سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » جزئیات سوءقصد به جان مهدی کروبی در قزوین...

جزئیات سوءقصد به جان مهدی کروبی در قزوین

چکیده :کروبی به دعوت ناصر قوامی نماینده اصلاح طلب قزوین در مجلس ششم به این شهر رفته بود که در عزاداری ماه محرم در منزل وی شرکت کند اما از سوی نیروهای لباس شخصی که تعداد آنان 500 نفر تخمین زده می شود مورد حمله قرار گرفت.در حین ترک منزل؛ این افراد با آجر به خودرو حمله می‌کنند و همچنین دو تیر به خودرو اصابت می‌کند یکی به شیشه جلو و یکی هم به شیشه عقب، با توجه به اینکه خودرو ضدگلوله بود جدار رویی شیشه عقب می‌شکند و شیشه جلو نیز ترک بر...


کلمه:گروه های لباس شخصی به صورت «جمعيت سازماندهی» شده مانع از ورود حجت الاسلام مهدی کروبی به مراسم عزاداری در منزل ناصر قوامی، نماينده قزوين در مجلس ششم، شده اند.

به گزارش سهام نیوز مهدی کروبی به دعوت حجت الاسلام قوامی- رئيس ستاد مهدی کروبی درقزوين- جهت شرکت در آخرين شب مراسم عزاداری که در منزل آقای قوامی برگزار می شد به اين شهر سفر کرده است .

در پی حضور مهدی کروبی در قزوين، تعداد زيادی جمعيت سازماندهی شده با هجوم به منزل حجت الاسلام قوامی ، نماينده مردم قزوين در مجلس ششم ، مانع از ورود وی به مراسم عزاداری شدند. پس از اين اتفاق، مهدی کروبی جهت ديدار و اقامت در قزوين به سمت مکان ديگری رفت  کهمجدداً اين افراد که در حدود پانصد نفر تخمين زده مي شوند، مانع از ورود کروبی به آن مکان شدند.

شورای تامين استان، فرمانداری و نيروهای امنيتی و نظامی شهر قزوين برای متفرق کردن اغتشاشگران از اطراف محل حضور مهدی کروبی تلاش کرده ا ند. از چند روز پيش عده ای در جهت ملتهب کردن اوضاع با ارسال پيامک و انتشار خبردر رسانه های داخلی استان، نسبت به حضور مهدی کروبی در اين شهر هشدار داده بودند.

اما فرزند مهدی کروبی به تشریح وقایع روز گذشته قزوین و حملات سازماندهی شده و تیراندازی صورت گرفته به مهدی کروبی پرداخت.

حسین کروبی در گفتگو با «پارلمان‌نیوز»، گفت:« آقای کروبی برای شرکت در مراسم روضه خوانی ماه محرم که در منزل آقای قوامی در قزوین برپا بود روز پنجشنبه به این شهر سفر کرد.»

وی افزود:«همزمان با ورود آقای کروبی به قزوین، پیامکی در سطح گسترده به مردم شهر قزوین ارسال می‌شود که “ولایتمدارها به پاخیرید، کروبی به قزوین آمد” و آدرس منزل آقای قوامی در آن پیامک ذکر شده بود.»

کروبی ادامه داد:«اما آقای کروبی ابتدا به منزل آقای قوامی نمی‌رود و برای استراحت به منزل یکی از اقوام آقای قوامی می‌رود تا بعد از اندکی استراحت در مراسم عزاداری شرکت کند.»

وی تصریح کرد:«بعد از ساعتی چند اتوبوس و مینی‌بوس از پایگاه‌ها در جلوی محل اقامت آقای کروبی مستقر می‌شوند و بر اساس اطلاعات به دست آمده این جمعیت شامل برخی نیروها و همچنین برخی از نیروهای بومی و روستایی بود که از ظهر در مساجد و پایگاه‌ها دپو شده بودند.»

کروبی یادآور شد:«این افراد سپس با سنگ و آجر تمامی شیشه‌های محل اقامت آقای کروبی که در طبقه سوم بود را شکستند و به فحاشی و اهانت به این یار امام راحل پرداختند.»

