سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » هشدار‌صریح‌رهبرانقلاب‌به‌حركت‌ خودسرها‌...

هشدار‌صریح‌رهبرانقلاب‌به‌حركت‌ خودسرها‌

چکیده :جوان‌ها مراقب باشند هر كار خودسرانه كمك به شمن است. ورود افرادی كه شأن و وظیفه قانونی ندارند، قضایا را خراب می‌كند....


رهبر انقلاب صبح امروز در دیدار با مردم قم با انتقاد از موج حركتهای خودسرانه در كشور تاكید كردند: جوان‌ها مراقب باشند هر كار خودسرانه كمك به شمن است. ورود افرادی كه شأن و وظیفه قانونی ندارند، قضایا را خراب می‌كند.

به گزارش  آینده، ایشان با اشاره به راهپیمایی عاشوراییان با تقدیر از مردم، آن را حماسه ای ماندگار در تاریخ و برخاسته از همان عواملی دانستند كه حادثه 19 دی قم را تشكیل داد و تاكید كردند: حركت 9 دی حجت را بر همه مسئولان نظام تمام كرد و دستگاه‌ها باید به وظایف خود عمل كنند و قانون به صورت قاطع انجام شود.

حضرت آیت الله خامنه‌ای با تاکید بر اینکه «افرادی كه مسئولیت و وظیفه قانونی ندارند نباید در برخورد با حوادث اخیر دخالت كنند»، تاکید کردند:«همه باید از حركت خودسرانه پرهیز كنند و همه چیز بر روال قانون انجام شود.»

وی تأكید كردند:«سلطه گران و جریانهای ضد دین كه امروز در شرایط غبارآلود فتنه در مقابل نظام و انقلاب شعار می دهند همان كسانی هستند كه سالها زیر پرچم مبارزه با امام و انقلاب صف آرایی كرده بودند و مردم نیز با درك همین شاخص و حقیقت، حضور تعیین كننده خود را در حفظ نظام و انقلاب، بار دیگر ثابت كردند.»

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به ابعاد مختلف حادثه عظیم 19 دی سال 56 در قم تأكید كردند:«قیام 19 دی مردم قم در 32 سال پیش با ویژگیهایی همچون بصیرت، موقع شناسی، دشمن شناسی، و مجاهدت، مبدأ تحول و ایجاد جریانی عظیم در ملت ایران شد كه همچنان درس آموز و تأثیرگذار است.»

ایشان، اراده و مجاهدت انسانها را زمینه ساز شاخص شدن برخی روزهای تاریخ، از جمله 19 دی 56 دانستند و خاطرنشان كردند:«روز 9 دی امسال نیز از جمله روزهایی است كه به واسطه حركت عظیم و فوق العاده مردم، در تاریخ ماندگار شد.»

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به شرایط غبارآلود كنونی تأكید كردند:«در چنین شرایطی، این حركت مردم، اهمیت مضاعفی داشت و روح ولایت، و روح حسین بن علی (ع) در آن دیده می شود و همانگونه كه امام راحل همواره می گفت تجلی دست قدرت خدا بود.»

رهبر انقلاب اسلامی با تأكید بر اینكه در شرایط فتنه، كار، دشوارتر و تشخیص سخت تر است، به تبیین فتنه انگیزی جبهه مقابل امیرمومنان در جنگ صفین پرداختند و افزودند:«در آن شرایط سخت و غبارآلود، جناب عمار یاسر كه از یاران خاص و خالص و همیشگی امام علی (ع) بود، به روشنگری پرداخت تا به افراد متزلزل یادآوری كند كه هیچ تفاوتی بین جبهه مقابله كنندگان با رسول خدا (ص) و دشمنان امیرمؤمنان وجود ندارد جز اینكه جبهه مقابل حضرت علی (ع) در ظاهر ادعای اسلام و طرفداری از قرآن و پیامبر را می كند.»

حضرت آیت الله خامنه ای خاطرنشان كردند:«از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی، و در تمام طول حیات امام خمینی (ره) همواره امریكا، انگلیس، دیگر قدرتهای استكباری، مرتجعین وابسته به نظام سلطه و منحرفان داخلی در زیر پرچم مبارزه با امام و انقلاب قرار داشتند، و اكنون هم شرایط به همین صورت است.»

