سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » انتقاد سرلشگر صفوی از هتک حرمت خانواده شهید همت...

انتقاد سرلشگر صفوی از هتک حرمت خانواده شهید همت

چکیده :در این مراسم كه فرزند شهید همت(مهدی همت)نیز حضور داشت،سرلشگر صفوی بعد از اتمام سخنرانی و در حین سوار شدن بر اتوموبیل خود با تمجید از خانواده شهید همت و شخص مهدی همت خطاب به وی(مهدی همت)گفت:انتقاد من از هتك حرمت خانواده شهدا در حوادث اخیر متوجه خانوده شما...


کلمه: فرمانده سابق سپاه خواستار حفظ احترام مراجع و خودداری از حركات تند و تنش زا شد.

به گزارش سایت شخصی سردار صفوی وی که جهت شركت در آیین گرامیداشت سالروز شهید کاظمی و همراهانش (شهدای عرفه) به گلستان شهدای اصفهان آمده بود، افزود: دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری یکی از بهترین انتخابات بعد از انقلاب بود که همه دنیا را در متحیر کرد.

وی اظهار داشت: ملت ما امیدوار بودند پس از انتخابات بخصوص پس از سخنرانی مقام معظم رهبری در نماز جمعه که فصل الخطاب بود، آرامش به جامعه بازگردد و دولت مستقر شده مشغول خدمت به مردم شود، لیکن حوادث، ناامنی ها و اغتشاشات پس از انتخابات این رویداد شیرین را به کام مردم تلخ کرد.

سرلشكر صفوی گفت: بوجود آورندگان آشوب های پس از انتخابات سه گروه “قدرت طلبان”، “اهل نفاق و براندازی” و گروه سوم کسانی بودند که آگاهانه یا ناآگاهانه بازیچه قدرت طلبان و اهل نفاق قرار گرفتند.

سرلشكر صفوی با بیان اینکه قدرت طلبان در چهارچوب قانون وارد میدان رقابت شدند و تا مرحله برگزاری انتخابات پیش آمدند، تصریح کرد: آنان برای رسیدن به موضع ریاست جمهوری و بیش از آن برنامه ریزی کرده بودند که با اعلام نتیجه انتخابات اقدام به قانون شکنی کردند و همین عمل آنان بستر ورود اهل نفاق و انجام حرکت های برانداز را فراهم کرد.

وی با اشاره به اینکه فضای پیش آمده بستر فعالیت توده ای ها تا گروهک منافقین را فراهم کرد و زمینه تخریب های وسیع شکل گرفت، افزود: در این ایام شعار جمهوری ایرانی سرداده شد، عکس امام (ره) را پاره کردند و در روز عاشورا قرآن آتش زدند.

صفوی به دلایل همکاری و هماهنگی چشمگیر قدرت های غربی بویژه آمریکا و رژیم اشغالگر قدس با اغتشاشگران اشاره کرد و گفت: این دو حکومت استکباری ظرف چند سال اخیر دو ضربه کاری از ملت ایران خورده اند.

وی افزود: صهیونیست ها پس از ناکامی در نبرد با مردم لبنان و فلسطین از ملت ما کینه عمیقی به دل گرفته اند.

سرلشكر صفوی یادآور شد: طالبان در افغانستان و رژیم بعثی صدام درعراق به باور همه دو دشمن بزرگ نظام جمهوری اسلامی بودند که این دو با هزینه و تلفات نیروهای آمریکایی نابود شدند، درحالی که نفع اصلی آن به ملت ایران رسید و به وزن بالای سیاسی و اثرگذاری ایران در منطقه و جهان به میزان زیادی افزود.

وی اظهارداشت: آمریکایی ها که بشدت از قدرت یافتن ایران نگران بودند، قصد داشتند پس از عراق و افغانستان به سراغ کشور ما بیایند ولی با تدابیر هوشمندانه مقام معظم رهبری، شورای عالی امنیت ملی، مسئولین کشور و همچنین دراثر توان دفاعی و بازدارندگی نیروهای مسلح این تهدید برطرف شد.

مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا با اشاره به اینکه در سالهای اخیر به پیشرفت های چشمگیر اقتصادی و فناوری نایل شدیم، افزود: قدرت نظامی، سیاسی و ثبات ایران بیش از گذشته در سالهای اخیر افزایش یافته است.

وی با اشاره به گذشت هفت ماه از تاریخ برگزاری دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: دشمنان داخلی و خارجی سعی دارند ایران را بی ثبات نشان دهند، لذا در موتورسیکلت بمب می گذارند و یک دانشمند ایرانی را ترور می کنند.

صفوی با بیان اینکه اطمینان داشته باشید سرویس های جاسوسی آمریکا و اسرائیل در این قضیه دست داشته اند، تاکید کرد: پس از راهپیمایی عظیم ملت ایران و صلابتی که به نمایش درآمد دشمن همه تلاش خود را می کند تا وضعیت کشور را بی ثبات نشان داده تا سرمایه گذاری نشود و پیشرفت و عدالت صورت نگیرد.

وی اظهارداشت: مهمترین نیاز امروز ما ایجاد آرامش و جلوگیری از تنش و تندروی است و صحبت من صرف گروه های سیاسی نیست بلکه از جوان ها چنین درخواست می کنم.

