سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » پيکر مسعود علی محمدی، به خاک سپرده شد...

پيکر مسعود علی محمدی، به خاک سپرده شد

چکیده :تمامی خيابان های منتهی به امام زاده علی اکبر از ساعت ها پيش، شاهد حضور گسترده نيروهای انتظامی بود. همزمان با مراسم خاکسپاری تعداد زيادی نيروی ضد شورش در ميدان ندا (نزديک امام زاده) مستقر...


کلمه:پيکر شهيد مسعود علی محمدی، استاد دانشگاه تهران، صبح پنجشنبه در امام زاده علی اکبر چيذر به خاک سپرده شد.

اين استاد دانشگاه حامی ميرحسين موسوی روز سه شنبه در بر اثر انفجار بمبی که از راه دور کنترل می شد در برابر خانه خود به شهادت رسيد.

به گزارش  هم ميهن، مراسم تشييع پيکر اين استاد صبح امروز از برابر خانه او در خيابان دکتر شريعتی تهران آغاز شد.

اين در حالی بود که تمامی خيابان های منتهی به امام زاده علی اکبر از ساعت ها پيش، شاهد حضور گسترده نيروهای انتظامی بود. همزمان با مراسم خاکسپاری تعداد زيادی نيروی ضد شورش در ميدان ندا (نزديک امام زاده) مستقر بودند.

همچنين تعداد زيادی خودرو «ون» نيروی انتظامی به همراه پليس در پارک قيطره مستقر شده بودند.

همزمان با خاکسپاری پيکر شهيد علی محمدی، لباس شخصی ها و افراد بی سيم به دست در خيابان ها و کوچه های اطراف امام زاده علی اکبر حضور پررنگی داشتند به گونه ای که تعدادی از آن ها در پشت بام های ساختمان های مشرف به امام زاده مستقر شده بودند.

پيش از مراسم خاکسپاری گروهی که تعداد آن ها کمتر از هزار نفر تخمين زده می شود ودر بين آن ها افراد بی سيم به دست نيز ديده می شد شعار «مرگ بر آمريکا» و«مرگ بر اسراييل» سر دادند. اين عده پيش از پايان دفن شهيد علی محمدی، امام زاده علی اکبر را ترک کردند.

گفتنی است شهيد مسعود علی محمدی نخستين فارغ الاتحصيل داخل کشور فيزيک درمقطع دکتار به شمار می رفت.

تخصص او «فيزيک ذرات بنيادی» بود. سازمان انرژی هسته ای رسما هرگونه ارتباط با اين استاد شهيد را تکذيب کرده است.

گفتنی است مسعود علی محمدی، نخستين فارغ الاتحصيل فيزيک داخل کشور در مقطع دکترا به شمار می رفت. تخصص او

با وجود پايان مراسم خاکسپاری، نيروی انتظامی همچنان در اطراف امام زاده علی اکبر حضور گسترده ای دارد.

خبرگزاری  حامی احمدی نژاد،فارس هم نوشت: علی‌رغم تاكید و اعلام چندین باره خانواده شهید دكتر علیمحمدی از تشییع كنندگان مبنی بر اینكه فقط شعارهایی سردهند كه از بلندگوها پخش می‌شود، جمعی از افراد با نمادهای سبز با فاصله حدود 100 متری از مراسم اصلی تشییع در حركتند و با سردادن شعارهای انحرافی، سعی در جلب توجه جمعیت به سمت خود دارند.

علی‌رغم آنكه این افراد در پاسخ به اعتراض مردم اعلام می‌كنند كه از دانشجویان دكتر علیمحمدی هستند اما سن و چهره آنها و حركاتشان نشانی از دانشجو بودن یا ناراحتی ندارد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

3 پاسخ به “پيکر مسعود علی محمدی، به خاک سپرده شد”

 1. عف7ع67ع گفت:

  por rangtar pas aks ku ? tablihe filter shekan va eskenas nevisi davaye darde mast

 2. دانشجو گفت:

  درست همین طور بود. برخی از شرکت کنددگان در مراسم تشییع نه تنها نام و منسب دکتر رانمی دانستند بلکه به لحاظ سنی نیز از ایشان بزرذگتر بودند.

  همچنین به گفته یکی از اساتید دانشگاه تهران ضریب تولید مقاله در ایران 1 و یا حتی کمتر است، این در حالی است که ضریب تولید مقاله دکتر علیمحمدی به تنهایی 14 بود….
  جامعه دانشگاهی کشور در سوگ از دست دادن گوهری گرانبها به داغی سخت جانکاه نشسته. گلی که پر پر شد مشکل جایگزینی خبتوان برای آن عزیز شهید یافت ….

 3. روح الله گفت:

  >> درورد بر سه سيد فاطمي ………………………….. خميني و موسوي و خاتمي <<

  سبز سبزيم ريشه داريم ………..