سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » بازداشت 30 نفر از مادران عزادار در پارک لاله...

بازداشت 30 نفر از مادران عزادار در پارک لاله

چکیده :سی نفر از مادران عزادار و حامیان آنها دیروزدر پارک لاله و خیابان های اطراف آن در حمله ای با حضور بیش از 100 نفر از نیروهای انتظامی و لباس شخصی بازداشت و به بازداشتگاه وزرا منتقل...


کلمه : سی  نفر از مادران عزادار و حامیان آنها  دیروزدر پارک لاله و خیابان های اطراف آن در حمله ای با حضور بیش از 100 نفر از نیروهای انتظامی و لباس شخصی بازداشت و به بازداشتگاه وزرا منتقل شدند.

هادی قائمی؛ سخنگوی کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گفت:” در هیچ فرهنگی چنین برخوردی با مادران پذیرفتنی نیست چه برسد توسط مدعیان اخلاق با مادرانی که فرزندانشان را به ناحق از دست داده اند. .”

یک شاهد عینی چگونگی بازداشت مادران عزادار و حامیان آنها را چنین شرح داد :

“امروز حدود ساعت 4 بعداظهر در پارک لاله بودم. بیش از100نفر از نیروی انتظامی و لباس شخصی در پارک و خیابان های اطراف مستقر بودند.. نمی گذاشتند که کسی روی نیمکت ها بشیند و یا مانع جمع شدن مادران می شدند. هر هفته شنبه مادران عزادار و حامیان آنها بین ساعت  پنج تا  شش بعدازظهر در پارک دور هم جمع می شوند. حدود 70 نفر از مادران در پارک بودند که نیروهای امنیتی شروع به دنبال  کردن مادرها کردند و آنها را به خارج از پارک منتقل کردند. تعدادی فرار کردند و تعدادی را هم که 30 نفر می شدند، بازداشت  و به زور سوار ون های انتظامی کردند و مادران موقع سوار شدن به ون مورد آزار و اذیت قرار گرفتند. یکی از مادران که 75 سال سن دارد به بیمارستان منتقل شده است.”

مادران عزادار و حامیان آنها پس از مرگ ندا آقا سلطان و سهراب اعرابی در خرداد ما 1388 توسط مادرانی که فرزندان خود را از دست داده بودند، یا فرزندانشان ناپدید شده بودند تشکیل شد. بسیاری از فعالان مدنی و حقوق زن و و مادرانی که فرزندانشان به ناحق در بازداشت هستند، به این مادران عزادار پیوستند. خواسته عمده مادران عزادار پاسخگویی مقامات در برابر کشته شدن، ناپدید شدن، و یا زندانی بودن به ناحق فرزندانشان است.

مادران عزادار و حامیان آنها از خرداد ماه تصمیم گرفته اند که هر هفته شنبه در ساعت مشخصی با لباس مشکی تجمع کنند حتی با سکوت، تا به خواسته های آنها توجه شود. اما همواره تجمع آنها با حملات نیروهای امنیتی شکسته شده و بسیاری از آنها بازداشت شده اند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

30 پاسخ به “بازداشت 30 نفر از مادران عزادار در پارک لاله”

 1. زمزمه گفت:

  آن ها کسانی هستند که برای حفظ قدرت به هیچ چیز رحم نمی کنند – حتی به خواهر و مادر خود… از گرگ دریده انتظار انسانیت دارید؟

 2. ناشناس گفت:

  خدا بهشون صبر بده

 3. شهریار گفت:

  کجائی مولا علی جان که ببینی با مادران مسلمان شیعه چه می کنند؛ نه با زن یهودی ای که خلخال از پایش در می آورند؟؟؟؟؟؟

 4. قطره امید گفت:

  درود بر مادران ایران زمین
  با غمهایتان می گرییم و با ناله هایتان فریاد آزادیمان را تا فلک می رسانیم
  ما خون خواهران و برادرانمان را پس خواهیم گرفت
  به امید ایرانی سبز و آزاد

 5. شهیدان زنده اند...الله اکبر گفت:

