سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » قطاراصفهان-شیراز هنوزهم وجودخارجی ندارد...

قطاراصفهان-شیراز هنوزهم وجودخارجی ندارد

چکیده :بنا بر پرسشی كه از مركز اطلاعات رجا انجام شده و فایل صوتی آن موجود است، حركت هیچ قطاری در این مسیر وجود خارجی نداشته و از سوی دیگر، بر پایه برنامه‌ای كه سایت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران(كه فایل آن در اینجا موجود است) برای بازه زمانی 11/7/88 تا 24/12/88 منتشر كرده، هیچ برنامه سفری در این مدت برای مسیر اصفهان ـ شیراز وجود نداشته و مبدأ و مقصد هیچ قطاری شیراز نیست. و از سوی دیگر، خرید آنلاین و اینترنتی بلیت، به دلیل نبودن چنین قطاری میسر...


کلمه:سایت خبری«تابناك» گزارش داده است: به دنبال اظهارات اطاعت در برنامه «رو به فردا» سرپرست راه‌آهن استان فارس در واكنشی جالب، مدعی شد حركت قطارها هر دو هفته یك بار(!) انجام شده و به دلیل نبود مسافر، موقتا تعطیل بوده و از 8 بهمن بار دیگر برنامه سفر برقرار خواهد بود!

این اظهارات سرپرست راه‌آهن فارس در حالی است كه در این مسیر، تنها یك قطار آن هم زمان افتتاح حركت كرده و بنا بر شواهد و اسناد، دیگر هیچ قطاری در این خط راه‌آهن مسافر جابه‌جا نكرده و بر خلاف ادعای سرپرست راه‌آهن فارس كه مدعی شده: «قطار شیراز ـ اصفهان سیزدهم خرداد ماه امسال با سفر خانواده شهدا به حرم مطهر امام خمینی (ره) آغاز شد و تا آبان امسال هر دو هفته یكبار صورت می‌گرفت كه از آذر برنامه حركت قطار به صورت هفتگی شد و در چند روز اخیر نیز به دلیل كمبود مسافر این قطار موقتاً تعطیل شد و مجدداً از هشتم بهمن این برنامه برقرار خواهد شد.»،

بنا بر پرسشی كه از مركز اطلاعات رجا انجام شده و فایل صوتی آن موجود است، حركت هیچ قطاری در این مسیر وجود خارجی نداشته و از سوی دیگر، بر پایه برنامه‌ای كه سایت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران(كه فایل آن در اینجا موجود است) برای بازه زمانی 11/7/88 تا 24/12/88 منتشر كرده، هیچ برنامه سفری در این مدت برای مسیر اصفهان ـ شیراز وجود نداشته و مبدأ و مقصد هیچ قطاری شیراز نیست. و از سوی دیگر، خرید آنلاین و اینترنتی بلیت، به دلیل نبودن چنین قطاری میسر نیست.

گذشته از عدم جابه‌جایی حتی یك مسافر، جز قطار مسافری افتتاحیه، این پرسش مطرح می‌شود كه آیا خط قطاری كه با هزینه بسیار بالایی مسافت طولانی اصفهان تا شیراز را متصل نموده، این صرف هزینه، بازدهی اقتصادی داشته و برای هر دو هفته یك بار و یا حتی هفته‌ای یك بار، صرف چنین هزینه‌ای عقلایی و مقرون به صرفه بوده؟ و آیا این مسیر كه اكنون به دلیل نبود مسافر تعطیل شده، نیازمند چنین راه‌آهنی بوده است؟

از سوی دیگر،«تابناك» از مركز اطلاع‌رسانی رجا جویای وجود چنین برنامه سفری شده بود، كه با پاسخ «اصفهان ـ شیراز اصلا قطار ندارد» روبه‌رو شد.

حال با توجه به این موارد، خط قطاری كه وجود خارجی نداشته و پس از گذشت هفت ماه از افتتاح هم بر پایه آمار و مستندات خود رجا در راه‌آهن مبنی بر عدم هیچ جابه‌جایی مسافر، این افتتاح تنها بوی نمایشی بودن داده و با هر انتقادی كه از این خط قطار می‌شود، برچسب سیاسی بودن و مخالفت با دولت به آن رسانه و منتقد زده می‌شود.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

3 پاسخ به “قطاراصفهان-شیراز هنوزهم وجودخارجی ندارد”

 1. روح الله گفت:

  >> درورد بر سه سيد فاطمي ………………………….. خميني و موسوي و خاتمي <<

  سبز سبزيم ريشه داريم ………..

 2. ناشناس گفت:

  از دیروز تا حالا شبکه استانی فارس یک سری برنامه هایی پخش میکنه (مصاحبه با استاندار سابق و …) که میگن راه آهن مشکلی نداره و اون حرفا دروغ بوده.
  همچنین یک سری مصاحبه هایی از مردم داراب و مسئولینشون که میگن نماینده سابقشون دروغ گفته و تو این دولت کلی پروژه افتتاح شده.
  به نظر میاد که هدفشون از مناظره ها همین باشه که بعد از هر مناظره یه اینچنین برنامه هایی پخش کنن تا مخالفان را دروغگو نشون بدن.

 3. فرهنگ گفت:

  واقعا این دولت همه را بیسواد گیر اورده چرا اینقدر دروغ