و اتفاقات پس از آن، مراجع و مسيرهای قانونی موجود را بهترين راه حل دانست و از همان فردای انتخابات برسر کار خود در انجمن رهياب بازگشت .اما با کمال تعجب در 18 شهريور ماه در محل کارش بازداشت شد و اکنون بيش از 4 ماه است که در بازداشت موقت در زندان اوين به سر می برد و پيگيريهای خانواده اوبا دادگاه انقلاب در خصوص آزادی وی حتی با قيد وثيقه به نتيجه ای نرسيده است.

ما دوستان و اعضای خانواده وی معتقديم از شخصيت خير ، برجسته و نيکوکاری که از قبل از انقلاب و 30 سال پس از انقلاب بدون هيچ چشمداشتی همواره در راه اعتلای اسلام،نظام و مردم تلاش کرده و در راه انقلاب سلامتيش را از دست داده است، در راه حفظ اعتبار نظام آبرويش را هزينه کرده است و هدفش از مشارکت در انتخابات اخير اين بوده است که افرادی را که با نظام قهر کرده اند به پای صندوقهای رای بکشاند، می بايست تقدير گردد نه آن که مورد عقوبت قرار گيرد.

بر اين اساس از جنابعالی بعنوان پاسدار عدالت در جمهوری اسلامی می خواهيم که هر چه زودتر اسباب رسيدگی دقيق و عادلانه به وضعيت آقاي سيد حسن احمديان و آزادی وی را فراهم آوريد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

2 پاسخ به “4ماه بلاتكلیفی ‘جانباز زندانهای شاه’ در اوین”

 1. فرهنگ گفت:

  امیدوارم خدا داد همه را بستاند

 2. az malezi گفت:

  az in saheb dolate gadr nashnas che entezari mitavan dasht

  ruze jaza chegune be in hame zolm pasokh khahand dad. naft o bala mikeshan fekr mikonan fagat in donyast

  malum mishavad amsale mortazavi ham kam nistand