سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » تصمیمات عجیب در صداوسیما برای برنامه های دهه فجر؛ممنوعیت هرگونه تصویر از دوران ان...

تصمیمات عجیب در صداوسیما برای برنامه های دهه فجر؛ممنوعیت هرگونه تصویر از دوران انقلاب که جنبه تحریك عمومی دارد

چکیده : بر این اساس به صورت غیرمكتوب به شبكه های داخلی، بین المللی و استانی صداوسیما ابلاغ شده تا از تصاویر شهدای انقلاب در تصاویر استفاده نكنند و تصاویر خون ریخته شده به روی زمین و دست های خونین مردم حذف...


کلمه:در فاصله سه هفته تا آغاز دهه فجر و مراسم سی و یكمین سالگرد انقلاب اسلامی، خبرها، از تعیین محدودیت‌های عجیب و بی‌سابقه برای پخش تصاویر قدیمی و ویژه برنامه‌های دهه فجر امسال حكایت دارد.

به گزارش  «آینده»، صداوسیما پس از انتخابات ریاست جمهوری و در طول 7 ماه اخیر بارها و بارها با قوانین ابلاغی ناگهانی برای پخش برنامه ها و استفاده از افراد رو به رو بوده كه این مورد با محدودیت های تازه برای ویژه برنامه های دهه فجر همراه شده است.

بر این اساس به صورت غیرمكتوب به شبكه های داخلی، بین المللی و استانی صداوسیما ابلاغ شده تا از تصاویر شهدای انقلاب در تصاویر استفاده نكنند و تصاویر خون ریخته شده به روی زمین و دست های خونین مردم حذف شود.

همچنین در این ابلاغیه غیر مكتوب پخش تصاویر حمله، تخریب، آتش سوزی، مبارزه های خیابانی و مقابله با نیروهای گارد ممنوع شده و بخش های مختلف تولیدی موظف شده اند تصاویر برشمرده را از برنامه های خود حذف كنند.

این محدودیت‌ها شامل همه گروه های تولیدی و تامینی ویژه برنامه های دهه فجر در شبكه های سراسری، بین المللی و استانی است تا از این موارد در برنامه‌های دهه فجر امسال و هرگونه تصویر دیگری كه از دوران انقلاب جنبه تحریك عمومی دارد، خودداری كنند.

در این میان نشان دادن تصاویری مانند شعارنویسی، برعكس گرفتن عكس‌ها، سنگربندی وسط خیابان ها، ساخت كوكتل مولوتوف، حضور زنان و مردان در كنار یكدیگر در تظاهرات ها و پخش برخی شعارهای معروف آن زمان ممنوع شده است.

این محدودیت‌ها موجب شده كه گروه های تولیدی و تهیه كنندگان به دلیل اعمال دستور جدید از پخش تصاویر دوران انقلاب منصرف شوند تا هیچ مشكلی برای آنها به وجود نیاید، و این حركت عملاً برنامه‌سازان را به استفاده از تصاویر تظاهرات ساده و بی ارزش ناگزیر خواهد كرد.

این در حالی است كه ضرغامی پنج سال پیش در بدو ورود خود با خارج كردن تصاویر آرشیوی از زمان انقلاب و اوایل انقلاب دست به نوآوری در برنامه‌های دهه فجر زد كه با استقبال گسترده مردم و نخبگان مواجه شد.

همچنین ضرغامی در دهه فجر سال 83 به خاطر ادعای فرزند شاه مخلوع در كشته نشدن مردم توسط پدرش دستور داد تا تصاویر مستند و موجود از شهدای دوران انقلاب برای مردم بازپخش شود، ولی بی شك آن چه می تواند باعث تعجب شود، ممنوع شدن پخش تصویر شهدای دوران انقلاب در دهه فجر سال 88 است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

23 پاسخ به “تصمیمات عجیب در صداوسیما برای برنامه های دهه فجر؛ممنوعیت هرگونه تصویر از دوران انقلاب که جنبه تحریك عمومی دارد”

 1. امیر گفت:

  یا حسین میر حسین

 2. ناشناس گفت:

  میخوان فراموش کنیم چطور انقلاب شد….اما خدا رو شکر آلزایمر نگرفتیم هنوز .همه تصاویر که سالهای قبل پخش می شد هنوز مدارکش تو ذهن ما موجوده.
  در ضمن یه پیشنهاد به صدا و سیما:
  من خودم با دیدن تصاویر بعضی از افراد تو صدا و سیما یاد دست بریده یاد سر بریده یاد جنایت به یاد اعدام و خون و اشک می افتم یکی از راها برای عدم تحریک عمومی،اینه که تصاویر و مخصوصا حرفاشون از این رسانه پخش نشه اما حیف که این رسانه شبانه روز در اختیار همون افراده!
  پس این طرح جدید چندان تاثیری نداره