سرلشكر صفوی با اشاره به اینکه شنیدیم که در مدت فتنه های اخیر به خانواده بعضی از شهدا اهانت شد، گفت: وقتی آتش فتنه روشن می شود تر و خشک با هم می سوزند و تشخیص حق و باطل از یکدیگر دشوار می شود، لذا نیاز امروز ما آرامش، وحدت و انسجام است.

مشاورعالی مقام معظم رهبری اظهارداشت: دشمن می خواهد همانند سال های 59 و 60 بحث و اختلاف را به درون خانواده ها و میان پدر، فرزند، زن، شوهر، و برادر بکشاند. در این شرایط به بصیرت سیاسی و فهم عمیق از مسائل کشور همراه با وحدت در همه نقاط بویژه در شهرهای بزرگ نیاز داریم.

وی با بیان اینکه وحدت محور می خواهد و محور آن باید حول اسلام، قانون اساسی و ولایت فقیه شکل گیرد، ادامه داد: رهبری صبور، هوشمند، دوراندیش ، رئوف و بسیار حلیم داریم که جلوی خیلی از تندروی های زیاد از حدی که قرار بود در این مدت رخ دهد گرفتند.

وی گفت: مقام معظم رهبری همواره تاکید داشته اند براحتی به افراد عناوینی همچون منافق و ضد ولایت فقیه نچسبانید.

دستیار و مشاورعالی فرمانده معظم کل قوا یادآور شد: بنده 10 سال فرمانده کل سپاه بودم وازنزدیک قاطعیت و قدرت تصمیم گیری مقام معظم رهبری در برخورد با دشمنان را دیده ام.

وی با اشاره به اینکه باید احترام مرجعیت و روحانیت را حفظ کرد و از آنان تبعیت نمود، گفت: شندیم بعضی جاها به آنان اهانت یا کم توجهی صورت گرفته که ضربه زدن به ولایت فقیه و مرجعیت دینی سبب تضعیف پایه های نظام خواهد شد.

سرلشكر صفوی در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: نیروهای مسلح قدرت خود را از مردم می گیرند و لذا دشمن سعی دارد بین مردم و نیروهای مسلح اختلاف بیندازد. سپاه و بسیج فرزندان این ملت هستند و باید مراقب تندروی ها بود.

همچنین به گزارش خبرنگار سلام فرمانده سابق سپاه با انتقاد از كسانی كه همراهان و یاران امام را منافق می نامند گفت:همانگونه كه رهبر معظم انقلاب تاكید كردند نباید هر كسی را منافق نامید اینكه كسانی كه با امام بودند را منافق بنامیم حربه ای می شود دست دشمن كه بگویند امام با منافقین كار می كرد

دستیار و مشاور عالی فرمانده كل قوا با اشاره به حوادث بعد از انتخابات مشكل اصلی را در این زمینه مربوط به مدیریت قبل و بعد از انتخابات دانست و تاكید كرد:چه در عرصه قبل،حین و بعد از انتخابات مدیریت خوبی صورت نگرفت و زمینه ساز برخی اتفاقات شد.

وی با انتقاد از مدیریت اقتصادی دولت گفت:زمانی كه انقلاب شد جمعیت ایران 36 میلیون نفر بود و اكنون جمعیتی بالغ بر 70 میلیون نفر داریم كه نیمی از آن راجوانان تشكیل می دهند و این جوانان مشكلات زیادی دارند و اكز مشلات آنها به خصوص اشتغال حل نشود به دلیل انرژی نهفته ای كه دارند ممكن است دست به كارهایی بزنند كه خوشایند نباشد.

صفوی با بیان اینكه ایجاد اشتغال وظیفه دولت است گفت:در چهار سال گذشته بالغ بر 280 میلیارد درآمد حاصل از فروش نفت داشتیم كه با این درآمد بخشی از مشكلات می توانست حل شود.

فرمانده سابق سپاه با بیان اینكه امید داشتیم كه بعد از سخنان رهبر معظم انقلاب در نماز جمعه 29 خرداد به مسائل پیش آمده پایان داده می‌شد،وحدت را حول اسلام، ولایت فقیه و قانون اساسی امكان پذیر دانست.

وی همچنین از اینكه در حوادث اخیر به برخی خانواده شهدا هتك حرمت شد انتقاد كرد.

گفتنی است در این مراسم كه فرزند شهید همت(مهدی همت)نیز حضور داشت،سرلشگر صفوی بعد از اتمام سخنرانی و در حین سوار شدن بر اتوموبیل خود با تمجید از خانواده شهید همت و شخص مهدی همت خطاب به وی(مهدی همت)گفت:انتقاد من از هتك حرمت خانواده شهدا در حوادث اخیر متوجه خانوده شما بود.

صفوی همچنین خطاب به حاضرین و برخی از مسئولان محلی اصفهان گفت: ایشان(مهدی همت)را قبول دارم و مورد تایید بنده است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

2 پاسخ به “انتقاد سرلشگر صفوی از هتک حرمت خانواده شهید همت”

  1. سبز گفت:

    یکی به میخ یکی به نعل …….

  2. روح الله گفت:

    >> درورد بر سه سيد فاطمي ………………………….. خميني و موسوي و خاتمي <<

    سبز سبزيم ريشه داريم ………..