وی همچنین گفت:«یگان ویژه نیز در محل حاضر و یک دالان برای عبور آقای کروبی ایجاد و پدرم سوار خودرو می‌شود و با حفاظت یگان ویژه قزوین را به مقصد تهران ترک می‌کند.»

کروبی سپس اظهار داشت:« در حین ترک منزل؛ این افراد با تخم‌مرغ و آجر به خودرو حمله می‌کنند و همچنین دو تیر به خودرو اصابت می‌کند یکی به شیشه جلو و یکی هم به شیشه عقب، با توجه به اینکه خودرو ضدگلوله بود جدار رویی شیشه عقب می‌شکند و شیشه جلو نیز ترک بر می‌دارد.»

وی خاطر نشان کرد:«یگان ویژه تا ابتدای اتوبان خودروی آقای کروبی را اسکورت کردند و بعد از آن پدرم به تهران بازگشت.»Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

35 پاسخ به “جزئیات سوءقصد به جان مهدی کروبی در قزوین”

 1. صداي سبز گفت:

  شعورشون رو نشون دادن
  ازشون بيشتر از اين انتظار نميره
  خيلي دلشون هم بخواد كروبي بره شهر شون

  كروبي بت شكن بت بزرگ رو بشكن

 2. رو سیاه گفت:

  فقط متاسفم که ما سبزهای قزوینی از این قضیه بی خبر بودیم والا جلوی توهین ها رو به هر قیمت می گرفتیم

 3. ابوذر گفت:

  من دانشجوی دانشگاه ازاد قزوین هستم(معروف به باراجین).ای کاش من خبر داشتم و انجا بودم و از کروبی در حد توانم حمایت میکردم.
  ارام و محکم تا اخر.

 4. یا زهرا گفت:

  البته اگه حرفامون تکراریه باز هم میگیم: ما مردم ایران دنبال اسلام ناب محمدی هستیم. دنبال رئیس جمهوری هستیم که مثل مرد از حقوق محرومین دفاع کنه. در مقابل مفسدین عالم و امریکا و اسرائیل و انگلیس سر تعظیم خم نکنه. سرباز ولایت فقیه باشه و … سلامتی محبوب ترین رئیس جمهور ایران و دنیا حاج محمود صلوات

 5. حمیده گفت:

  منطقشون چماق و افتخارشون تجاوز!بیشتر از این ازشون انتظار نمیره……..

 6. من گفت:

  نیروی انتظامی فقط واسه ما گاز اشک آور و فلفل داره؟
  فقط واسه ما ماشین داره که از رومون رد شه؟
  واسه اینا انگار گاز اشک آور تامین می کنه و ماشین و موتور تقدیم…
  خدا خائنین به ملت رو رها نمی کنه…

  زنده باد کروبی…

 7. رسول گفت:

  رهبران جنبش پیش از هر سفری باید به مردم اطلاع رسانی کنند – راستی اینم یکی از فواید سپاهی سازی مخابرات است

 8. MARYAM گفت:

  بیانیه امام حسین ع در روز عاشورا:
  “ایها الناس ان رسول الله صلی الله علیه و آله قال: من راى سلطانا جائرا مستحلا لحرام الله، ناكثا عهده، مخالفا لسنة رسول الله یعمل فى عباد الله بالاثم والعدوان فلم یغیر علیه بفعل ولا قول، كان حقا على الله ان یدخله مدخله. الا و ان هولاء قد لزموا طاعة الشیطان، و تولوا عن طاعة الرحمن، و اظهروا الفساد، و عطلوا الحدود، واستاثروا بالفىء، واحلوا حرام الله و حرموا حلاله، و انى احق بهذا الامر لقرابتى من رسول الله؛
  اى مردم به راستى كه رسول خدا صلی الله علیه و آله فرمود كسى كه سلطان ستمگرى را ببیند كه حرام خدا را حلال دانسته و پیمان خدا را بشكند و مخالف سنت رسول خدا صلی الله علیه و آله میان بندگان خدا به گناه و دشمنى عمل كند و با این حال با رفتار و گفتار خود به مخالفت با او برنخیزد بر خدا حق است كه او را همنشین همان ظالم كند.

