سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » مطهری:احمدی‌نژاد طرف درگیری معترضان را به جای خودش به سمت بزرگان نظام سوق داده است...

مطهری:احمدی‌نژاد طرف درگیری معترضان را به جای خودش به سمت بزرگان نظام سوق داده است

چکیده :احمدی‌نژاد آنقدر هوشمند است كه برای حذف رقبایش از عرصه سیاست حتی از خوش هم مایه نمی‌گذارد و درگیری با آنها را به سطح بالاتری از خود سوق داده است.احمدی‌نژاد دقیقا می‌داند كه باید در این مناقشات سیاسی چگونه پنهان‌كاری كند كه از گزند اتهامات سیاسی در امان بماند.همان‌طور كه شاهدید حامیان این طیف یك روحیه دیكتاتوری دارند و واقعا به دنبال دیكتاتوری در كشور...


کلمه:علی مطهری محدود شدن فضای سیاست را به اظهارنظر چند تن از میانه‌روها جریان راست را خواست مردم می‌داند و در تشریح چگونگی فراهم شدن این بسته می‌گوید فضا برای اظهارنظر آنچنان تنگ شده كه نمایندگان از هراس از دست دادن جایگاهشان در حوزه‌های انتخابیه مخالف نظر استانداری‌ها عمل نمی‌كند.

علی مطهری كه هم‌اكنون در راس چهره‌های منتقد دولت سعی در یافتن راه‌حلی برای پایان دادن به مناقشات اخیر است، شفاف‌سازی و روشنگری را در فضای سیاسی كشور وظیفه میانه‌روها و چهره‌های معتدل نظام می‌داند كه هنوز در بین مردم دارای جایگاه و احترام هستند.

مدتی است كه میانه‌روهای جریان اصولگرا به عرصه سیاست بازگشته‌اند ورود این طیف فكری به حوادث اخیر را چگونه ارزیابی می‌كنید؟

در كنار اینكه عقیده دارم میانه‌روها وظیفه دارند در شرایط فعلی زمام امور را در دست بگیرند معتقدم كه این خواست مردم بوده است كه معتدلان نظام در عرصه سیاست حضور جدی‌تری داشته باشند. مردم خواهان عدالت و باروری ارزش‌های اسلامی هستند و همین دلیل هم در راهپیمایی‌های اخیری كه انجام شد به عرصه آمدند ما نباید حضور آنها را در راهپیمایی اعتراض لحظه‌ای به حساب هوادارای از دولت یا جناح خاص بگذاریم بلكه مردم به این دلیل به عرصه آمدند تا هواداری و اعتقاداتشان به نظام اسلامی و ولایت فقیه را اعلام كنند، مردم دریافته‌اند كه خواسته‌هایشان در دست هیچ یك از تندروهای جریان‌های سیاسی مطرح كشور نیست لذا تندروها نباید حضور مردم را در راهپیمایی‌های اخیر به نام خود بزنند.

نقش میانه‌روها در شرایط فعلی كشور چیست و آنها چگونه می‌توانند به تلطیف مناقشات سیاسی كمك كنند.

میانه‌روها و چهره‌های معتدل به خوبی می‌دانند كه درد و خواست مردم در جنجال‌ها و جدال‌های سیاسی نیست و به همین دلیل مردم از آنها در شرایط فعلی استقبال می‌كنند و خواستار وساطت‌ آنها در مناقشات اخیر هستند تا هر چه زودتر بساط و سایه هیاهوی اخیر از زندگی آنها كنار رود و شرایط به وضعیت نرمال و مطلوب آنها برسد، میانه‌روها نیز در این شرایط باید با دقت و بدون جانب‌داری از جریان خاصی در جهت منافع مردم و مصلحت‌های نظام برای حل مسائل اخیر تلاش كنند،‌تشریح دقیق و واقعی مسائل، پرده‌برداری از حوادث اخیر و افشای پشت پرده‌های سیاست برخی گروه‌ها و اقدامات گروه‌های ذی‌نفوذ در مسائل اخیر می‌تواند مهمترین نقش میانه‌روها برای آگاهی مردم و ممانعت از سوءاستفاده جریان‌های سیاسی ‌باشد.

