سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » تاثر کارکنان دادگاه انقلاب از چگونگی حضور علیرضا بهشتی در شعبه امنیت...
» حضور دکتر بهشتی با پیژامه زندان و دمپایی پلاستیکی در دادگاه انقلاب

تاثر کارکنان دادگاه انقلاب از چگونگی حضور علیرضا بهشتی در شعبه امنیت

چکیده :دکتر علیرضا بهشتی، از مشاوران ارشد مهندس موسوی در حالی که پیژامه زندان و دمپایی پلاستیکی برپا داشت و محاسن اش بلند و اشفته بود ، دقایقی طولانی در انتظاربازپرسی به سر برد. این در حالی بود که بسیاری از خانواده های زندانیان سیاسی حاضر در دادگاه انقلاب ،تعدادی از مراجعان و حتی کارمندان ارشد و برخی از بازپرس ها و قضات دادگاه انقلاب از چگونگی برخورد ونحوه انتقال فرزند بنیانگذار سیستم قضایی جمهوری اسلامی به دادگاه انقلاب متاثر شده...


کلمه :دکترسید علیرضا حسینی بهشتی ،فرزند شهید بهشتی ، نخستین رئیس دستگاه قضایی پس از انقلاب ، امروز برای انجام بازپرسی از زندان اوین به شعبه امنیت دادگاه انقلاب تهران منتقل شد.

یکی از خانواده های زندانیان سیاسی که در راهروهای دادگاه انقلاب شاهد حضور علیرضا بهشتی  ،مشاور ارشد مهندس موسوی در شعبه امنیت دادگاه انقلاب بوده ،به کلمه گفته است :دکتر علیرضا بهشتی در حالی که پیژامه زندان و دمپایی پلاستیکی برپا داشت و محاسن اش بلند و اشفته  بود ، دقایقی طولانی در انتظاربازپرسی به سر برد.

این در حالی بود که بسیاری از خانواده های زندانیان سیاسی حاضر در دادگاه انقلاب  ،تعدادی از مراجعان و حتی کارمندان ارشد و برخی از بازپرس ها و قضات دادگاه انقلاب از چگونگی برخورد ونحوه انتقال فرزند بنیانگذار سیستم قضایی جمهوری اسلامی به دادگاه انقلاب متاثر شده بودند.

این شاهد عینی افزود :” آنچه به تاثر مراجعان و کارکنان دادگاه انقلاب در باره نحوه برخورد با علیرضا بهشتی می افزود ،تصاویر پدر شهیدش ، آیت الله بهشتی بر در و دیوار این دادگاه بود که به یاد هر بیننده ای می آورد که اکنون  این فرزند بنیانگذار سیستم قضایی جمهوری اسلامی  است که  بدون رعایت کمترین حقوق شهروندی به  شعبه امنیت آورده شده است.”

فرزند آیت الله بهشتی ، در موج بازداشت های پس از عاشورا ، در دانشگاه تربیت مدرس بازداشت شد ه است .بازداشت او در حالی اتفاق افتاد که شهریور ماه امسال ،پس از پنج روز بازداشت با تودیع وثیقه دوست میلیون تومانی از زندان ازاد شده بود.

در آن زمان ،دادگاه انقلاب برخلاف رویه معمول حاضر به پذیرش سند دویست میلیون تومانی از وی نشد و به همین دلیل تعدادی از دوستان و بستگان او با روی هم گذاشتن مبالغ خرد  نسبت به تامین دویست میلیون تومان پول نقد به عنوان وثیقه ازادی او مبادرت کردند.

علیرضا بهشتی در تمام سه هفته گذشته ، موفق به ملاقات با وکیل و خانواده خود نشده است .گفته می شود قاضی پرونده ای که با تعیین وثیقه دویست میلیون تومانی حکم ازادی او را صادر کرد ه بود اکنون هیچ اشرافی برپرونده اش ندارد و پاسخ قانع کننده ای نیز در برابر این پرسش  وجود ندارد که چرا با وجود وثیقه دویست میلیون تومانی آن هم به صورت پول نقد ، ماموران امنیتی اقدام به بازداشت  ناگهانی وی در دانشگاه کرده اند.

