سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » انتقادرئیس قضا ازبرخورد2گانه ارشادبارسانه‌ها...

انتقادرئیس قضا ازبرخورد2گانه ارشادبارسانه‌ها

چکیده :برخی افراد بی‌محابا اقدام به برخی ساختارشكنی و هتك حرمتها كرده و متاسفانه اینگونه در جامعه تلقی می‌شود كه آنان خدای ناكرده در حریم امنی قرار دارند و با آنها برخورد یكسانی صورت نمی‌گیرد كه در این موارد باید با ساختارشكنان بدون استثناء برخورد قانونی...


کلمه:در حالی كه وزارت ارشاد در روند جدید خود، برخی رسانه های منتقد دولت را آماج برخوردهای مختلف قرار داده و برخی رسانه های حامی دولت را در حاشیه امن قرار داده، رییس قوه قضاییه از این روند تلویحا انتقادكرد.

به گزارش ایلنا رئیس قوه قضائیه فعالیت هیات نظارت بر مطبوعات را بسیار مهم و حساس دانست و برلزوم رعایت اعتدال در برخوردهای این هیئت تاكید كرد.

آیت‌الله صادق آملی لاریجانی رعایت و اجرای قوانین موضوعه را مهمترین ملاك عمل مسئولان در نظام جمهوری اسلامی برشمرد و افزود: ملاك همه مسئولان باید رعایت قانون باشد كه اجرای دقیق قانون اقبال عمومی را در پی خواهد داشت.

وی با تاكید بر اهمیت و ضرورت نظارت قانونی مستمر بر مطبوعات و رسانه‌های گروهی وظایف هیئت نظارت بر مطبوعات را بسیار مهم و ارزشمند دانست و اظهار داشت: هیئت نظارت بر مطبوعات با تركیبی كه حسب قانون دارد باید تلاش نماید بدون افراط و تفریط وفق مقررات و قوانین موضوعه و با حفظ اعتدال بر مطبوعات ورسانه‌های گروهی و خبرگزاری‌ها نظارت كنند.

رئیس قوه قضائیه با انتقاد از رواج برخی هتك حرمت‌ها و ساختار شكنی‌ها در سطح مطبوعات و سایر رسانه‌ها خواستار نظارت بیشتر هیئت نظارت بر مطبوعات بر آنها شد و گفت: برخی افراد بی‌محابا اقدام به برخی ساختارشكنی و هتك حرمتها كرده و متاسفانه اینگونه در جامعه تلقی می‌شود كه آنان خدای ناكرده در حریم امنی قرار دارند و با آنها برخورد یكسانی صورت نمی‌گیرد كه در این موارد باید با ساختارشكنان بدون استثناء برخورد قانونی شود.

وی با اشاره به اصل استقلال قضات كه همواره مورد توجه امام راحل و مقام معظم رهبری بوده و در قانون اساسی نیز به آن تصریح شده است تاكید كرد: همه ما باید مقید به اجرای قانون باشیم حتی اگر صدور رأی و یا قراری را به مصلحت ندانستیم از راههای مقرر قانونی به آن اعتراض نماییم و از تضعیف قاضی پرونده كه موجب تزلزل قانون می‌شود خودداری نماییم و حفظ استقلال قضائی و استقرار قانون در جامعه به نفع همه ما خواهد بود.

لاریجانی نحوه رسیدگی به پرونده‌های تخصصی را بسیار حساس و مهم دانست و اظهار داشت: همانگونه كه قبلاً نیز بارها متذكر شده‌ام قضات رسیدگی كننده به پرونده های تخصصی باید در آن موضوعات دارای آگاهی‌های لازم باشند و با بصیرت مبادرت به رسیدگی نمایند.

این گزارش حاكی است در ابتدای این دیدار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاون مطبوعاتی این وزارتخانه و همچنین سایر اعضای هیئت نظارت بر مطبوعات جداگانه گزارشی از فعالیتهای این هیئت را ارائه نمودند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

4 پاسخ به “انتقادرئیس قضا ازبرخورد2گانه ارشادبارسانه‌ها”

 1. شیراز گفت:

  یک اگر با یک برابر بود …..
  پس چه کس آزادگان را در قفس می کرد ؟
  معلم ناله آسا گفت :
  بچه ها در جزوه های خویش

  بنویسید :

  یک با یک برابر ….

  نیست!!!!!…

 2. hamed az shiraz گفت:

  yade shere 1 ba 1 barabar nis oftadam
  agar 1 ba yek barabar bud
  pas che kas azadegan ra dar ghafas mikard

 3. ناشناس گفت:

  dar in ruzegare zolm shoar dadan ham gahi omidvar konande mishavad

 4. روح الله گفت:

  >> درورد بر سه سيد فاطمي ————– خميني و موسوي و خاتمي <<

  سبز سبزيم ريشه داريم ………..