سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » نامه يك وكيل به مطهري درباره مرتضوي؛خدا را سپاسگزارم که ديگر مرتضوي دادستان نيست...

نامه يك وكيل به مطهري درباره مرتضوي؛خدا را سپاسگزارم که ديگر مرتضوي دادستان نيست

چکیده :هنگامي که در ابتداي خردادماه 87، گزارش کميسيون تحقيق و تفحص در صحن علني مجلس شوراي اسلامي قرائت شد و طي اين گزارش آقاي سعيد مرتضوي متهم رديف اول گزارش تعيين گرديد، به يکباره کليه اقدامات شش ماهه گذشته عباس پاليزدار جرم انگاري شده و نخست ايشان و سپس همه اشخاصي که با وي همکاري داشته‌اند ولو همکاري محدود (ازجمله اينجانب) دستگير شدند و مدتها در سلول‌اي انفرادي قرار...


کلمه:پيمان حاج محمودعطار، وکيل دادگستري در نامه‌اي به علي مطهري، نماينده مردم تهران در مجلس، نوشت:آقاي دکتر مطهري، اگر سعيدمرتضوي، هنوز دادستان بودبراي شماهم يک پرونده قضايي درست مي‌کرد.

به گزارش تابناک متن كامل نامه به اين شرح است:

جناب آقاي دکتر علي مطهري

نماينده محترم مجلس شوراي اسلامي

باسلام

احتراما، اينجانب پيمان حاج محمودعطار، وکيل دادگستري، خدا را سپاسگزارم که ديگر آقاي سعيد مرتضوي دادستان عمومي و انقلاب تهران نيست. چه اگر ايشان هنوز در اين سمت قضايي بود، همان را مي‌کرد که با نمايندگان محترم مجلس شوراي اسلامي که عضو کميسيون تحقيق و تفحص از قوه قضاييه بودند، کرد.

استحضار داريد در زمستان 1386 گزارش کميسيون تحقيق و تفحص مجلس از قوه قضاييه تکميل گرديد و کار اين کميسيون پايان يافت.

آقاي عباس پاليزدار، دبير کميسيون يادشده از همان زمان مبادرت به ايراد سخنراني در مراکز مختلف علمي و فرهنگي در اقصي نقاط کشور نمود و در بيشتر اين سخنراني‌ها دست به افشاگري‌هايي نسبت به عملکرد برخي از مسئولين حکومت زد.

اين افشاگري‌ها از دي ماه 86 تا خردادماه 87 استمرار داشت، اما هيچ‌گاه هيچ مرجعي متعرض عملکرد وي نشد و اقدامات وي جرم تلقي نگرديد.

اما هنگامي که در ابتداي خردادماه 87، گزارش کميسيون تحقيق و تفحص در صحن علني مجلس شوراي اسلامي قرائت شد و طي اين گزارش آقاي سعيد مرتضوي متهم رديف اول گزارش تعيين گرديد، به يکباره کليه اقدامات شش ماهه گذشته عباس پاليزدار جرم انگاري شده و نخست ايشان و سپس همه اشخاصي که با وي همکاري داشته‌اند ولو همکاري محدود (ازجمله اينجانب) دستگير شدند و مدتها در سلول‌اي انفرادي قرار گرفتند.

همچنين بدون رعايت تشريفات قانوني، با حکم آقاي مرتضوي، شبانه به منزل سرکار خانم فاطمه آجورلو نماينده محترم مجلس، مراجعه گرديده و منزل ايشان مورد تفتيش واقع شدو دو تن ديگر از نمايندگان مجلس نيز تحت تعقيب قضايي توسط آقاي مرتضوي و بازپرس ويژه منصوبه وي قرارگرفتند.

اکنون که مجددا و پيرو گزارش سال گذشته کميسيون تحقيق و تفحص مجلس از قوه قضاييه، اخيرا باشجاعت و صلابت جناب آقاي دکتر علي لاريجاني، رياست محترم مجلس شوراي اسلامي و نمايندگان محترم اين مجلس، گزارش کميته حقيقت‌ياب در صحن علني مجلس قرائت شده و عموم مردم ايران از وقايع بازداشتگاه کهريزک و دستور مستقيم سعيد مرتضوي در انجام تخلفات صورت يافته آگاهي يافته‌اند، خدا را شکرگزارم که ديگر آقاي مرتضوي در مقام دادستان عمومي و انقلاب تهران قرار ندارد و اصولا از پيکره مقدسه قوه قضاييه بيرون رفته است، زيرا چنانچه ايشان در مقام قضايي خود قرار داشت، براي آن دسته از نمايندگان محترمي که در تهيه گزارش کميته حقيقت‌ياب مجلس و نيز کليه مشاورين و کارکنان مجلس که تحت نظارت نمايندگان انجام وظيفه مي‌کرده‌اند، چونان نمايندگان مجلس و کارمندان و مشاورين کميسيون تحقيق و تفحص مجلس، پرونده سازي مي‌نمود و ايشان را تحت تعقيب کيفري قرار مي‌داد.

به اميدآن که دستگاه عدالت گستر قضايي نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران، وفق قانون به اتهامات منتسبه آقاي سعيد مرتضوي رسيدگي نمايد.

با تقديم احترام

پيمان حاج محمودعطار

وکيل دادگستريDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.