میانه‌روها وظیفه دارند همان‌طور كه میرحسین موسوی و مهدی كروبی را به عنوان محرك و پشتیبان ناآرامی‌های اخیر به مردم معرفی می‌كنند اعلام كنند كه بستر ناآرامی‌های سیاسی اخیر در سخنان بی‌پرده محمود احمدی‌نژاد در مناظره‌های انتخاباتی‌اش بود به عقیده بنده میانه‌روها در حال حاضر موظفند كه چهره‌های اصلی مناقشات را به مردم معرفی كنند و مانع سوءاستفاده جریان‌های خاص از نیازها و احساسات آنها شوند.

مدتی است كه صاحبنظران شاخص اصلاح‌طلب و اصولگرا به حاشیه رفته‌اند و ترجیح داده‌اند در قبال مسائل اخیر سكوت كنند علت این دو را چه می‌دانید؟

این دو می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد اما به عقیده من این خواست مردم است كه برخی چهره‌ها كه زمانی در مورد كوچكترین مسائل و مباحث نظام موضع‌گیری‌های تند و تیزی می‌كردند امروز سكوت كرده‌اند چراكه اعلام مواضع آنها به طور قطع در روزهای اخیر به سردی از سوی مردم استقبال می‌شد، شرایط و جو سیاسی فعلی كشور به گونه‌ای است كه مردم را طالب حقیقت و عدالت‌خواهی كرده است مردم می‌خواهند، افراطی‌گری‌ها پایان یابد و مسائل و دغدغه‌های آنها مورد توجه نظام قرار گیرد مردم ما به ولایت فقیه و جمهوری اسلامی معتقدند و در كنار پذیرش این اصولخواهان اصلاحاتی در امور هستند كه باید موشكافانه و با دقت به آنها پرداخت و به این خواسته‌ها پاسخ گفت.

پس می‌توان گفت كه علت ورود میانه‌روها به فضای سیاسی اخیر كشور شنیدن داد مردم از سوی آنهاست؟

بله همین‌طور است مردم شاید علائق سیاسی خاصی داشته باشند اما مهمتر از علائق آنها میل عدالت‌خواهی مردم است مردم به دنبال عدالت و برقراری آن در جامعه اسلامی هستند مردم خواهان بارور شدن ارزش‌های اسلامی‌اند، مردم مشكلی با نظام اسلامی یا اصل ولایت فقیه ندارند اینها اطلاعات غلطی است كه به مردم داده شده است.

به‌رغم اینكه میرحسین موسوی و مهدی كروبی گاهی اوقات با صدور بیانیه‌هایی مواضع‌شان را اعلام می‌كنند اما محمود احمدی‌نژاد ماههاست كه از عرصه مناقشات پس از انتخابات پا پس كشیده و میدان را به حامیانش داده است ارزیابی شما از این غیبت سیاسی احمدی‌نژاد چیست؟

به عقیده بنده این امر ناشی از هوش زیاد و زیركی محمود احمدی‌نژاد است. احمدی‌نژاد همان‌طور كه در مناظره‌هایش نشان داد كه فرد زیركی است و با بهره‌گیری از هوش قابل توجهش می‌تواند چه واكنش‌های نشان دهد هم‌اكنون عرصه را به حامیان تندرو واگذار كرده و طرف درگیری معترضان را به جای شخص خودش به سمت بزرگان نظام سوق داده است این در حالی است كه همان‌طور كه گفتم مردم هیچ‌گاه با ولایت‌فقیه و اسلامی بودن نظام مشكلی نداشته‌اند.

