سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » بهزاد نبوی پس از معاینات پزشکی به زندان برگردانده شد...
» آخرین وضعیت چریک پیر در زندان؛

بهزاد نبوی پس از معاینات پزشکی به زندان برگردانده شد

چکیده :براساس قانون، قوه قضائیه پس از تودیع وثیقه ۸۰۰ میلیون تومانی از سوی خانواده نبوی، موظف به آزادی این فعال سیاسی اصلاح طلب است، ولی مسئولان آزادی بهزاد نبوی را منوط به سپردن تعهد کتبی مبنی بر عدم هرگونه فعالیت سیاسی دانسته اند.این درخواست با مخالفت بهزاد نبوی مواجه شده...


کلمه:بهزاد نبوی، عضو ارشد سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی ایران که عصر روز عاشورا پس از گذران مرخصی 4روزه خود به زندان اوین بازگشته، روز پنجشنبه برای معاینات پس از عمل جراحی، به مدت یک ساعت به بیمارستان خاتم الانبیا منتقل و پس از انجام معاینات پزشکی مجددا به زندان اوین و بند ۲ الف سپاه باز گردانده شد.

به گزارش نوروز، چریک پیر درحالی به زندان بازگشته که بنا به توصیه اکید پزشکان محیط زندان برای سلامت او خطر جدی دارد.

براساس قانون، قوه قضائیه پس از تودیع وثیقه ۸۰۰ میلیون تومانی از سوی خانواده نبوی، موظف به آزادی این فعال سیاسی اصلاح طلب است، ولی مسئولان آزادی بهزاد نبوی را منوط به سپردن تعهد کتبی مبنی بر عدم هرگونه فعالیت سیاسی دانسته اند.

این درخواست با مخالفت بهزاد نبوی مواجه شده است. چریک پیر ترجیح داده به زندان بازگردد تا زیر بار درخواست مسئولان مبنی بر قطع فعالیت های سیاسی خود رود.

بهزاد نبوی پس از پایان اولین دوره مرخصی خود که 10 روزه بود، به دلیل “عدم رعایت برخی مسائل لازم” مجددا به زندان بازگردانده شد. درحالی که وضعیت جسمی او اصلا مناسب نبوده و یکی از روزهای مرخصی خود را به طور کامل در بیمارستان بستری بود.

نبوی هم اکنون با فیض الله عرب سرخی دیگر عضو ارشد سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی در یک سلول محبوس است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

18 پاسخ به “بهزاد نبوی پس از معاینات پزشکی به زندان برگردانده شد”

 1. ehsan گفت:

  cherike pire eslahat sarboland va pishe vojdane khod rahat ast.chera ke talashhavo istadegihaye shir mardani chon nabavi baese tavalode milyunha cherike javano sabz shode ast ke har lahze hazerand baraye hefz va dastyabi be armanhaye valaye jonbeshe sabz az jane khod niz bogzarand.YA HOSEIN…MIR HOSEIN.ma bishomarim.

 2. ناشناس گفت:

  لعنت بر این ظالمین که لباس اسلام بر تن کرده اند

 3. امين مهرپرور گفت:

  ديدگاههاي ايشان در اوايل انقلاب قابل بررسي است.
  بويژه در رابطه با نهضت آ زادي و بازرگان قابل مطالعه مي باشد.
  سران جنبش سبز نبايد همواره در صدد توجيه گذشته باشند و بهتر است شجاعانه با اعتراف به برخي تندرويها سير صعودي و تكاملي ديدگاههاي خود را ابراز دارند چه بيان صادقانه لازمه تداوم نهضت سبز است.

 4. سبز اندیش گفت:

  درود برچریک پیر .یه خواهش از مهندس موسوی دارم توروخدا ازمواضعتون کوتاه نیایین که هیچ شدیدتر هم کنین خبری نیست

 5. سبزها در تاریخ جاودان می مانند گفت:

  پیروزی از آن ماست . تا کی میخوان فرهیختگان و اندیشمندان کشور را دربند کنند و بزور ساکت نگهشون دارن . ظلم هیچوقت

  پایدار نبوده .