یکی از اعضای بیت شهید بهشتی نیز به خبرنگار کلمه گفت :”اتهام دکتر علیرضا بهشتی پس از سه هفته بازداشت همچنان  برای ما نامشخص است و  هیچ کدام از اعضای خانواده و وکلای مدافع او   به پرونده و دلایل بازداشتش  دسترسی ندارند و هرگونه تلاش شان در این باره با درهای بسته مواجه شده است.”Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

82 پاسخ به “تاثر کارکنان دادگاه انقلاب از چگونگی حضور علیرضا بهشتی در شعبه امنیت”

  1. رضا گفت:

    اسلام باید همانی باشد که در جهت اصلاح امور باشد . نه آنچه اینها تحویل مردم می دهند. ما سبزها پایبند به خط زرین امام ویاران دیرین امام ، آقایان موسوی وخاتمی هستیم . زنده باد اصلاحات . ما بیشماریم

  2. حميد گفت:

    انشاالله حق با ماست جنبش سبز_

  3. رضا گفت:

    پیرو علی(ع) همچون مولا که دست او را بستند ، مظلومانه در بند کشیده شده است . ملت رشید ایران به یاران مولا به خود می بالد .
    علی یارتان باد

  4. محمد گفت:

    با این کارهای این نامردها دیگه از جمهوری اسلامی نه جمهورییتی مانده نه اسلامییتی

  5. علی ازقم گفت:

    وقتي كه زور لباس تقوي مي پوشد ، بزرگترين فاجعه تاريخ رقم مي خورد: دكتر شريعتي.

  6. ناشناس گفت:

    خون بر شمشیر پیروز است امام خمینی

  7. elahe گفت:

    yani rozi mirese ke har ki sare jaye khodesh bashe !!!

  8. آیدا گفت:

    بخشی از بیانیه شماره 14 میرحسین موسوی تقدیم به دکتر بهشتی و همه اسرای سبز در بند:
    دستگاه ظاهری می‌تواند فرزندان انقلاب را همچون تبهکاران دستگیر کند و لباس‌های تحقیرآمیز بر قامتشان بپوشاند و مردم می‌توانند با نگاهشان از آنان قهرمان بسازند و به آنان افتخار کنند. در این رودررویی کدامیک برنده‌اند؟ دستگاه ظاهری می‌تواند آنان را در دادگاه‌های نمایشی محکوم کند و نگاه مردم می‌تواند آنان را در پیشگاه وجدان خویش حاکم بداند. به راستی کدامیک از این دو در واقعیت جامعه حکومت می‌کنند؟ دستگاه ظاهری با برخوردهای توهین‌آمیز خود خانواده‌های آنان را سرافکنده و خوارشده می‌خواهد و نگاه‌های مردم آنان را در عین تلخ‌کامی‌هایی که می‌چشند سربلند می‌بیند. کدامیک از این دو نگاه بر احساس این خانواده‌ها چیره است؟ دقت کنید که تنها در نگاه مردم این همه قدرت وجود دارد و تا اینجای کار هنوز حرفی از دیگر توانایی‌های آنان نگفته‌ایم. دستگاه ظاهری می‌تواند برای این خانواده‌ها تنهایی و عسرت تدارک ببیند و مردم می‌توانند آنان را در آغوش بگیرد؟ به راستی کدامیک از این دو بر کار خود غالبند؟

  9. شکیب گفت:

    دوست سبز من
    اکنون که پس از 30 سال از خواندن کتاب های دینی و معارف اسلامی و ریشه های انقلاب و دشمن ستیزی و دشمن شناسی و شهید شدن عزیزانتان در 8 سال دفاع مقدس و تحقیر و ارعاب و تجاوز و ممنوعیت عشق و عاشقی و دوست داشتن و دوست داشته شدن همه وهمه مبهوت به اطراف خود نگاه می کنی و خود را همانند من زیان کار میبینی به تو حق میدهم . به تو حق میدهم که ندای آزادی سر بدهی و فریاد بزنی یا مهدی زهرا چرا غایب ماندی ؟؟ اگر مصلحت بر غیبت توست چرا خود دست خطی ندادی و آن را در روزنامه کیهان و یا وب سایتی از ……. انتشار ندادی و چرا خود …. تعیین نکردی که امروز به اسم دفاع از او با گاز اشکآور، باتوم، شوک الکتریکی و زنجیر و گارد ویژه به جان من و امثال من افتاده اند و من یک صدا فریاد الله اکبر و هل من ناصر ینصرنی سر می دهم؟؟؟؟ می بینی چگونه به اسم تو بر تمام باور های من رنگ باطل زده اند و چگونه در دادگاه هایی نمایشی پیامبر درونم را مجبور به توبه از پیامبری می کنند.
    ولی ای دوستان سبز من که به واسطه رفتار این نامردمان در دو راهی حفظ اعتقادات و ترک آن افتاده اید به شما حق میدهم که یک انسان با مشاهده مصادیق علنی ظلم و جور که به اسم اسلام صورت می گیرد حیران میماند.من از این همه ظلم به خدا پناه می برم و با صدایی بلند می گویم که این نامردمان نه تنها نایبان بر حق آن امامان رئوف نیستند بلکه همانند افیونی بر باور های دینی و ملت ما هستند.
    این را بدان که امام زمان ما هاله نوری به دور هیچ دروغ گویی نکشیده و سند نمایندگی هیچ …. که برای ریختن خون من و تو در صحن مجلس امضا جمع می کند را امضا نکرده است و رنگ تقدس بر اندام هیچ بشری نپاشیده است . بدان که آموزه های دینی ما سرشار از رافت و مهربانیست ‚ بدان خدای ما گرچه جبار است ولی رحمت او از جباریتش پیشی می گیرد و بدان در درگاه خداوند همه انسان ها در حداقلی به نام انسانیت برابرند و هیچ کس بزغاله و گوساله نیست و هر آنکه در راستای تکامل وجود خویش از پیامبران بیرون و درون خود استفاده کرد ‚ هر آنکه خود شناسی کرد و دستی از مظلومی گرفت در پیش او عزیز تر است.و بدان اگر مهدی زهرا به خواست خدای عزیز از نظر ها غایب مانده فقط برای اینست که در این آزمایش بزرگ الهی پیامبر درون ما را بار دیگر بیدار کند و به ما یادآوری کند که ‚ خداوند سرنوشت هیچ قومی را عوض نمی کند مگر آنکه خود آن قوم بخواهند . پس اکنون روز ماست‚ روز ماست که بپاخیزیم و این بساط تزویر و ریا را در هم کوبیم و فریاد بزنیم اگر دین ندارید لااقل آزاده باشید و بدین طریق به استقبال ظهورش رویم.

  10. علیرضا گفت:

    باز می گویم فغانی برکشم
    باز می بینم زبانم کوته است

  11. ترانه گفت:

    ظلم تا به کی …!!! خدایا ظلم تا به کی …!!! تا به کی این دروغ و شکنجه و تحقیر و اسارت و کشتار و ظلم و استبداد و ارعاب و … !!! تو خود بهتر بر حال ما آگاهی .. در راه هدف سبز راستینمان ثابت قدم قدم برمی داریم چون بر تو توکل کرده ایم …

  12. امان گفت:

    زنده باد آزادی…..