آقای احمدی‌نژاد آنقدر هوشمند است كه برای حذف رقبایش از عرصه سیاست حتی از خوش هم مایه نمی‌گذارد و درگیری با آنها را به سطح بالاتری از خود سوق داده است.

با توجه به این تحلیل شما می‌توان گفت كه ورود تندروهای جناح راست و موضع‌گیری آنها به نفع احمدی‌نژاد اقدامی برای پركردن جای خالی احمدی‌نژاد در نبرد سیاسی با رقبای انتخاباتی‌اش است.

بله، احمدی‌نژاد دقیقا می‌داند كه باید در این مناقشات سیاسی چگونه پنهان‌كاری كند كه از گزند اتهامات سیاسی در امان بماند، همان‌طور كه می‌دانید احمدی‌نژاد رئیس شورایعالی امنیت ملی است به این معنا كه ریاست شورایی را بر عهده دارد كه امنیت كشور و چگونگی برقراری آن تحت اختیار اوست و او باید در مورد تمامی دستگیری‌ها، درگیری‌های سیاسی نحوه برخورد با بازداشت‌شدگان، ترور و كشته شدن برخی افراد در حوادث اخیر، مرگ برخی بازداشت‌شدگان در بازداشتگاه‌ها حوادث كهریزك و غیره و غیره پاسخگو باشد، مسوولیت او در شورایعالی امنیت ملی خیلی گسترده و تاثیرگذار است لذا اوست كه در این امور نمایندگانش را مسوول كرده و به صورت پنهانی مدیریت كنترل حوادث اخیر را در دست گرفته است. اما در مقابل نه‌تنها در این باره كوچكترین اطلاع‌رسانی نكرده است بلكه زیركانه پای خود را از حوادث اخیر بیرون كشیده و به گونه‌ای وانمود می‌كند كه گویی حوادث اخیر برایش اهمیتی ندارد و نمی‌خواهد وارد مناقشات اخیر شود.

لازم است اشاره كنم كه در اینجاست كه نقش میانه‌روها برای پاسخ‌گویی به روحیه عدالت‌طلبی یا عدالت خواهی مردم اهمیت می‌یابد چرا كه وظیفه میانه‌روهاست كه با تشریح امور و ارائه اطلاعات به مردم سطح آگاهی آنها را افزاش دهند تا حقیقت و واقعیات امور روشن شود.

فضایی ایجاد شده كه اگر صاحبنظران موضعی معتدل برای برقراری سازش سیاسی اتخاذ می‌كنند متهم به جانبداری از آشوب‌های اخیر می‌شوند به عنوان مثال حامیان احمدی‌نژاد نامه محسن رضایی در حمایت از بیانیه موسوی به رهبر معظم انقلاب را با بیانیه‌های موسوی و كروبی محصول برنامه‌ریزی شده یك مركز مشترك دانستند، این اقدام تندروها را هم در همین راستا می‌دانید؟

دقیقا همین طور است تندروهای حامی دولت به گونه‌ای در موضع‌گیری‌ها ورود پیدا می‌كنند كه با اتهاماتشان به افراد دیگر آنها را دست‌نشانده ضدانقلاب‌ها یا در خوش‌بینانه‌ترین حالت مدافع مخالفان نظام یا همان معترضان به نتیجه انتخابات می‌دانند همین دو سبب شده تا افراد در موضع‌گیری‌هایشان محتاطانه‌تر شوند و كمتر در رسانه‌ها به شفاف‌سازی امور بپردازند. در مواردی ما شنیده‌ایم كه روی نمایندگان شهرستان‌ها از طریق استانداری‌ها و معاونت‌های سیاسی استان‌ها به قدری فشار وارد می‌شود كه نماینده ترجیح می‌دهد برای حفظ جایگاهش در استان و حتی مجلس سكوت را بر اعلام نظر ترجیح دهد این تند شدن فضا برای اظهارنظر حقیقی تلخ است و نتیجه هم همین می‌شود كه می‌بینید همه مسائل در‌هاله‌ای از ابهام فرو می‌رود.

