سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » مشایی: اگر هر پيامبر مديريت درستي مي‌كرد عدالت برقرار مي‌شد...

مشایی: اگر هر پيامبر مديريت درستي مي‌كرد عدالت برقرار مي‌شد

چکیده :حضرت نوح با 950 سال عمر نتوانست مدیریت جامع كند چرا كه عدالت را ایجاد نکرده است. آمدن پیامبران در طول تاریخ برای تمام شدن دوره‌های قبلی پیامبری بوده است اگر هر پیامبر مدیریت درستی می‌كرد عدالت برقرار می‌شد این را من از خودم نمی‌گویم قرآن...


کلمه: رئیس دفتر احمدی‌نژاد گفت: شاید بوعلی‌سینا در عصر خود قامتی برجسته داشته اما قرار نیست افتخار هزار سال بعد آدمیان نیز باشد و این نشانه فقر انسان‌ها در دهه‌های بعدی است چرا كه نشان می‌دهد فرصت شكوفایی در دوره‌های متعدد پدید نیامده است.

به گزارش ایلنا، رحیم مشایی در پانزدهمین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشكی رازی افزود: جایگاه دانشمندان را در برنامه پیشرفت‌های خود تكریم می‌كنیم چرا كه سهم اهمیت یك نعمت مهم‌ترین بخش از شكر نعمت است. كسی كه نعمتی را درك نكند نمی‌تواند شاكر آن باشد. درك ابعاد شخصیت‌های بزرگ یك واجب عینی است و اگر افراد دیگر در این زمینه از ما سبقت گرفته‌اند از مسئولیت ما در شناخت این افراد كم نمی‌كند.

وی ادامه داد: 30 سال گذشته حقیقت انقلاب یك حقیقت بازگشت بود چرا كه ما ملتی نبودیم كه پس از انقلاب از نقطه صفر شروع كنیم. انقلاب بازگشت به حقیقت وجودی خود در گذشته بوده است و معادلت سیاسی جهان این انقلاب را برنمی‌تابید چرا كه این انقلاب یك انقلاب فرهنگی، علمی و معرفتی بوده است و ملت ایران این تحقیر تاریخی را نتوانسته است تحمل كند.

مشایی گفت: تجدید حیات فكری در سایه انقلاب آغاز شد و برای به ثمر رسیدن حداكثر ظرفیت‌ها نیازمند تجدید حیات علمی هستیم و اگر بازگشت به ارزش‌های دینی و فرهنگی در سطح ظاهر قابل توقف باشد و تنها در شكل ظاهری نشانه‌های استقرار ارزش‌ها را جستجو كنیم نتیجه این می‌شود كه پرچم برافراخته شده در تندباد از جا كنده می‌شود. تلاش‌ها در دنیا همیشه نتیجه نداده چه بسا حركت‌های رو به جلو بوده است چرا كه پایه‌های آن استوار نبوده است.

او گفت: اگر پایه‌های تمدن نوین را بخواهیم بنیان‌گذاریم راهی جز تجدید حیات علمی در ایران وجود ندارد این یك رویا و خیال است كه بعضی‌ها خیال كنند حرف‌های درشت و سیاسی بزنند و مواضع تند بگیرند و با این اقدامات به نتیجه برسند. این امكان تحول ندارد.تنها راه این است كه تجدید حیات نو برای ایرانیان با تجدید حیات علمی میسر شود.

رئیس دفتر احمدی‌نژاد گفت: متاسفانه دریافت درستی از انبیاء و اولیای الهی نمی‌شود گمان می‌كنیم آنها تنها معلم اخلاق بوده‌اند در حالی كه انبیاء برای برقراری عدالت آمده‌اند و این عدالت آغاز كاری است برای پدید آوردن تحولاتی جدید برخی گمان می‌كنند جامعه آرمانی جامعه‌ای است كه ظلم و فساد و قتل در آن نباشد و فقیر گرسنه نخوابد بلكه این جامعه آرمانی نیست و تنها مقدماتی است برای امكان بروز استعدادها.