  13. ناشناس گفت:

    marg bar setamgaran

  14. ناهید گفت:

    گیرم جسم آقای دکتر را در بند کردید با افکار او چه میکنید…………!!!!!!!!
    گیرم هزاران جوان این مملکت را برای مقامهای دنیویتان کشتید با همت بلند ایشان چه میکنید……!!!!!!!!!!!
    شما ایران را ویرانه میخواهید……….برای همین است که نخبگان را در بند میکنبد و جوانان را میکشید………

  15. سبز سبز گفت:

    این همه ظلم و ستم کافی است تا حکومتی را نابود کند. 22 بهمن سبز امسال ایران را از دست این ظالمان نجات خواهیم داد. سبز باشی میهن من

  16. امير گفت:

    مزن بر سر ناتوان دست زور ……………. كه روزي در افتي به پايش چو مور

  17. سحر گفت:

    اگر تنها ترین تنهایان شوم ، باز هم خدا هست ، او جانشین تمام نداشته های من است
    پیروزی از آن سبز پوشان است

  18. mir sepideh mousavi گفت:

    اقاي دكتر عليرضابهشتي عزيز!
    شما راست قامتان هميشه تاريخ خواهيد ماند
    يا حسين ميرحسين

  19. ابي گفت:

    واي به كساني كه بي نام و نشان هستند و فقط خانواده اش پيگير كارشان است

  20. ناشناس گفت:

    به نظر من حقشه ….. فراموش نکنید که جمهوری اسلامی!!! یادگار بابای این آقاست.

  21. مهدی گفت:

    طبق سنت الهی انشاءالله پیروزی نزدیک است. مگر نمی بینید که سرمستان قدرت حاضر نیستند کوچکترین عقب نشینی از اعمال پلیدشان کنند؟ آیا اینها برای این نیست که خداوند می خواهد اساس این شب پره ها را نابود کند؟ آنچه باید از طرف ملت امید به یاری خداوند و از پای ننشستن تا احقاق حق است. خداوند یار و یاور مظلومان و ستمدیگان است خصوصاً اگر مظلوم ساکت ننشیند.

  22. reza گفت:

    salam,

    khub darid cheshm baste minevisid,
    dustan shoma ke az posht parde be andaze sare suzani khabar nadarid, che zud ghazavat mikonid. az khoda betarsid!

  23. 22 بهمن سبز انشاءالله گفت:

    دوستان نه تنها انسانيت و شخصيت كسي را نمي توان به ظاهر سنجيد بلكه افراديكه با اين سطح فكري پايين كه مثلاً با لباس زير اگر كسي را در جمعي حاضر كني به وي توهين شده را نشان مي دهد اين افراد پسماندهاي كساني هستند كه غل وزنجير براي اهانت به كردن سيدوالساجدين بستند حال سئوال اينجاست آيا از ارزش آن بزرگوار كم شده كه پس از گذشت 1400 سال نام ايشان به نيكي وعدالت برده مي شود و نام ستمگران به بدي ..اين آموخت هاي ديني ما هست كه به ما ياد داده خداوند با صابرين است.
    تا مير حسين يك يا حسين
    22 بهمن سبز وعدي همه سبز انديشان

  24. موسی گفت:

    پیروان راستین امام خمینی تازه دارند تاسی به امام چهارم(ع) میکنند و به راستی چنین است که : الملک عقیم

  25. سید جان خدا جای حق نشسته.روح پدرت رو شاد نگه داشتی.خدا قوت.
    پایان شب سیه سپید است.

    یا حسین (ع)……………………………………………..میرحسین.