آیا این فشارهایی كه اشاره كردید باعث می‌شود كه آرای نمایندگان در مورد طرح‌ها و لوایحی كه مربوط به مسائل اخیر است مانند طرح حامیان احمدی‌نژاد برای كوتاه شدن زمان اطاله دادرسی از 20 روز به 5 روز تحت‌الشعاع قرار گیرد؟

بعید می‌دانم كه این طور باشد چرا كه آرای مجلس مخفی است و كسی نمی‌تواند در آن دخالت كند، فشارهای این گروه بیشتر جنبه قدرت‌نمایی سیاسی دارد. آنها می‌خواهند با گرفتن قدرت بیشتر رقبایشان یعنی موسوی، كروبی و خاتمی و غیره را از صحنه سیاست حذف كنند این پروژه جدید آنهاست و در راستای آن تلاش می‌كنند.

آیا حذف سران اصلاحات از صحنه سیاست باعث ابقای این گروه در حاكمیت می‌شود؟

بعید می‌دانم آنها فقط خواستار ابقایشان در حاكمیت باشند همان‌طور كه شاهدید حامیان این طیف یك روحیه دیكتاتوری دارند و واقعا به دنبال دیكتاتوری در كشور هستند.

منبع:ایراندختDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

19 پاسخ به “مطهری:احمدی‌نژاد طرف درگیری معترضان را به جای خودش به سمت بزرگان نظام سوق داده است”

 1. فرهاد گفت:

  از سبزها خواهش میکنم کتاب “قلعه حیوانات” نوشته جورج اورول را که داستان نسبتا کوتاهی است را بخونید. فوق العاده است.

 2. باقر گفت:

  درود خدا بر شما وروح بزرگ استااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااد مطهري

 3. ناشناس گفت:

  درود بد فرزند عزیز شهید مطهری.

 4. چه عجبی است فرزند شهید مطهری در این شرایط توانستن دل به در یا بزنند بخشی از واقعیت جامعه را بازگویند
  فردا منتظر گیهان رجا نیوز و…باش

 5. روح الله گفت:

  >> درورد بر سه سيد فاطمي ————– خميني و موسوي و خاتمي <<

  سبز سبزيم ريشه داريم ………..

 6. عل گفت:

  این بیچاره رو هم چند روز دیگه میگیرن.
  ولی زیبا سخن گفته

 7. i گفت:

  اقا جان شهید مطهری ایدئولک انقلاب بود و شما نیز باید نقشی این چنینی داشته باشید پس برای اینکه مردم ارام شوند بهتر است همانطور که فرمودید اقای احمدی نژاد با تیز هوشی میخواهد مردم را به سوی بزرگان نظام سوق دهد شما کاری کنید مجلس رای به عدم کفایت سیاسی ایشان دهد میتوانید از مردم بخواهید هر کس با این کار موافق می باشد جلو مجلس تحصن کند تا این اقا در ریاست جمهوری حضور دارد مردم مطالبات دیگری را مطرح میکنند و ضمنا برای انتخابات اینده کار اساسی کنید که شورای نگهبان نتواند به میل خود رفتار کند

 8. م.پ. گفت:

  اینها بخاطر بزرگ کردن احمدی نژاد در دور پیشین انتخابات ریاست جمهوری همیشه بدهکار مردم ایران خواهند بود.چونکه پای چنین کسی را به چنین جایگاه مهمی باز کردند و شد آنچه نباید می شد.

 9. ناشناس گفت:

  زنده باد یاد و خاطره شهید مطهری

 10. هادي گفت:

  از ايراني بودنم خجالت ميكشم !

 11. ali گفت:

  ازشیرمردی همچون شهید مطهری …..چنین فرزند رشید نشانه صداقت و سلامت تفکرات ازاد اندیشی ان شهید عظیم الشان است

 12. شایان گفت:

  با توجه به اینکه شما هم تشخیص داده اید که اقای احمدی نزاد رئیس کمیته امنیت ملی هستند ایا ایشان نباید در مقام پاسخگویی به مجلس(مردم) به مجلس احضار شوند یا اینکه فقط ما بدانیم که شما میدانید و….