مشایی گفت: اگر امروز به افرادی مانند رازی و ابوعلی‌سینا افتخار می‌كنیم به طوری كه قد آنها از اعماق تاریخ بیرون است برای بلندی قد آنها نیست بلكه كوتاهی قد نسل‌های بعدی آن را نمایان كرده است. شاید بوعلی‌سینا در عصر خود قامتی برجسته داشته اما قرار نیست افتخار هزار سال بعد آدمیان نیز باشد و این نشانه فقر انسان‌ها در دهه‌های بعدی است چرا كه نشان می‌دهد فرصت شكوفایی در دوره‌های متعدد پدید نیامده است.

مشایی افزود: اگر قرار باشد طی چند هزار سال فقط چند صد ابوعلی‌سینا به وجود آید افتخارآمیز نیست.

حضرت نوح با 950 سال عمر نتوانست مدیریت جامع كند چرا كه عدالت را ایجاد نکرده است. آمدن پیامبران در طول تاریخ برای تمام شدن دوره‌های قبلی پیامبری بوده است اگر هر پیامبر مدیریت درستی می‌كرد عدالت برقرار می‌شد این را من از خودم نمی‌گویم قرآن می‌گوید.

مشایی گفت: تاریخ همواره محروم بوده از اتفاقات مباركی كه خداوند برای بشر می‌خواسته اما خود بشر نخواسته است. باید پرسید مكانیزم توسعه عدالت در جهان چیست. بی‌تردید هیچ راهی برای هیچ مرسل و نبی وجود ندارد برای اینكه عدالت را محقق كند جز اینكه علم را بگستراند اگر امام زمان به توسعه عدالت موفق می‌شود، راهش توسعه علم است. هر چند كه محرومیت‌های تاریخی نیز از علم وجود داشته است.

رئیس دفتر احمدی‌نژاد ادامه داد: امروز ملت ما اگر می‌خواهد بازگشتی نه به گذشته بلكه به جایگاه گذشته خود در مقیاس جهانی برگشته و افتخارآمیز زندگی كند باید مغرور باشد، هویت ملی ایرانی اگر قابل افتخار است باید دید سرچشمه این موج كجاست. ما غرور ملی می‌خواهیم و این غرور بدون غرورعلمی تحقق‌ناپذیر است.

مشایی گفت: اگر قدرت رقابت در صحنه بین‌المللی را نداشته باشیم ادعای آینده روشن‌تر نیز خیال است و ما می‌توانیم چرا كه تاریخ‌مان این را می‌گوید كه هم‌چنان پیشتاز بوده‌ایم بعد از تحریم‌های متعدد زمان انقلاب، جنگ تحمیلی و دوره بازسازی پس از آن مسئولیت ما سنگین‌تر شده و نسل جدید آمده كه آینده ما را رقم بزند. رقابت‌ در عرصه‌های فناوری نوین در تمام حوزه‌های دفاعی، مخابرات، پزشكی و انرژی ضرورت دارد. بنابراین بر دولت واجب است كه نگاه بلندی برای توسعه عرضه پژوهش باز كند و مركزی را برای پشتیبانی و نظارت از روند حمایت از پژوهشگران ایجاد كند.

مشایی گفت: از سال 89 دولت در صدد است كه بنای پژوهشگاه علوم و فنون نوین و دانشگاه علوم و فنون نوین را ایجاد كند كه البته ابتدا باید فرهنگ گرایش به علوم نوین در دانش‌آموزان جاری شود.

مشایی گفت: امكانات زیادی داریم اما خوب مدیریت نمی‌شود چرا كه پراكنده است. هم‌اكنون بسیاری از پژوهشگران از اجرای ایده‌های خود در مقدمات آن مشكل دارند در حالی كه ما در حوزه‌های دیگر هزینه زیادی می‌كنیم اما مدیریت درستی نداریم و من افسوس می‌خورم كه چرا چنین پژوهشگرانی كه می‌توانستند در صحنه دنیا برجسته شوند حمایت نمی‌شوند. در این زمینه بسیاری هم می‌خواهند در صحنه بین‌المللی چهره ایران را سیاه كنند چون می‌خواهند منطق ایران را كسی نشنود. انرژی هسته‌ای بمب نیست همه این را می‌دانند نگرانی آنها از انفجار نام ایران در دنیا است. پروژه‌های بزرگی در دست اجراست كه باید اجرایی شود.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