رهبر انقلاب اسلامی افزودند:« از قبل از انتخابات ریاست جمهوری تاكنون، امریكا، انگلیس، و رسانه های صهیونیستی در كجا ایستاده اند؟ جناحهای ضددین همچون توده ای ها، سلطنت طلب ها، و دیگر مخالفان انقلاب و امام در كجا قرار دارند؟ آیا جز در زیر همان پرچم مقابله با نظام اسلامی قرار گرفته اند؟ بنابراین صف بندیها هیچ تغییری نكرده، و این یك علامت و شاخص مهم است.»

حضرت آیت الله خامنه ای حماسه بزرگ 9 دی را نتیجه هوشیاری مردم و درك این شاخص بسیار مهم دانستند و افزودند:«اگر صدها بار برای نعمت هوشیاری این ملت، سجده شكر بجا آورده شود، باز هم كم است.»

ایشان بیداری و حضور مردم را عامل اصلی حفظ انقلاب اسلامی و كشور، و علت وحشت سران استكبار از حمله به ملت ایران دانستند و افزودند:«برخلاف برخی تبلیغات رسانه ای، مشكل اصلی دشمنان این سرزمین، بصیرت ملت و غیرت دینی جوانان كشور است.»

حضرت آیت الله خامنه ای افزودند:«با وجود این غیرت دینی جوشان، جوانان در مقابل برخی مسائل صبر پیشه می كنند كه باید هم چنین باشد ولی هرگاه كه زمان حضور در صحنه باشد، در میدان حاضر هستند.»

ایشان، توجه به ناكامی استكبار در محاسبات جهانی و منطقه ای را در تحلیل صحیح حوادث ماههای اخیر كشور، ضروری دانستند و خاطرنشان كردند:«بیداری ملت ایران، محاسبات استكبار را بر هم زده و سلطه گران با هیاهو و جنجال و توطئه تلاش می كنند فریاد بصیرت و آمادگی این ملت به گوش امت اسلامی نرسد و موجب بیداری بیشتر ملتها نشود.»

حضرت آیت الله خامنه ای آزردگی وخشم جوانان عزیز و فرزندان بسیجی ایران را از بی حرمتی عده ای به عاشورای حسینی و اباعبدالله الحسین (ع)، امری طبیعی دانستند و افزودند:«دلهای همه مردم از این بی حرمتی به درد آمده است اما همه باید مراقب باشیم كه با كارهای بی رویه، به فتنه انگیزی دشمن كمك نكنیم.»

ایشان تلاش همه جانبه دشمنان را برای طراحی فتنه ای پیچیده و یك بازی خطرناك خاطرنشان كردند و افزودند:«در این شرایط غبارآلود باید خیلی با احتیاط و تدبیر و البته در وقت خود با قاطعیت عمل كرد تا دشمن در فتنه انگیزی ناكام بماند.»

حضرت آیت الله خامنه ای دستگاههای مسئول را به اِعمال كامل و قاطع مُرّ قانون در برخورد با حوادث اخیر موظف كردند و در عین حال افزودند:«افرادی كه مسئولیت و وظیفه قانونی ندارند نباید در این قضایا دخالت كنند.»

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به دعوت قرآن كریم به رعایت عدالت و اعتدال افزودند:«عده ای دشمنی و خباثت می كنند و عده ای نیز از خباثت كنندگان حمایت می كنند اما اگر در این قضایا بدون دقت و درك كافی عمل شود ممكن است بیگناهانی كه از این خباثت ها بیزارند لطمه جدی ببینند بنابراین همه باید از حركت خودسرانه پرهیز كنند و همه چیز بر روال قانون انجام شود.»

حضرت آیت الله خامنه ای حركت عظیم ملت در نهم دی ماه را، اتمام حجتی برای همه دانستند و افزودند:«مسئولان قوای سه گانه دیدند كه ملت چه می خواهد بنابراین باید وظایف خود را در مقابل مفسدان و اغتشاشگران به خوبی انجام دهند.»