  آخه نامردها! به این مادرهای داغدیده چه کار دارید ؟شما دیگه چه موجوداتی هستید…حیف نام انسان که روی شماها بگذارند!
  بچه هاشون رو که ازشون گرفتید نمی ذارید حتا برای اونها عزاداری هم بکنند؟
  چرا نمی ذارید دور هم جمع بشند و به خودشون دلگرمی و تسلی بدن؟ چرا اینقدر می ترسید شما؟ حتا مادرهای عزادار هم تن شمارو به لرزه در میآرن!…. به ضرب زور و اسلحه می خواین کارتون رو پیش ببرید؟… اما اگه اینده نگر و عاقل بودید بیش از این ادامه نمی دادید… چون حقیقت ، بزرگتر و روشن تر این حرف هاست که تا همیشه پشت سیاهی و ظلم پنهان بمونه. سحر نزدیک است….

 6. روح اله گفت:

  الله اکبر
  خدایا تو گفتی نامرد مردان بهشتی را نمیبینند
  ولی من دیده ام نامرد مردانی که از خون و رگ مردان عالم کاخ می سازند
  خداوندا ! اگر رسم مردانگی این است به نامردی مردانت قسم نامرد نامردم
  اگر جانم به قربانت . . .

 7. با سلام گفت:

  ميدونم نظر من و تو وب سايتتون نميزاريد
  روز 9 دي ماه معلوم شد كي حق وچه كسي ناحق است باز هم ميگيد كساني كه به ناحق كشته شدند……….
  اگر اينا جونشون و برا مملك و آزادي دادن پس ديگه دنبال چي هستند برن اجرش واز خدا بگيرند پس معلوم همه اين حرفاتون چرت
  خودتون وداريد خسته ميكنيد

 8. روح الله گفت:

  از ماست که بر ماست

 9. رسول گفت:

  به نظرم اونها توانسته اند با حجمه تبلیغاتی جنبش را در نوعی انفعال ببرند و به سرکوب خود ادامه دهند باید هرچه زودتر فکر کرد

 10. ناشناس گفت:

  به امید آزادی فرزندان این مادران . ولی باید بگویم که این همین مادران و پدران بودند که زمانی بر علیه رزیم شاه ندانسته به خیابانها ریخته بودند .

 11. فاطمه گفت:

  صحنه ازاد بوده به اينجاها رسيديد ديگه.اگه از اول مثل بچه ادم با شما برخورد ميشد كه كارتون به اينجاها نمي كشيد

 12. mohammad گفت:

  dorod be shir zanane iran zamin

 13. محمد جواد یزدانخواه گفت:

  گرگها خوب بدانند در ایل غریب/گر پدر مرد تفنگ پدری هست هنوز/ گر چه مردان قبیله همگی کشته شدند/ توی گهواره چوبی پسری هست هنوز/آب اگر نیست نترسید،که در قافله مان/ دل دریایی و چشمان تری هست هنوز(دکتر زهرا رهنورد)

 14. محمد جواد یزدان خواه گفت:

  گرگها خوب بدانند در ایل غریب/گر پدر مرد تفنگ پدری هست هنوز/ گر چه مردان قبیله همگی کشته شدند/ توی گهواره چوبی پسری هست هنوز/آب اگر نیست نترسید،که در قافله مان/ دل دریایی و چشمان تری هست هنوز(دکتر زهرا رهنورد)

 15. جويبار گفت:

  در كدام فرهنگ و دين چنين برخوردهائي مجاز شناخته شده است ؟ همه منافق و فتنه گر هستند؟ حتي مادراني كه بهشت زير پايشان بايد باشد؟

 16. نوروزی گفت:

  شهدا یکی پس از دیگری زنده شده اند از 72 تن رسید به 30 انشاالله به صفر میرسه

 17. azade گفت:

  ina bayad chehrehe vagheie khodeshun ro be tamame jahan neshun bedan.