  26. ايراني آزاد گفت:

    خدا بهش صبر بده

  27. ناشناس گفت:

    می خواهند او را و امثال او را در نزد مردم خوار کنند و قدرتی پوشالی را به رخ مردمی بکشند که … در حالی که نمی دانند همه می فهمند که چه قصدی دارند و این نشانه استیصالشان است

  28. SANI گفت:

    OMIDVARAM IN ETEFAGAT HAMISHE DAR ZEHNETAN BAGI BEMANAD BRADARANE AZIZE DINI

  29. خداوندا خداوندا چرا ظلم چرا بی رحمی چرا دروغ
    دوستان گرامی من تا بحال از احمدی ودولت احمدی حمایت میکردم ولله ولله با خواندن این مطلب خیلی متاثر شدم
    چرا که پدر بهشتی مظلوم زیست ومظلوم رفت ولی چرا با فرزند این مظلوم این برخورد میشود چرا؟
    دوستان گرامی من سبز سبز سبز سبز مثل شماها شدم واز خدای بزرگ میخواهم که مرا بابت حمایت وطرفداری از محمود ا ح م د ی مورد عفو قراربده.
    درود بر رهبر ایران درود بر هاشمی درود بر میرحسین موسوی مرگ بر منافق مرگ بر خائنین ملت درود بر سیدحسن خمینی
    سبزززززززززززززززززززززززززززززززززززززززززززززززززززززززززززززززززز هستم وخوشحالم.

  30. امید گفت:

    درود خدا بر راستگویان و درست کاران.
    آقایی که اسمتان را ایران گذاشته اید، مشخص است کی هستید… همان که پرچم تمام ایرانیان را رنگ ستاد مردم فریبش کرد و با پول مردم ،ستاد های مردم (فریب)ی تشکیل داد.

  31. توانا گفت:

    حاكميت مي گويد قانون و اين سخن حقي است.قانون فصل الخطاب است و در قانون اساسي همه در برابر قانون يكسان هستند.هيچكس مافوق قانون نيست حتي رهبري.رهبري ماداميكه در چارچوب قانون حركت مي كند حجيت دارند و ايشان هم مرتب مي گويند قانون.
    اگرچه عده اي سعي مي كنند مقام ايشان را آنقدر بالا ببرند تا همان امام معصوم معرفي كنند و واجب الاطاعه ولي خود ايشان وقتي مي گويند كه بايد تابع قانون باشيم نشان دهنده آنست كه كسي بي قانوني از هركسي ديد مي تواند آنرا تخطئه كند و از قانونگريز بيزار مي خواهد شخص اول مملكت باشد يا يك فرد عادي.
    عده اي مي گويند ملاك حال فعلي افراد است و آنرا مرتب به امام خميني منتسب مي كنند و به نظرم انتساب به امام كردن جايز نيست اگر سخن حقي است.
    بر فرض كه ملاك حال فعلي افراد است سخن درستي باشد به نظرم ما نبايد بگوييم پسر شهيد بهشتي همانگونه كه نبايد بگوييم حسين فرزند زهراء سلام الله عليها در كربلا شهيد شد.

    ما بايد بگوييم دكتر عليرضا بهشتي چه مي گويد و چه كرده است؟
    اگر مهندس موسوي را دستگير كنند و با او اينگونه رفتار كنند به نظرم منطقي تر است تا دكتر عليرضا بهشتي را بگيرند زيرا ايشان زير مجموعه ايشان بوده اند و دسترسي به مهندس كه فراهم است و مهندس كه نگريخته است.اينكه مرتب مي گويند سران فتنه و گوش فلك را كر كرده است عجيب است كه چرا مهندس را نمي گيرند.اگرچه اين بگير و ببند ها مقدمه همان است تا يا از مهندس بيعت بگيرند يا مهندس را بازداشت كنند.) و فعلا برنامه آنست كه طرف مهندس نروند همانطور كه ده سال طرف امام حسين (ع) نرفتند.

    اينكه حاكميت اصل را رها كرده است و به فرع چسبيده است جاي سؤال دارد.

    اين حاكميت قصد داردتمام كساني را كه از ابتدا با انقلاب بوده اند حذف نمايد.

    پايدار باشيد دكتر.

  32. بی نام گفت:

    ‘به امید ازادی همه زندانیان