رهبر انقلاب اسلامی همچنین با یادآوری وظایف مسئولان و دستگاهها در مدیریت صحیح و استمرار حركت رو به جلوی كشور تأكید كردند:«دشمن درصدد است با حوادث ماههای اخیر، چرخ پیشرفت اقتصادی و علمی ایران و روند حضور قدرتمندانه جمهوری اسلامی در عرصه های بین المللی را تخریب كند و مسئولان باید با انجام مدبرانه و قدرتمندانه وظایف خود در عرصه های اقتصادی – اجتماعی – علمی – فرهنگی و سیاسی، این هدف را ناكام بگذارند.»

ایشان حضور مردم در صحنه را بزرگترین ثروت و پشتوانه نظام خواندند و با اشاره به تبلیغات غلط و مغرضانه رسانه های بیگانه درباره حكومتی بودن راهپیمایی عظیم نهم دی افزودند:«آنها با این گونه تبلیغات، ناخواسته به قدرت مردمی جمهوری اسلامی اعتراف می كنند چرا كه هیچ حكومتی در جهان قادر نیست ظرف 2 روز چنین بسیج عظیم ملی را انجام دهد و دهها میلیون نفر را به خیابانها بكشاند.»

رهبر انقلاب اسلامی در پایان سخنانشان با تجلیل دوباره از بصیرت و آمادگی ملت عزیز ایران افزودند:«در پرتو نَفَس گرم امام راحل عظیم الشأن و فداكاری شهیدان گرانقدر، مردم و حكومت، در این كشور بزرگ یك حقیقت واحد به شمار می روند و همه مسئولان از جمله اینجانب، فقط قطره های كوچكی هستیم در اقیانوس عظیم ملت.»Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

13 پاسخ به “هشدار‌صریح‌رهبرانقلاب‌به‌حركت‌ خودسرها‌”

 1. علی از قم گفت:

  مردم قم و جوانهای قم چه وقت رفتن به ما هم میگفتن البته درست اونجا جای بهترینهاست. خدا خیرشون بده

 2. روح الله گفت:

  >> درورد بر سه سيد فاطمي ————– خميني و موسوي و خاتمي <<

  سبز سبزيم ريشه داريم ………..

 3. حاج سیف اله گفت:

  زنده باد رهبر فرزانه ،عالم ، متدبر ، و شجاع جمهوری اسلامی ایران و و لی امر مسلمین ایران و جهان

 4. محمد حسین گفت:

  آقا خیلی نوکرتیم ! خیلی آقایی، به خدا خیلی دوستت داریم.

 5. محمد مهدی گفت:

  سخنان امام خمینی در سال ۱۳۶۱

  سپاه باید پشت مردم باشد! اصل مردمند. ارتش هم باید پشت مردم باشد. ارتش و سپاه باید بگویند جانم فدای مردم. اگر بگوید جانم فدای رهبر انحراف است. اصل مردمند. رهبر هم جانش فدای مردم است. ما همه برای مردمیم. سپاه باید از حقوق مردم دفاع کند. پشتیبان مردم باشد. اگر بگوید جانم فدای رهبر که این می‌شود همان زمان شاه پس مردم برا ی چی انقلاب کردند
  صحیفه نور جلد سوم پاراگراف ۱۳۲

 6. nnn گفت:

  آفرین به این رهبر فرزانه

 7. ناشناس گفت:

  درود بر رهبر انقلاب

 8. ali گفت:

  درود بر سلاله نبی اکرم سید علی خامنه ایی

 9. ناشناس گفت:

  زنده باد علی زمان

 10. مير حسين گفت:

  درود بر رهبر انقلاب

 11. قيومي گفت:

  تا زنده ايم زير پرچم ولايت هسيتم.

 12. میرزا گفت:

  درمیکده هارا ببستندخدای مپسند/که در خانه تزویر وریا بگشایند. اگر غم لشکر انگیزد که خون عاشقان ریزد/منو ساقی براو(ستمگر غم زا)تازیم وبنیادش براندازیم

 13. Momen گفت:

  KHODAYA NEGHAB AZ CHEHREYE MONAFEGHAN BARDAR

  :::