سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » مادران عزادار هنوز آزاد نشده اند...

مادران عزادار هنوز آزاد نشده اند

چکیده :به گفته سخنگوى كمپین بین المللى حقوق بشر در ایران، نزدیك به ۳۳ تن از مادران عزادار و حامیان آنها عصر روز شنبه در پارك لاله تهران و خیابان‌های اطراف بازداشت شده‌اند.بسیارى از مادران بازداشت‌شده سن بالایى دارند و ۹ نفر از آنها پس از بازداشت به دلیل بیمارى‌هاى مختلف به بیمارستان منتقل شده و برخى از آنها حتى شب را در اورژانس بیمارستان سپرى كرده و صبح روز یكشنبه به بازداشتگاه وزرا منتقل...


کلمه:به دنبال انتشار گزارش‌هایى در باره بازداشت شمارى از مادران عزادار در روز شنبه در پارك لاله تهران، هادى قائمى، سخنگوى كمپین بین المللى حقوق بشر در ایران در گفت و گویى با رادیو فردا ضمن تایید این خبر اعلام كرد، ماموران امنیتى با «حضور بسیار وسیع» خود ۳۳ نفر از مادران عزادار را عصر روز شنبه و در حالى كه قصد شركت در تجمع آرام هفتگى خود را داشتند، بازداشت كردند.

بسیارى از مادران بازداشت‌شده سن بالایى دارند و ۹ نفر از آنها پس از بازداشت به دلیل بیمارى‌هاى مختلف به بیمارستان منتقل شده و برخى از آنها حتى شب را در اورژانس بیمارستان سپرى كرده و صبح روز یكشنبه به بازداشتگاه وزرا منتقل شده‌اند.

شبكه خبرى سى‌ان‌ان نیز با انتشار این خبر در سایت اینترنتى خود، به نقل از سخنگوى كمپین بین المللى حقوق بشر در ایران نوشته است، مادران بازداشت‌شده شب را در بازداشت سپرى كرده و هنوز آزاد نشده‌اند.

گروه مادران عزادار پس از مرگ ندا آقا سلطان و سهراب اعرابى در خرداد ماه سال جارى خورشیدى توسط مادرانى كه در جریان رویدادهاى پس از انتخابات در سال‌هاى گذشته فرزندان خود را از دست داده‌اند، تشكیل شده است.

عمده‌ترین خواسته مادران عزادار «پاسخگوىى مقام‌هاى جمهورى اسلامى در برابر كشته شدن، ناپدید شدن، و یا زندانى بودن به ناحق فرزندانشان» اعلام شده است.

برخى از اعضاى این گروه كه روزهاى شنبه در ساعت مشخصى با لباس سیاه در پارك لاله‌ تهران گرد هم مى‌آیند.

به گفته سخنگوى كمپین بین المللى حقوق بشر در ایران، صبح روز یكشنبه بستگان مادران بازداشت‌شده و حامیان آنها با تجمع در اطراف بازداشتگاه وزرا با سر دادن شعارهایى خواستار آزادى مادران عزادار شدند كه با برخورد خشونت‌آمیز نیروهاى امنیتى روبرو شدند.

وی افزود، نیروهاى امنیتى همچنین اقدام به مسدود كردن خیابان‌هاى اطراف كردند كه این اقدام توجه ساكنان محل را به خود جلب كرده و باعث افزایش جمعیت و بالاگرفتن شعارها شد.

همچنین گزارش شده است نیروهاى امنیتى دو نفر از سرنشیان یك خودروى عبورى را كه در حال عكس‌بردارى از این تجمع بودند بازداشت و به داخل بازداشتگاه وزرا بردند.

این شاهد عینی می‌افزاید: «حدود ۷۰ نفر از مادران در پارك بودند كه نیروهاى امنیتى دنبال مادرها كرده و آنها را به خارج از پارك منتقل كردند. تعدادى فرار كردند و تعدادى را هم كه ۳۰ نفر مى‌شدند، بازداشت كردند و به زور سوار ون‌هاى انتظامى كردند».Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

2 پاسخ به “مادران عزادار هنوز آزاد نشده اند”

 1. میم گفت:

  قابل توجه دوستانی که نگران رفع فیلتر کلمه بودند
  کلمه فیلتر شد!

 2. ناشناس گفت:

  بابا اینا داغدار فرزندانشونند آخه دیگه به اینا چی کار دارید اینقدر ضعیف شدید که دیگه اینا رو هم نمی تونید تحمل کنید.
  آخه شماها وژدان ندارید جواب خدا رو چی می خواین بدین؟؟؟؟؟؟.