سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » شاهپور کاظمی ،برادر زهرا رهنورد آزاد شد...

شاهپور کاظمی ،برادر زهرا رهنورد آزاد شد

چکیده :مهندس شاهپور کاظمی ،برادرزهرا رهنورد که دوهفته گذشته را دربند 209 زندان اوین به سر برده بود ،شب گذشته آزاد شد.او که در موج تازه بازداشت های پس از عاشورا برای دومین بار در هفت ماه گذشته ، بازداشت و روانه زندان شده ،در دو هفته گذشته یک بار از اوین با مادرش تماس تلفنی داشته است.به گفته خانواده کاظمی بازداشت دوباره او غیرقانونی و بدون ارائه هیچ دلیل موجهی انجام شده...


کلمه :مهندس شاهپور کاظمی ،برادرزهرا رهنورد  که دوهفته گذشته را  دربند 209 زندان اوین به سر برده بود ،شب گذشته آزاد شد.او که در موج تازه بازداشت های پس از عاشورا دوباره بازداشت و روانه زندان شد ،در دو هفته گذشته یک بار از اوین با مادرش تماس تلفنی داشت .به گفته خانواده کاظمی بازداشت دوباره او غیرقانونی و بدون ارائه هیچ دلیل موجهی انجام شده بود. کاظمی در تماس خود از دلیل بازداشت دوباره خود اظهار بی اطلاعی کرده و فقط گفته بود در سلول عمومی است.

به گزارش  کلمه ،مادر مهندس کاظمی ،خانم احترام السادات نواب صفوی و همچنین همسر و فرزندان وی  در این مدت به شدت نگران وضع جسمی وروحی این مهندس 62 ساله بودند.

شاهپور کاظمی ، برادر خانم رهنورد موسس و رئیس  کارخانه منابع تغذیه الکترونیک و تولید کننده نمونه در عرصه مخابرات و صاحب برند الکترونیک و دانش تخصصی مخابراتی و از جمله پیش کسوتان زبده در عرصه الکترونیک کشور است .وی در زمان جنگ ایران و عراق خدمات مخابراتی و الکترونیکی به صنایع جنگی ایران ارائه می‌داده‌ است.

شاهپور کاظمی ، پیش از این و در پی دستگیری های پس از انتخابات دوره دهم ریاست جمهوری به مدت پنج ماه در بازداشت بسر برد و در دادگاه بدوی به یکسال حبس تعزیری محکوم شد.

در بدو دستگیری اش در موج اول بازداشتهای پس از انتخابات ، الیاس نادران نماینده مجلس اتهامات سنگینی را طی مصاحبه ای به وی نسبت داد که موجب بهت خانواده وی و همه کسانی شد که این استاد صنعت مخابرات کشور را می شناختند . زهرا رهنورد همان موقع ، طی مصاحبه ای این سناریو را محکوم و مایه رسوایی مفتریان دانست و گفت :” تاسف بارتر آنکه عده ای برای تصفیه حساب سیاسی چوب حراج به آبرو و حیثیت معنوی افراد می زنند و در این راه از اتهام پراکنی نسبت به افراد موجه و خادمان ملت دریغ نمی ورزند.اما بدانند که با این حربه نمی توانند من و مهندس موسوی را در پایمردی در راه حقوق ملت منصرف کنند.اتهام پراکنی های غیر قانونی و خلاف اخلاق نادران مایه تحیر شخص مهندس کاظمی پس از آزادی از زندان نیز شد.

مهندس شاهپور كاظمي ( برادر دكتر زهرا رهنورد )در دوره اول زندانی بودن خود از داخل زندان از فرزند خود خواسته بود ، مقدمات احداث يك باب ” هنرستان تخصصي در حوزه برق و الكترونيك ” را جهت اهداء به آموزش و پرورش فراهم آورد.وی پس از آزادی به طور شبانه روزی پیگیر راه اندازی این دبیرستان بود که  بازداشت دوباره اش موجب اختلال جدی در روند ساخت این دبیرستان و همچنین اداره کارخانه تحت ریاست وی شده است.

اقدام علیه امنیت ملی، ازجمله اتهامات کاظمی در دور قبلی بارداشت اش بوده است. روزنامه دولتی ایران و خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، ایرنا، نیز برادر همسر میرحسین موسوی را به آن‌چه که «هدایت آشوب‌های اخیر» خوانده‌اند، متهم کرده بودند.

