سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

شکايت BBC فارسی از ايران

چکیده :مهندسان ماهواره‌هايي که از روي آنها براي ايران برنامه پخش مي‌کنند به نتيجه قطعي رسيده‌اند که پارازيتي که بر تلويزيون فارسي بي.بي.سي و چند کانال ديگر انداخته مي‌شود منشاء ايراني...


کلمه: بی بی سی فارسی از ایران به خاطر ارسال پارازیت شکایت می کند.

به گزارش سایت پرچم، صادق صبا، رئيس بخش فارسي تلويزيون بي.بي.سي در اين خصوص گفت كه مهندسان ماهواره‌هايي که از روي آنها براي ايران برنامه پخش مي‌کنند به نتيجه قطعي رسيده‌اند که پارازيتي که بر تلويزيون فارسي بي.بي.سي و چند کانال ديگر انداخته مي‌شود منشاء ايراني دارد.

وي افزود: بنابراين ايران در نهايت مسئول اين اقدام است و سازمان‌هاي مختلف نيز به ايران در حال وارد كردن فشار به ايران هستند و آنها هم به مجمع جهاني ارتباطات اي تي يو که مقرش در ژنو است شکايت کردند و از اين سازمان خواستند تا از ايران بخواهد جلوي چنين اقداماتي را بگيرد و بي.بي.سي هم از اين کار حمايت مي‌کند.

صبا در پاسخ به اين سوال که با توجه به اين که اين مجمع يک نهاد وابسته به سازمان ملل هست آيا مي شود به يک راه حل عملي رسيد،  گفت: اگر اين شواهد را در اختيار نماينده ايران در مجمع جهاني ارتباطات قرار دهند آنها بايد پاسخگو باشند که چرا چنين کاري مي کنند و با آن که اين مجمع بخشي از سازمان ملل متحد است که قدرت اجرايي به آن معنا ندارد اما مي تواند فشار زيادي به دولت ايران وارد کند.

وي همچنين تاکید كرد كه برخي كشورهاي صاحب ماهواره نيز گفته اند كه براي تحت فشار قرار دادن پخش برنامه‌هاي ايران، با بي بي سي همراهي خواهند كرد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

6 پاسخ به “شکايت BBC فارسی از ايران”

 1. دانشجو گفت:

  اولا اگه رسانه ی میلی بی طرفانه و عادلانه خبر رسانی میکرد مردم نمیرفتند سراغ بی بی سی.

  دوما گیریم بی بی سی فلانه بهمانه، شما بگید این کانال رو نگاه نکنید. بی بی سی که مردم رو با باتوم پای کانال نمی شونه.

  سوما دیدگاه های بی بی سی هم مال خودشه و اصلا ربطی به جنبش سبز و جمهوری اسلامی و این چیزا نداره مثل هزار تا کانال دیگه که به ظاهر از جنبش سبز حمایت میکنند و حتی حالیشون نیست احترام رو با کدوم الف مینویسند.

  چهارما مگر زمان امام خمینی (ره) که شوروی و چین کمونیستی از انقلاب ایران به ظاهر حمایت میکردند باعث شد در حقانیت عملکرد امام شک ایجاد بشود، چون امام نه به غرب نگاه میکرد و نه به شرق و کاری رو انجام میداد که درست بود، حالا هر کس هر چی میخواست میگفت.

 2. روح الله گفت:

  >> درورد بر سه سيد فاطمي ………………………….. خميني و موسوي و خاتمي <<

  سبز سبزيم ريشه داريم ………..

 3. مرضیه گفت:

  پس چطوره که ما اینقدر حدیث داریم که حرف را بشنو اگه حق بود بهش عمل کن و اگه نبود … بابا یکی بگه آخه شماها از حرف هم می ترسید؟ پس چطور می خواهید انقلاب صادر کنید؟چیه می خواهید فقط شماها تو دنیا حرف بزنید بقیه خفه شن و گوش کنن؟
  نمی خوام از بی بی سی دفاع کنم یا مقایسه کنم ولی این کارا منو یاد هلهله کردن مشرکان وقتی پیامبر قرآن می خوندن می اندازه، زمان معاویه هم از این سخت گیریهازیاد می شده که از علی یاد نشه!ولی یاد ندارم روایتی از پیامبر یا ائمه که دستور بدن کسی به حرف فلانی گوش نده، راهش ندین، زندانیش کنین و.. اگه هست روشنمون کنید! برعکس پر از مناظره علمی و دینی و …

 4. سبزینه گفت:

  یادم می آید چندی قبل آقای شریعتمداری در روزنامه حامی نظام خود به نقل از یک موسسه آماری اعلام کرده بود که 80درصد از مردم ایران نسبت به برنامه های بی بی سی و صدای آمریکا بی تفاوت وبی توجهند و تنها بیست در صد از آن هابه اخبار این دو شبکه توجه دارند ! حال باید از کیهان وآن موسسه کذایی پرسید پس چه دلیلی دارد حکومت با صرف هزینه های هنگفت صدای این کانال ها و همه رسانه های منتقد را خفه می کند

 5. آزادگو گفت:

  وقتی در رسانه ملی یعنی سیمای جمهوری اسلامی، نمایش میلیونی و بیش از 90 درصدی حضور مردم در راهپیمایی اعتراض به حتک حرمت عاشورا پخش می شود، پس دیگر این دولت مقتدر آقای دکتر احمدی نژاد از چه کسی می ترسد که اینهمه پارازیت با صرف هزینه های هنگفت روی کانالهای خبری فارسی زبان می اندازد. آخر 4 تا خس و خاشاک که ارزش اینهمه هزینه را ندارد !!

 6. ایرانی زاده مظلوم گفت:

  کسی نیست به این حکومتیا بگه آخه اگه شما اینهمه ادعا می کنین که معترضین فقط تعدادکمی اراذل واوباش هستن وهمه مردم طرفدار حکومت ولایت فقیه هستن پس چرا اینهمه از کانالهایی مثل بی بی سی وVOA و… می ترسین؟ پس معلوم شد که ادعال آقایون حکومتی همش دروغه واونا عملا هیچ پایگاه مردمی ندارن.