 3. ناشناس گفت:

  مبارزه پدرا و مادرای شجاع ما در برابر استبداد زمان خودشون چیزی نیست که به راحتی فراموش بشه.
  اونهایی که بودن همیشه یادشون هست و ما هم انقدر برامون تکرار شده که فراموش نمی کنیم
  22 بهمن یادآور اون مبارزاته چه تصاویرش از صدا و سیما پخش بشه چه پخش نشه
  ما بی شماریم و بی صبرانه منتظر بهمن سبز…..

 4. سبز جاویدان گفت:

  اندکی صبر سحر نزدیک است

 5. mohsen گفت:

  تا کجا میخواهند دست و پا بزنند؟!!
  گمان کرده اند میتوانند تاریخ را تحریف کنند. با حافظه مردم چه خواهند کرد؟

 6. ممد گفت:

  ای کاش میر حسین و کروبی یه تلویزیون ماهواره ای داشتند

 7. هادی گفت:

  فقط برید تحقیق کنید ببینید آیا در صندوق ها تقلب شده است یا خیر ؟
  در این صورت می توانید به دروغ های امثال موسوی پی ببرید

 8. سعید سبز گفت:

  ما خودمون بلدیم :)))))

 9. من گفت:

  واقعا که ضایع بازی تا کی؟؟ آقا جون 30 ساله دارین این فیلما رو پخش میکنین حالا با یه سال سانسور و پخش نکردن و حذفیات و … میخواین ملت فیلمها رو یادشون بره؟! نه عزت خان. دیر به فکر افتادی.

 10. ساقی گفت:

  عجب!!!!! تصمیم مضحک ایه واقعا…

 11. پگاه گفت:

  تاریخ تکرار شده فیلمها و عکسهای 57 با 88 هیچ فرقی ندارد این کار صدا سیما ناشی از ترس، عقب نشینی و اقرار به گناه هست

 12. مهدی گفت:

  همه ی این کار ها نشانه ی ضعف است.

 13. مهدی گفت:

  تاریخ تکرار میشود همه ی این اتفاقات را این روز ها در خیابان میینیم نیازی به پخش تلویزیونی ندارد.

 14. محسن گفت:

  واقعی شو نشونشون میدیم

 15. به این میگن خودکشی از ترس مرگ

 16. محسن گفت:

  واقعی شو نشونشون می دیم

 17. ابراهیم گفت:

  به خاطر این این دستور داده شده که معتقده تصاویر خشن برای بچه ها و روحیه لطیف جناح اصولگرا زیان داره و مناسب نیست.

 18. نيما گفت:

  ما مثل پدران و مادرانمان كه سي سال پيش تاريخ ساز شدند تاريخ ساز ميشويم…درود بر همه ي ازادي خواهان.

 19. حسین گفت:

  پیشنهاد میکنم یک بار دیگه کتاب قلعه حیوانات رو بخونید

 20. ایرانی سبز گفت:

  به این آقا هادی که نوشته موسوی دروغ میگه و بقیه مخترعین جریان فتنه میخوام بگم مگر نه اینکه موسوی و کروبی دروغ گفتن؟ مگر نه اینکه شمار معترضین در هر تظاهرات نسبت به قبل کم و کمتر شده؟ مگر نه اینکه همه مردم و حتی سبزها در 9 دی با رهبری بیعت کردن(آقای کلهر میگه در 9 دی من سبزها رو دیدم)؟ مگر نه اینکه مردم میگن با سران فتنه برخورد کنید؟ خوب پس الان دیگه سران فتنه جایی در بین مردم ندارند. پس چه خوبه که اجازه برگزاری یه تظاهرات به سبزها داده بشه تا همه از قلیل بودن آنها مطلع شده و سران فتنه هم متوجه شوند جایی در بین مردم ندارند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 21. b b گفت:

  بگذارید صدا و سیما (البته بهتره بگیم: سدا و صیما) چهره زشت و کریهش رو بیشتر به مردم و خانواده شهدا نشون بده!!!!

 22. امید گفت:

  ایرانی سبز ایول خوب اومدی ….
  مابیشماریم

 23. روح الله گفت:

  >> درورد بر سه سيد فاطمي ………………………….. خميني و موسوي و خاتمي <<

  سبز سبزيم ريشه داريم ………..