 18. ناشناس گفت:

  با سلام- اگر منظور آقايان از اينكه ميگويند حسيني كيست همان كساني هستند كه وقتي صداي هل من ناصر ينصرني را ميشنوند به سوراخ موش فرار ميكنند به اطلاع ميرساند اگر حاضر هستيد جان خود و خانواده و دوستان نزديك خود را حسين وار فداي اسلام كنيد آنوقت مي فهمم كه حسيني هستيد وگرنه از حسين دم زدن و تيپ هاي آنچناني كه نشان تنها دغدقه بعضي ها مي باشد و گفتن نه غزه و نه لبنان جانم فداي ايران اين مشخصه يك حسيني نمي باشد قدري تامل كنيد و كلاه خود را قاضي نماييد براي به خاك ماليدن دماغ استكبار مي بايست جان را فدا كرد و با سوسول بازي اتفاقي نمي افتد اگر ما وارثان حسين هستيم بايد جان دهيم ولاغير .

  واسلام علي من اتبع الهدي- اللهم عجل لوليك الفرج

 19. یک سبز گفت:

  از این پتانسیل جنبش سبز در راستای کارهای فرهنگی و ورزشی نیز می توان استفاده کرد
  مثلا ورزش و پیاده روی، جمعه ها 10 صبح، پارک ها و یا خیابان مهم و سبز (مثلا ولی عصر در تهران)

 20. سید حمید گفت:

  سلام از کی تا حالا مادران شیعه ی مسلمان بی حجاب شدن؟

 21. س گفت:

  عجیبه!

 22. با تمام وجودم براي اين مادران داغدار غمگين شدم.
  من بعنوان يك دانشجوي نخبه كشوري از اين رفتار هاي …. اين دولت خسته شدم.و تحمل ماندن در اين برهوتي كه خواستن عدالت بزرگترين جرم محسوب ميشود،را نداشته و براي جنبش سبز شب و روز دعا ميكنم.
  هموطنان عزيزم به اميد روزيكه عدالت و مهرباني به ايران عزيزمان باز گردد.

 23. مستان گفت:

  جهان سوم جایی است که هرکسی بخواهد مملکتش را اباد کند خانه اش خراب می شود و هر کسی بخواهد خانه اش اباد باشد باید در تخریب مملکتش بکوشد. و این است کشور ما .

 24. ناشناس گفت:

  جناب با سلام (!)؛ اگر یک راهپیمایی وسیله تمیز حق و باطل است چرا راهپیمایی 25خرداد اینگونه نبود؟! فکر نمیکنید فحاشی همراهان شما از بی جوابی است؟

 25. روح الله گفت:

  >> درورد بر سه سيد فاطمي ————– خميني و موسوي و خاتمي <<

  سبز سبزيم ريشه داريم ………..

 26. ناشناس گفت:

  چه جالب که یک راهپیمایی رسمی با کلی نیرو که اجباری اومدن تمیز بین حق و باطل است .خوب اگه اعتقاد دارین که شماها خیلی زیادین و ما اندک چرا از ما می ترسین ؟ بگذارین ما اندک ها هم راهپیمایی داشته باشیم . حتما می خواین بگین چون اشوب گریم . نه خودتو گول نزن اگه مامور ها به جنبش سبز حمله نمی کرد اون اتفاقات که شما اسمش رو بی حرمتی گذاشتین نمی افتاد .شما ها بودین که از روی مردم رد شدین .جنایت ها تون یادتون نره .در ضمن ما از این که در این راه خون بدیم نمی ترسیم ولی نمی ذاریم که خون بقیه در این راه پایمال بشه .

 27. آرمان ر گفت:

  اسامی تعدادی از مادران عزادار

  خانومها حکیمه و صدیقه شکری ، منصور به کیش ، دکتر لیلا سیف الهی

 28. آزادی گفت:

  این نشانه ضعف وناتوانی شون که به تعدادی مادرعذادارهم رحم نمی کنند
  آزادی نزدیک است

 29. کوروش آریایی گفت:

  به زودی حق و باطل مشخص میشه.به امید پیروزی جنبش سبز

 30. مریم گفت:

  اسارت را اسیر خسته می داند و قدر مرگ را آن مرغک پر بسته می داند صبرتان ستودنی است مادران عزیز