این اتهامات در حالی به او وارد شد که او هیچ گونه فعالیت سیاسی و انتخاباتی نداشته و گفته می شود بازداشت او تنها به منظور تحت فشار قرار دادن مهندس میرحسین موسوی کاندیدای معترض دهمین دوره ریاست جمهوری و همسرش زهرا رهنورد انجام شده است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

19 پاسخ به “شاهپور کاظمی ،برادر زهرا رهنورد آزاد شد”

 1. ناشناس گفت:

  خدایا به تو پناه می بریم از شر این شیاطین
  درود بر میرحسین و یارانش

 2. روح الله گفت:

  >> درورد بر سه سيد فاطمي ————– خميني و موسوي و خاتمي <<

  سبز سبزيم ريشه داريم ………..

 3. Mohammad گفت:

  آیا بقیه بازداشت ها زمینه ای قانونی دارند؟ قبول که ایشان شخصیت شناخته شده و برادر خانم آقای موسوی و برادر خانم زهرا رهنورد اند. آیا فکر نمیکنید که همه آنانیکه به عناوین مختلف در خیابان و یا خانه دستگیر شدند، هر یک همچون ایشان و در همین راه آزادی خواهی ملت و جنبش سبز قدم برمیداشتند. لطفا کاری نکنید که از همین الان این موضوع خودی ها و غیر خودی ها که یکی از رنجهای مستمر ملت بوده در شما نیز رشد کند. ممنون

 4. شهروند گفت:

  کینه ای حیا کن، بیگناه رو رها کن!

 5. جهان گفت:

  درود به مهندس شاهپور کاظمی، که برای زیر فشار قرار دادن مهندس موسوی و خانم رهنورد از سوی سران کودتا به این شکل ناجوانمردانه مورد اذیت و آزار قرار می گیرند,
  ظالمان بدانند که آن ها این بار با یک ملت به جان آمده طرف اند. بدانند که اگر آقای مهندس موسوی و خانم رهنورد و دیگر سران جنبش سبز نتواند این جنبش را به طور مسالمت آمیز هدایت کنند، عواقب خیلی خطرناک تری در انتظار تمامیت نظام خواهد بود.
  نیروی مردم را دست کم نگیرید و به نیروی موقتی مالی و نظامی خود نبالید, که راه به جایی نمیبرند. از تاریخ درس بگیرید، که هیچ گاه در مقابل ظلم سکوت نکرده و در این راستا بی اندازه بی رحم است، .

 6. hhh گفت:

  احساس کردین دارین به آخر خط نزدیک میشین؟

 7. سبز گفت:

  ما همه با همیم و راهمان ادامه دارد هر چند شهید که دهیم قلبهایمان را به طلم آلوده نمی کنیم…

 8. شیرازی گفت:

  توکتون به خدا باشه/ و این نیز بگذرد…
  و این نیز بگذرد..

 9. LORD گفت:

  خدايا اين ظلم پيشگان را از زمين بردار

 10. هوشنگ گفت:

  درود بر مهندس کاظمی

 11. سبز گفت:

  سلام.خداوند عذابشان دهد البته به وسيله‌ي ما.انشاالله روزي انتقام خواهم گرفت.من هيچ وقت زجري كه كاظمي ها كشيده اند را فراموش نميكنم.
  سبز سبزيم ريشه داريم ما بيشماريم ……… .

 12. ناشناس گفت:

  فرض کنیم بازداشتش برای فشار به میرحسین بوده. پس چرا به یک سال حبس محکوم شده؟

 13. میم گفت:

  خدایا به تو پناه می بریم از شر این شیاطین

 14. روح الله گفت:

  >> درورد بر سه سيد فاطمي ………………………….. خميني و موسوي و خاتمي <<

  سبز سبزيم ريشه داريم ………..

 15. ناشناس گفت:

  بر این مژده گر جان فشانم رواست
  با آرزوی آزادی همه ی یاران سبز دربند

 16. شیراز سبز گفت:

  22 بهمن دوباره سبز میشویم من با تمام وجودم احساس میکنم که درخت ما هرروز سبزتر و پر برگ تر میشود پیش به سوی 22بهمن ما بیشماریم

 17. سبز گفت:

  خوشحالیم همین…

 18. ناشناس گفت:

  یا حسین میرحسین

 19. بهمن گفت:

  معمولا خواهر و برادر دارای یک اسم فامیلی هستند؟ یا من اشتباه میکنم؟!