26 پاسخ به “مشایی: اگر هر پيامبر مديريت درستي مي‌كرد عدالت برقرار مي‌شد”

 1. ناشناس گفت:

  آیت الله العظمی مشایی

 2. ایران سبز گفت:

  آقای مشایی به چند نکته نباید اشاره کند
  1. قرآن، چون تجربه نشان داده از قرآن چیزی نمی داند
  2. امام زمان ، چون تا به حال کسی از برنامه های ریز اشان خبر نداشته چه برسه به …
  3. جنگ تحمیلی ، چون ایشان در زمان جنگ معلوم نیست کجا بوده و چقدر تحمل سختی کرده
  4. غرور ملی ، چون 5 سال است که چیزی به نام غرور ملی وجود ندارد
  5. علم ، چون دانشمندان و عالمان تراز اول همه ردش کردند

  نصیحتی به طرفداران دولت
  اگر استقلال ایران را می خواهید به مخالفت با مشایی بپردازید و موافقان مشایی چون که این افراد زد دین و طرفدار اسرائیل هستند و دلشان برای شما نسوخته این نصیحت از سر دلسوزی است

 3. يونس گفت:

  به رسم ادب، سلام.
  حرفهاي كاملا منطقي اي زدند. به نظر من كساني كه بخوان معاندانه برخورد كنن اين منطق رو بر نمي تابند.
  و حتي كساني كه اهل اخلاق باشند به ايشون اهانت نمي كنند.
  عاقل اونيه كه نقد منصفانه بر حرف ايشون و ديگران ارائه كنه.

 4. سیاوش گفت:

  نمی دونم چرا خود به خود هر وقت صحبت های رحیم مشایی را میشنوم یا میبینم یاد “سلمتن رشدی” می افتم

 5. ساقی گفت:

  استغفرالله!!!!!!!!! عجب پدیده ایه این آقای مشایی

 6. با عرض سلام خدمت فیلسوف شرق.غرب.شمال وجنوب علامه مشایی :124000باپیغمبر و12امام هم در این مملکت عدالت برقرار نمیشود

 7. ایرانی گفت:

  یکی از بهترین روشهای درک موضوع این هست که به محتوای کلام توجه بشه و تحت تجزیه و تحلیل قرار بگیره نه به سخنران. تحلیل آقای مشائی از اینکه بزرگ نمائی نامتناسب از گذشتگان علم و فرهنگ به خاطر فقر رشد استعدادهای زمان حاضر و دست آوردهای ناشی از آن ممکنه باشه درست هست. و همچنین تحلیل ایشون که در طول تاریخ پیامبران متعدد نتونستن عدالت اجتمایی رو به طوری که شایسته بشریت هستش برقرار کنن هم با شواهد تاریخی و فرهنگی از مذاهب مختلف تطبیق می کنه. مسئله سوم هم که از بین بردن فقر در یک جامعه تازه اول کاره برای آماده کردن بستر برای عدالت هم صحیح هستش. انشالله بتونیم گام های موثری در راه ساختن جامعه ای که عدالت رو به معنای درستش پیاده می کنه برداریم. لازمه این کار حضور واقعی تمام مردم با تمامی نظرات سالم اعم از مشایی ها, احمدی نژادها, موسوی ها, خاتمی ها, کروبی ها, خامنه ای ها, رفسنجانی ها و غیره و غیره هست. اگه هر طرف کلۀ طرف مقابل رو نکنه خیلی عالی میشه.

 8. فرهاد گفت:

  خدایا! غرور ملی ما دست کی افتاده؟ خدایا چرا همه ی رنجهای تاریخ را به ما محول کردی؟ خدایا دارن همه چی را میسوزانند تا خودشان بمانند.