  یا حسین میرحسین

 6. rasa گفت:

  سلام و چند نکته:
  ۱- من کاری به توجیهات قانونی و فراقانونی عده‌ای از مسیولین ندارم اما این نکته را می‌دانم که نرس از بیان عقاید و اظهار تفکرات همه را و حتی برخی از اصولگرایان را فراگرفته‌است.
  ۲- گیرم که دستگیریها و احکام صادره با قوانین صادره و ضوابط داخل کشور منطبق باشد! البته بسیارند حقوقدانان متخصص که چنین عقیده‌ای ندارند و اگر خدای ناکرده فرصت ابراز نظراتشان داده شود می‌توانند موارد متعددی از عدم تطبیق اقدامات با قوانین را ذکر نمایند. با این وجود سیوالم اینجاست که اگر عده‌ی کثیری (و به زعم بسیاری اکثر فرهیختگان) باورشان این بشود که آنچه رواج و جریان دارد نقض آزادی بیان و نقض اصول قانون اساسی است باز هم دلخوش کردن به چند استدلال بیانیه‌گونه و نشر گسترده و چندین‌باره‌ی آن در رسانه‌های انحصاری می‌تواند مارا از اتهام انجام اقدامات دیکتاتور مآبانه برهاند؟!
  ۳- فرض می‌کنم که کم نیستند کسانی که در صورت مواجهه با استدلالات معترضین و منتقدین باز هم کفن‌پوش شوند!!!!! آیا چنین رویه‌ای (لشکرکشی کفن‌پوشان) با آنچه شما آنرا تحت عنوان لشکرکشی خیابانی و به صراحت نهی کرده‌این می‌خواند؟ آیا چنین بساط قلدرمآبانه‌ای در شان یک حکومت (فارغ از ادعای اسلامی و مردمی بودن) است؟!
  ۴- اینهمه تناقض عینی در گفتار پ رفتار را چگونه باید پذیرفت؟! از یکسو معترضین را به رفتار منطقی و مطابق قانون فرامی‌خوانیم و از دیگر سو راههای قانونی اعلام و بیان انتقادات و اعتراضات را با بهانه‌هایی مثل حساسیت اوضاع و بحثهای امنیتی می‌بندیم. از یکسو حضور معترضین را در خیابانها بدلیل عدم ارایه مجوز توسط خودتان تمرد از قانون برمی‌شمرید و برای دستگیرشدگان احکام قضایی صادر می‌کنید و از دیگر سو هر گروهی و لو ظاهرا برای طرفداری از شما در کوی و برزن هر اقدامی می کند آزاد است و نام حضور مردمی می‌یابد!
  ۵- برای خدا هم که شده به عقل مردم نه کمی برای عقل و فهم خودتان ارزش قایل شوید. صحنه چندان مضحک است که نیازی به شرح ندارد. چگونه‌است که قوای سه‌گانه از حضور مردم در ۹ دی بایستی پیام مردم را بفهمند و بدانند به چه وظیقفه‌ای باید عمل کنند آنوقت از حضورهای میلیونی معترضین نه نامی باشد و نه نشامنی و همه به چوب منافق و بدکاره و هزار و یک تهمت و افترای فکری و عملی نواخته‌شوند؟
  ۶- سالها بود که می‌خواندیم {تو که قرآن بدین نمط خوانی ببری رونق مسلمانی } الان با اینهمه کارهای نادرست و رفتارهای رسانه‌ای که اصولگراترین عقلای جامعه را به تعجب و تاسف و اعتراض واداشته‌است باید چه بگوییم. آقایان آنچه رخ داده و در جریان است فارغ از تعرض و تناقض و تضلد با ادهاهای مسلمانی و تشیع و اسلام ناب محمدی(ص) و راه امام خمینی (سلام الله علیه) حتی انسانی و مورد قبول جوامع بشری نیز نیست. چرا بایستی کسانی برای تفکراتشان و برای فعالیتهای سیاسی به اینهمه گرفتاری بیفتند؟!!! آنچه شد و می‌شود (که باور نمی‌کنیم بی‌خبر باشید!!!!) آبرویی برای کشور نگذاشته است. اینهمه فاصله بین حرف و عمل!!!!!
  ۷- به خاطر خدا یا بخاطر خودتان! هم که شده از قله‌های غیر قابل نقد پیاده شوید و قدری در معرض غیر متملقان قرارگیرید!!!!
  آرزومند آرزوهای امام خمینی (سلام الله علیه) و سربلندی جمهوری اسلامی و ملت شریف ایران.
  از مسیولین سایت خواهش می‌کنم به هر صورت مطلب را به اطلاع آقایان موسوی ، کروبی و خاتمی برسانید.

