سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » آیا اخبار صداوسیما و جنایت كهریزك از یك مركز هدایت می‌شوند؟...

آیا اخبار صداوسیما و جنایت كهریزك از یك مركز هدایت می‌شوند؟

چکیده :اقدام صداوسیما در سانسور گزارش كهریزك در حالی صورت گرفت كه با وجود مشخص بودن محتوای گزارش و اعلام قرائت آن در روز یك‌شنبه، شب قبل از قرائت گزارش خبر معارفه سعید مرتضوی به عنوان رئیس ستاد قاچاق كالا و ارز در همه بخش‌های خبری پوشش داده...


کلمه:در حالی‌كه پرونده جنایت كهریزك با دستور ویژه رهبر انقلاب پیگیری شده و به قرائت گزارش كمیته ویژه در مجلس شورای اسلامی منجر شد، كلیه بخش‌های صداوسیما به طرز شگفت‌آوری این گزارش را سانسور كردند.

به گزارش «آینده»، علاوه بر سانسور كامل خبر قرائت گزارش مجلس در بخش‌های اصلی 14، 21، 22 و 22:30 سیما، حتی بخش خبری 20:30 كه به این خبر اشاره كرد، بر قسمت پایانی گزارش علیه كروبی و موسوی تمركز كرد، در حالی كه موضوع اصلی كمیته ویژه جنایت كهریزك بود كه توسط صداوسیما سانسور گردید.

اقدام عجیب صداوسیما در حالی صورت می‌گیرد كه پیش از این واحد مركزی خبر گزارش مشروحی درباره كهریزك تهیه كرده بود و در آن به اكثر موارد گزارش مجلس اشاره شده بود.

سانسور گزارش مجلس در صداوسیما در حالی صورت می‌گیرد كه پیگیری این گزارش می‌تواند بخش قابل توجهی از ظلم به نظام توسط برخی عناصر متخلف و خودسر را كه قصد منتسب كردن اقدامات خود به نظام و رهبری را دارند، جبران كرده و با شفاف شدن ابهامات، زمینه احقاق حق مقتولان و شكنجه‌شدگان از یك‌سو فراهم شود و از سوی دیگر اراده نظام در برخورد با متخلفان به اطلاع مردم برسد.

این كه برخی به بهانه جلوگیری از ضربه دیدن وجهه نظام مانع پخش این گزارش شده باشند، عاقلانه نیست، چرا كه اصل ابهامات و خبر انجام جنایت پیشتر در رسانه ها و خود صداوسیما پوشش داده شده و چندین بار هم اشاره رهبری به آن با عبارت “جنایت” در سیما پخش شده و سانسور خبر آغاز برخورد نظام اسلامی با متخلفان و جانیان از همین رو بسیار تامل برانگیز است.

اقدام صداوسیما در سانسور گزارش كهریزك در حالی صورت گرفت كه با وجود مشخص بودن محتوای گزارش و اعلام قرائت آن در روز یك‌شنبه، شب قبل از قرائت گزارش خبر معارفه سعید مرتضوی به عنوان رئیس ستاد قاچاق كالا و ارز در همه بخش‌های خبری پوشش داده شد.

اكنون این شائبه در افكار عمومی مطرح می‌باشد كه آیا معاونت سیاسی سازمان صداوسیما كه متولی بخش‌های خبری است، با آمران و حامیان جنایت كهریزك ارتباط خاصی دارند كه منجر به این سانسور آشكار در صداوسیما می‌شود؟Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

8 پاسخ به “آیا اخبار صداوسیما و جنایت كهریزك از یك مركز هدایت می‌شوند؟”

 1. آرش گفت:

  مگه شما هنوز شك داري كه اينا هواي همديگه رو دارن؟

 2. sadegh گفت:

  daran ya nadaran matrah nist. mohem ine ke oona harchizi ke baese khadshe dar shodane hookoomateshoon beshe ro sansoor mikonan. ghazieye kahrizakam yeki az hamin mavarede ke baes mishe nezam zire soal bere. pas sansoor mishe.

 3. رند عافيت سوز گفت:

  در ميخانه ببستند خدايا مپسند، كه در خانة تزوير و ريا بگشايند.

 4. سجاد گفت:

  هواسمونو باید جمع کنیم اینا میخوان با حاشیه روی میخوان مسئولیت این کارو از سرشون برارند تا به یک هدف برسند ما نباید منتظرشون باشیم که از اونا جواب بشنویم وعده ما بهمن ماه

 5. ناشناس گفت:

  برادر حاج عزت با برادر سعید نسبت دارد؟ ایا این سعید با آن سعید واجبی خوار نسبت دارد؟

 6. az Australia گفت:

  با اینکه الان شرایط در ایران سخته ،اما خوش به حال شما ایرنیانی که در ایران هستید،ما اینجا وقتی‌ از اوضاع ایران می‌پرسند و از اسلام ایراد میگیرند هرچی‌ براشون توضیح میدیم که اسلام دین عشق و محبت ،فقط پوزخند اونها رو میبینیم که میگن ،چه اسلام و چه دینی که تو کشورتون نه روزنامه دارید نه صدا و سیما ،و مردمتون رو دولت خودتون می‌کشه،هرچی‌ هم واسشون توضیح بدی میگن ،تو روی کشورت و دینت تعصب داری،خدا بگم احمدی نژاد تورو چیکار کنه که باعث سرافکندگی ما شدی.

 7. روح الله گفت:

  >> درورد بر سه سيد فاطمي ————– خميني و موسوي و خاتمي <<

  سبز سبزيم ريشه داريم ………..

 8. یا حسین میرحسین گفت:

  بله… از یک مرکز هدایت می شوند.