 13. میر گفت:

  ای فرزند شهید از شما عذر خواهی می کنم که عده ای از خائنین به نظام شما را در مراسم رأی اعتماد به محصولی هو کردند.

 14. رضا گفت:

  حضرت علي ع فرموده به خدا سوگند من از معاويه و عمروعاص باهوشترم. اما حكم الهي به من اجازه نمي دهد براي رسيدن به مقصد هر راهي را برگزينم. تاريخ در باره ي اين آقا قضاوت خواهد كرد و خدا درباره ايشان داوري خواهد فرمود.

 15. ناشناس گفت:

  سیاست یکی به نعل یکی به میخ مناسب حال سیاست ما نیست برادر بزرگوار

 16. ناشناس گفت:

  khoda ra shokr anche ra ke tashkhis midahim ba nazare in bozorgvar entebag darad. shiveye rahbar ham ali bud. javanane tondro ra az khod sar budan bar hazar dasht. agar gush bedan daste ahmadi nejad khali mishavad

  vahdate kherad varzan arezuye mast. montazere harakate mosbat dar in rasta az bozorgane jonbeshe sabz hastim. dast o zabane tondroha ro ta mitavanid kutah konid

 17. ناشناس گفت:

  جناب آقاي مطهري اين از هوش و زيركي آقاي احمدي نژاد نيست بلكه از بي اخلاقي و بي تقوايي ايشان است روزي كه در مقابل خدا و دركنار ميزان حاضر شوند بر اين ستم ها و جنايت هايي كه كردند و با زيركي از زير بار مسئوليت آن ها در رفتند تاسف و افسوس خواهند خورد و خداوند شديد العذاب است.

 18. مرسلی گفت:

  زنده بادمطهری و زنده باد یادوخاطره شهید مطهری.

 19. rasa گفت:

  سلام و چند نکته:
  ۱- آقای سلیمی نمین! از آنجا که در جنابعالی برخی صفات حق‌طلبانه را سراغ دارم به ذکر برخی موارد و یادآوری به شما می‌پردازم وگرنه مانند بسیاری افراد دیگر همتی صرف راهی عبث نمی‌کردم و گوهر سخن بر کویر شوره‌زار نمی‌افکندم. ممکن است با برخی از نظرات و عملکردهای شما مخالف باشم اما یادم نمی‌رود که امثال شما در برهه‌های از تاریخ انقلاب به درستی نکته‌آموز مسولینی بودید که غرق در امر حکومت بودند و اگر هنوز حافظه‌ام باقی باشد شما نویسنده یا جزو نویسندگان جزوه زمینه صدور فتاوای اخیر امام(س) بودید و شاید در آن مقال و یا در جاهایی دیگر از رنج و زجر امام(س) از متحجرین سخن گفته یا قلم زده‌اید و همین مقدار برای من کافی است که ارادتی خالصانه به بخشهای درخشان زندگی شما بورزم.
  ۲- اگر اجازه بدهید یا ندهید!! می‌خواهم قدری صریح بنویسم و امیدوارم گوینده و نویسنده‌ی صریحی مثل شما از این صراحت نرنجد و از این برادر کهنسال بپذیرد. و همچنین یادآور می‌شوم که برخلاف برخی افراد قصد شوخی با فهم و درک مخاطبان را ندارم.
  ۳- آقای سلیمی! حنی اگر بپذیریم که احمدی نژاد قصد صلاح و اصلاح برخی عملکردها و رویکردهای گذشته را داشته‌است دلیل نمی‌شود که در دفاع از وی چشم‌بند ببندیم و زبان در کام بگیریم و از انبوه خطاها و خردستیزیهای شخص وی و همراهانش بگذریم. شما می‌دانید که بزرگترین بیماری انقلاب و نظام ما نبود نقد و کم‌یا ناشنوایی مسولین نسبت به اعتراضات و انتقادات اهل فن و عامه مردم بوده و هست و اگر اینگونه پیش برود خواهد بود. یادی از اخوی گرامی و گرانقدر شما بکنم! خدایش رحمت کناد. از مطالبی که ایشان در سالهای آخر عمر بر آن همت گماشته‌بود نظریه‌ی کایزن یا در اصطلاح عوام! بهبود (اصلاح) مستمر بود و ایکاش شما که برادر ایشان هستید این ادبیات را به کمک فرزندان و شاگردان صالح آن مرحوم به دنیای سیاست بکشانید و با ترویج کایزن سیاسی-اعتقادی-اجتمادی در کشور، انقلاب و نظام را در برابر رخوت و رکود و جمود و ارتجاع و التقاط و دیکتاتوری و لاابالی‌گری و تساهل دین‌ستیز و تعصب انسان‌گریز مقاوم سازید. و این نمی‌شود مگر اصلاح و تصحیح نگرش بزرگانی که شما را به چشم و گوش ایشان دسترسی هست.
  ۴- برادر من! چگونه است که انتقاداتی بعضا درست و درشت توسط شما بر دولتهای پیشین و اشخاص وارد می‌شود اما در مورد احمدی نزاد با اینهمه صفات شخصیتی قابل نقد و آنهمه عملکردهای ناوطلوب همراهان وی و اوضاعی که در کشور از حیث سیاسی و اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی و بین‌المللی و … جاریست! می‌بینیم زبان سلسمی نمین شمشیر مالک اشتر که نیست بماند به اندازه‌ی یک نسیم خنک تذکر هم جنبشی ندارد!!!!! بگذریم که باید از امثال سلسمی نمین ؛که خدا مانند ایشان را در اردوگاه به اصطلاح اصولگرایان بیفزاید؛ پرسید که اینهمه کاستیها را چرا به بالاتر از دولتها تذکر نمی‌دهید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  ۵- استاد گرانقدر تاریخ سیاسی و مسیول دفتر … شما را به خدا، از اینهمه پروا بپرهیزید!! نسل انقلابی وارث مطهری و شریعتی را چه شده است که در زمانه‌ی صلح و برکت کشور مصلحت اندیشی را به کمال رسانده‌است!؟؟ سلیمی جان!ما هم اگر یادمان برود که تاریخ بزرگتر از من و ما و ایشان است امثال شما باید بگویید و بنویسید که آآآآی ی ی ی مردم و ای حاکمان از گذشته‌های دور و نزدیک و دیروز و امروز درس بگیرید که هر امتی و هر مکتبی و هر اندیشه‌ای و هر گروهی که تار تایید و تملق بر خود تنید و فضا را برای نقد و چالش و اعتراض و اصلاح آرام بست دیر یا زود سر به تیره‌ی زباله‌دان تاریخ سپرد و نامی بیش (البته به بدی) از وی نماند و موجب این شد که تا ابد بگویند با فلان علم و پرچم بر مردم ستم شد و دیگر به آن ایده‌ها و آرمانها امید نبندید. یاد جمله‌ای از امام(س) افتادم قربیب به این مضمون:{ که اگر این بار ….. اسلام چنان سیلی می‌خورد که تا صدها سال ….؛} شاید اشتباه نوشته باشم شما بگردید و ببینید و درستش را در کلام و نوشته‌هایتان بکار بگیرید.