 7. باران گفت:

  دلت آسماني كه شد، عاشقي

  پُر از پهلواني كه شد، عاشقي

  جوابت به هر كَل‌كَلِ روزگار

  “فقط مهرباني!” كه شد، عاشقي

 8. روح الله گفت:

  >> درورد بر سه سيد فاطمي ————– خميني و موسوي و خاتمي <<

  سبز سبزيم ريشه داريم ………..

 9. سبزاندیش گفت:

  رهبران جنبش سبز برای پیروزی باید برای بدنه سازمانهای خریداری شده مثل سپاه توسط … روشن گری بکنن

 10. میهن سبز گفت:

  سر به دار میدهیم،اما سر به ذلت نمی دهیم.

  به امید رهایی میهن سبزمان از استبداد

 11. داوود گفت:

  آقای مهرپور گرامی! حرف شما متین و محترم، اما به نظر شما وقت آن نرسیده است که گذشته را به مورخین بسپاریم و در کنش سیاسی تنها به اکنون و فردا بیندیشیم؟

 12. داوود گفت:

  در بدترین فرم، تمام سبزها را تا قبل از فروردین 88 قاتلانی زنجیری و زنجیره ای فرض کنید. آیا در حقیقت و درستی و کنش سیاسی انسانی «امروز» تغییری صورت گرفته است؟

 13. داوود گفت:

  بیایید یک بار برای همیشه ببخشیم و فراموش کنیم. نمیگویم مانند ماندلا، بلکه میگویم مانند ملت ایران تندروی های 30سال پیش را ببخشاییم و ایمان بیاوریم به «میزان حال فعلی افراد است»

 14. داوود گفت:

  جناب مهرپرور! جمله آخرتان را باید با طلا نوشت. به نظر بنده صداقت (در بیان و عمل و اندیشه) و کرامت انسان (بی هیچ استثنا)؛ شروط لازم و کافی سبز بودن است.

 15. hg گفت:

  بسیار عالی اگر صداوسیما برونمرزی مانند جام جم یک و2 بجای برنامه های بی محتوا مانند برنامه چندش اور شهریاری و… و همچنین فیلمهای تکراری لطف کنند سریالهایی وفیلمهایی مانند امام علی وپخش سخنان امام عزیز در سالهای 59تا 63 وبخصوص سخنرانی مقام معظم رهبری در نماز جمعه بعد از قبول قطعنامه که اشاره به خائنین جنگ دارد را مجددا پخش نماید تا حدود 6 میلیون ایرانی خارج کشور درشرایط فعلی بتوانند سران خوارج و منافقان جدیدمانند هاشمی باغ پسته ای و موسوی و ایادی انهار بهتر بشناسند در حال حاضر وظیفه قانونی انها درمقابل ملت است که کوتاهی میکنند

 16. دوست سبز گفت:

  نمی دانم چرا یاد کتاب 1984 افتادم!

 17. احسان گفت:

  فرق میان جنبش سبز و جنبش های دیگر در این است که مردم همه با هم متحند پس من به مسولین اکیدا توصیه می کنم خواسته های مردم را در نظر بگیرد… به امید پیروزی سبز باشید

 18. jonbeshe sabz گفت:

  salam.aghaye ALI GHOLITABAR ozve sazman mojahedine enghelabe eslami va masole shakhe ostane golestan emroz 2shanbe be hamrahe farzandash (MAHDI)az Zendane gorgan azad shodand.aghayan ehsane aalaii far ,mohammade keyghobadi va morteza izadi niz az bazdasht shodegan bodand.zemnan farmandare asbaghe gorgan va ozve jebhe mosharekat dar gorgan (HOSSEIN RAFATI) va farzandash (MOHAMMAD)niz diroz 1shanbe azad shodand.ya ali