سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » ابوالفضل قدیانی مردی از تبار حسین (ع)...

ابوالفضل قدیانی مردی از تبار حسین (ع)

چکیده :از آن زمان که دست جور و ستم ، همسرم را نیز به همراه دیگر قهرمانانی از این دیار ، مقیم سرای امام کاظم (ع) کرد ، هر روز صدای تسلی بخش "ابوالفضل قدیانی" بود که از آن سوی خط نوید روزهائی بهتر و روشن تر را می داد ، تو گوئی خاطرات زندان هایش در سالهای ستمشاهی ، تصویری اینچنین روشن به او می داد .هان ای کسانی که خود را مأمور می خوانید و معذور ، لحظه ای چشم بند از چشمان همیشه باز و بیدار این قهرمانان در بند ، بر گیرید و نگاهی بر این دریاهای زلال و صادق بیفکنید ، اگر تاب آوردید به راه خود ادامه دهید و اگر تحملش را نداشتید بدانید که هنوز خداوند شما را دوست داشته و خواهان رستگاری...


کلمه:مریم شربتدار قدس ،همسر فیض الله عرب سرخی در یادداشتی برای ابوالفضل قدیانی از اعضای شورای مرکزی سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی  که همچون همسرش در بند است نوشته است:

خطوط چهرۀ زجر کشیده اش نشان از تازیانه های زمانی نه چندان دور است و لبخند پر مهر پدرانه اش بر این خطوط ، چه تصویر زیبایی از آرامش و صبر و ایمان را به رخ می کشد !

رحمت خدا بر والدین گرامیش که چنین نامی شایسته بر او نهادند تا به تأسی از حضرت ابوالفضل همواره چون کوهی مقاوم و استوار ، نه تنها در برابر ظلم و ستم قیام کند بلکه همانند آن حضرت با فداکاری ها و دلجوئی هایش ، ستون و تکیه گاهی برای مظلومان باشد .

از آن زمان که دست جور و ستم ، همسرم را نیز به همراه دیگر قهرمانانی از این دیار ، مقیم سرای امام کاظم (ع) کرد ، هر روز صدای تسلی بخش “ابوالفضل قدیانی” بود که از آن سوی خط نوید روزهائی بهتر و روشن تر را می داد ، تو گوئی خاطرات زندان هایش در سالهای ستمشاهی ، تصویری اینچنین روشن به او می داد .

چه خوب می دانست که این ایام می گذرد و آنچه می ماند روسفیدی حق طلبان و روسیاهی حق ستیزان در این دنیا و نیز سعادت جاوید اینان و عذاب ماندگار آنان در آخرت است .

کاش می توانستم بغض گلویم را شکسته و فریاد کنم : آی آدمهائی که فکر میکنید به جنگ دشمنان برخاسته اید ، چشمها را بگشائید و بنگرید … اینان مؤمنانی هستند از تبار حسین (ع) و دیار ابراهیم .

هان ای کسانی که خود را مأمور می خوانید و معذور ، لحظه ای چشم بند از چشمان همیشه باز و بیدار این قهرمانان در بند ، بر گیرید و نگاهی بر این دریاهای زلال و صادق بیفکنید ، اگر تاب آوردید به راه خود ادامه دهید و اگر تحملش را نداشتید بدانید که هنوز خداوند شما را دوست داشته و خواهان رستگاری شماست .

هیچ اندیشیده اید چه کسی را به بند کشیده اید ؟ آیا نگاهی به پیشینۀ شفاف و افتخارآمیز او انداخته اید که بهترین سالهای شباب و نشاط را فقط به جرم اطاعت از خداوند قهار و ستیز با طاغوت ، در زندانهای ساواک و تحت سخت ترین شکنجه ها سپری کرده است ؟

آیا می دانید چه روزها و شبهای پر خطری را به همراه پیشمرگان کرد مسلمان با ایثار و از خودگذشتگی های فراوان ، از عزت و شرف و تمامیت ارضی کشورمان در مقابل حملات ددمنشانۀ بیگانگان به دفاع برخاسته تا آسایش و امنیت را بر من و شما به ارمغان بیاورد ؟

و اینک که برای گریز از عمق نگاه پرسشگرانه اش ، چشمانش را بسته اید لحظه ای مخفیانه به رد تازیانه و داغهای شکنجۀ سفاکان بر پیکر و قلب بیمارش بنگرید ، مبادا خشونت شما نیز برایش یادآور همان دوران باشد .

لختی درنگ … آیا زمزمه هایش را می شنوید ؟ نگران نشوید ، ذکر می گوید و خدایش را به شهادت می خواند که این عادتی از عادات این آزادمرد است که در همه حال ، خود را در محضر خدا دیده و تنها با پشتوانۀ ” الله ” است که در برابر هر استبداد و ظلمی حتی در زندان های مخوف ساواک تاب آورده است .

و حال که سیلاب اشک ، بغض فرو خورده ام را در هم شکست ، به کلام الله پناه می برم و کتاب همۀ اعصار را می گشایم و چه زیبا و شگفت انگیز که آیۀ شریفۀ قرآن نیز وصف حالی از این مرد خدا و سایر یاران در بند اوست :

” إن الذين قالواربنا الله ثم استقاموا فلا خوف عليهم و لا هم يحزنون ”

ابوالفضل قدیانی عضو شورای مرکزی سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی فردای روز عاشورا بازداشت شده و خانواده وی نگران وضعیت جسمی و سلامت او هستند.همسر قدیانی اعلام کرده علی رغم پیگیری های صورت گرفته هنوز اطلاعی از وضعیت او ندارند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

2 پاسخ به “ابوالفضل قدیانی مردی از تبار حسین (ع)”

  1. روح الله گفت:

    >> درورد بر سه سيد فاطمي ————– خميني و موسوي و خاتمي <<

    سبز سبزيم ريشه داريم ………..

  2. یادآوری گفت:

    کلیه زندانیان سیاسی باید آزاد شوند، مگر احمدی نژاد در مصاحبه آخرش با سی.ان.ان دم از آزادی بیان در ایران نمیزد؟!!