  ۶- دوست فرزانه‌ام!شخصیی که مهمترین پست نزدیک به خود را در اختیار فردی می‌گذارده که شایستگی‌های علمی و عملی‌اش شهره‌ی عام و خاص و خاص‌الخاص!! و اخص‌الخاص!!!!!! شده است و کارش بجایی رسیده که پس از هزار ویک اما و اگر و حتی مکاتبه رهبر انقلاب با آن وضعیت صرفا استعفایش را پذیرفته و بلادرنگ در پستی بالا نشانده و اعتراض که چه بگویم گریبان دریدن همه!!!! از دوست و دشمن در رد و نفی وی را نادیده گرفته است و خود را مرید چنین شخص معلوم العتقادات می‌داند و …. و…. و …. آیا شایستگی عنوان ریس جمهوری را دارد که شما چنین از وی یاد می‌کنید. شما به دیدن کلیپهایی که از گفتار و رفتار احمدی‌نژاد در اختار خود و دوستان دارید دعوت می‌کنم.
  ۷- نمین عزیز!!! شما که از لابلای زوایای تاریک انحرافات را تشخیص می‌دهید و بسیاری از افراد را به جرمها و نسبتهایی ثابت نشده زیر تیغ نقادی می‌برید چگونه است که چشم و زبان و شمشیرتان در این بخش بسته و در کام و در غلاف است!!!!!؟؟؟ اگر سلامت نفستان را نمی‌شناختم ممکن بود در وابستگیهای شانی، مالی، آبرویی و … شما و این جریانهای واضح‌الانحراف!!! شک می‌کردم. برادر من! بصیرت فقط به این نیست که ببینیم کی؟ کی؟ کجا؟ به چه بهانه‌ای؟ و درست یا نادرست؟! درازش کرده‌اند و شلاق هتک حرمت و تکفیر و تهدید و تحدید و. تضییق می‌خورد و ما هم به خیل هتاکان و زخم رنان بپیوندیم!!!! چنین بصیرتی ارزانی جیره‌خوران سپاه یزید باد که روز عاشورا به قصد قربت و البته از ترس مال و جان و هوس ملک و پاداش و یا کالانعم بل هم اضل بر سلاله‌ی رسول خدا که جز اصلاح نمی‌خواست شمشیر کشیدند و جسارت و ظلم بسیار کردند که انسانیت از آن شرمسار است. برادرم اگر در شب عاشورای حسین در حسینیه‌ی عزیز حسین{امام(س)} از ابن ملجمها کتک خورده‌بودی و خیمه‌ی مجلس عزای حسین(ع) را پاره پاره از شمشیرهای آخته قومی به حج رفته و محاسن دراز و بصیرت کوتاه(کوتاه خیلی کلمه‌ي کوتاهی است!!) دیده‌بودی شک دارم که در اسلامی که چنین مسلمان بپرورد شک نمی‌کردی! و بهید می‌دانم که خطای مجموعه را در آفرین گویی به این مدعیان دینداری مسلم نمی‌دانستی.
  ۹- وقتی نوشته‌بودم که وقتی امثال جوادی آملی به گوشه‌نشین شوند به اسلام‌شناسانی مانند آقای مشایی می‌رسیم و البته به مرید جالبش که حقیقتا پدیده‌ی قرن است. و هنوز مانده‌است که بعضی‌ها به ابعاد وجودی و برکات این پدیده پی ببرند و البته آنوقت خیلی دیراست و خیلی دیرتر از الان که قدری دیر شده.
  ۱۰- سخن بسیار دارم و خون دل بیش از آن. سلیمی جان آزاده باش و حقگو. علی باش و در بند، تا خداوند در حق تو قضاوتی حسن کند. برای من و امثال من هم دعا بسیار کن. و به آنها که باید بگو که بس است متملقان را شنیدن! قدری گوش باز کنیم و چشم بازتر و از همه مهمتر قلبمان را بگشاییم که فرموده‌اند: {آلت الریاسه سعه صدر}
  عزتتان مستدام.
  آرزومند آرزوهای امام خمینی(سلام الله علیه) و سربلندی جمهوری اسلامی و ملت شریف ایران.
  از مسولین سایت خواهشمندم به هر نحو مطالب را به اطلاع آقایان سلیمی نمین و موسوی برسانند.
  با تشکر.