 9. ناشناس گفت:

  ما که نمیفهمیم این بابا چه سمتی دارد و اصلا چه میگوید……

 10. روح الله گفت:

  >> درورد بر سه سيد فاطمي ————– خميني و موسوي و خاتمي <<

  سبز سبزيم ريشه داريم ………..

 11. م.پ. گفت:

  کاش کنار هر پیامبری یک مشائی بود تا بتواند عدالت را پیاده کند!!!!!

 12. اشتباه مضحک ایشان این است که عمر حضرت نوح(ع) را 950
  سال میداند.!! او 950 سال تبلیغ کرد.شطحیات می گوید!!

 13. لیلا گفت:

  این اقای مشایی نا بغه قرن من نمی دونم چرا این اقا رو محارب خطاب نمی کنند

 14. سجاد گفت:

  آقای مشایی فکر کنم تا حالا کسی به نام کوروش نشنیده که تونسته تمام دنیا رو عالت برقرار کنه (اگه به عنوان ذوالقرنین قبولش داره)
  کار هرکس نست خرمن کوفتن گاو نر می خواهدو مرد کهن

 15. مصطفی گفت:

  باز این دهنشو باز کرد !! نمی دونم این احمدی نژاد از این مشائی چی می خواد ، این رو که خود رهبری رد صلاحیت کرد ، احمدی نژاد …

 16. ایران آزاد گفت:

  این علامه مشایی که این همه از پیامبران و عدم مدیریت صحیح آنها حرف میزنه کاشکی یک لحضه به رسوا شدن آدم دروغگو هم فکر می کرد.
  به امید ایرانی سبز و عاری از دروغ.

 17. shahin گفت:

  میگم مراجع دیگه چه جوری به این دوبت بگویند که ایشان نباید اظهارات نادرست در مورد دین داشته باشند.جدا اگر در زمان خاتمی در دولت کسی چنین چیزی میگفت الان یک عده کفن پوش در خیابانها نبودند؟

 18. نرگس گفت:

  خلایق هرچه لایق

 19. متعجب گفت:

  لابد مشایی و احمدی نژاد می توانند مدیریت کنند و عدالت برقرار کنند!. ببینید مملکت دست چه ادم هایی افتاده!!! چقدر بد بخت شدیم که مشایی باید سخنران جشنواره ما
  شه.

 20. ..... گفت:

  خدا حفظش کنه اگه نبود تو این روزهای تلخ ما به کی میخندیدیم!!!

 21. مجید گفت:

  ایران سبز !
  شما که در مورد علم دیگران غلط می گیرید . علم املایی خودتان را بالا ببرید ( «زد» دین اشتباه است ) «ضد» دین صحیح است !!!!!!!!

 22. سبزه گفت:

  124هزار پيامبر مشاوري مثل آقاي مشايي وسخنگويي مثل فاطمه رجبي نداشتن تابتوانند عدالت گستري بكنند ولي فكر كنم اين پيامبر جديدكه دونفر مشاور وسخنگوي زبده داره بتونه عدالت گستري كنه

 23. محمد گفت:

  امام خمینی فرمودند ملی گرایی شرک است حتما آقای مشایی این فرموده امام را نه خوانده اند ونه شنیده اند؟؟؟؟؟؟؟

 24. مرتضی گفت:

  اتفاقا خلفای عباسی (لعنت الله عليهم ) برای اثبات و تحکيم قدرتشان در برابر ائمه حق (صلوات الله عليم) رو به علم آوردند و باعث گسترش دانش در سرزمينهای اسلامی شدند. پيشرفت و نشر علم نمی تواند برای ظالمان مشروعيت بياورد.

 25. موسی گفت:

  آقای مشایی تو رو خدا آروم باش همیشه گفته اند تا کس سخن نگفته باشد عیب و هنرش نهفته باشد بهترین هنرتو سکوت است تا فامیلت میاد یه ذره طرفدار جمع کنه تو با صحبتات ریزش داری

 26. مختارثقفی گفت:

  بین مشایی خریدار حرفهای تو همون محموده دیدی که چطور موضوع هاله نور روبهش القاء کردی اون هم اومد همه جا حرفشو زد تو بر همون دعا نویستو بکن مشتریت زیادتره