  هان اى مردم! اینان ملازم پیروى شیطان گشته و از اطاعت خداى رحمان رو گردانده و فساد را آشكار ساخته و حدود الهى را تعطیل نموده‌اند و بیت المال مسلمانان را میان خود تقسیم كرده و حرام خدا را حلال، و حلال خدا را حرام كرده‌اند و به راستى كه من به امر زمامدارى و حكومت شایسته‌تر هستم به سبب نزدیكى با رسول خدا.

 9. ناشناس گفت:

  بنده خودم اونجا بودم وقعا خجالت کشیدم ار حرکت این عده جلوی در خونه جمع شده بودن شعار که همیشه میدن رو میگفتن لب در خونه هم زده بودن خانه فساد یگان ویژه هم دور اونا واستاده بود که یه وقت مردم دخالت نکنن هر چی از دهنشون در میومد میگفتن مسئولان شپاهی هم که همه حضور داشتن اجازه خروج به شیخ نمیدادن وقتی ماشین یگان ویژه از پارکینگ در اومد (حامل کروبی) آجر تخم مرغ و چیزاز دیگه پرت کردن طوری که شیشه جلوی ماشین با توجه به استقامتش چون ماشین ضد شورش بود شیشه ترک خورد هیچ کس هم نبود جلوی اینارو بگیره مردم هم که خبر نداشتن چه خبره مونده بودن که چرا اینا اینجوری میکنن یه پیره مرده میگفت اگه هم اشتباه میگه این چه برخوردی هست که میکنن واقعا متاسفم برای مملکتم که چرا اینا اینجوری میکنن یه پیره مرده میگفت اگه هم اشتباه میگه این چه برخوردی هست که میکنن واقعا متاسفم برای مملکتم شرم آور بود

 10. میر گفت:

  دوستان عزیز بنده خودم یکی از اقوام نزدیک جناب آقای قوامی هستم و دیشب از نزدیک شاهد این ماجرا بودم و متنی را نوشتم که با چشمان خود دیم و شبا گوشهایم شنیدم. از شما تقضا دارم در راتای اطلاع رسانی دقیق این مطلب را در سایت نشر دهید.
  این متن بدین شرح است:
  گزارش
  تازه ترین خبر این که شیخ مهدی کروبی برای شرکت در مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت حسین بن علی (ع) که به میزبانی حجت الاسلام المسلمین حاج سید ناصر قوامی – رئیس ستاد کروبی در قزوین و نماینده ی دوره ی ششم مجلس اسلامی – برزگزار شد، عازم قزوین گردید. با استناد به مشاهدات عینی خودم برایتان اینگونه می نویسم :
  پس از مدت اندکی که از شروع مراسم عزاداری و سوگواری می گذشت، قرار شد شیخ مهدی کروبی در مجلس حضور یابد. اما در این حین خودروهای پلیس و یگان ویژه و پلیس ضد شورش به همراه تعدادی از نیروهای سپاه پاسدار آرای احمدی نژاد، در منطقه حضور یافتند. باحضور این نیروها تعداد قریب به 250الی 300 نفر بسیجی در مقابل محل اقامت شیخ کروبی جمع شدند و با سردادن شعارهای از پیش تعیین شده که توسط بلندگوهای دستی که در دستان نیروهای ضد شورش بود شروع به سردادن شعارهایی ضد وحدت ملی کردند و مانع از خروج وی از ساختمان محل اسکانش شدند. این به اصطلاح بسیجی نماها با پرتاب اشیائی نظیر سنگ به طرف ساختمان باعث شکسته شدن برخی از شیشه های ساختمان محل سکونت کروبی شدند. در همین اثنا اتومبیل های شاسی بلند و ضد گلوله ی یگان ضدر شورش اقدام به تخلیه ی نیرو می کردند. اما باز هم لباس شخصی ها که حرمت شکنی و جنایات فراوانی دارند امشب در اطراف حسینیه حضور یافتند و کشیک می دادند. طی چندین تماس تلفنی مکرر که شخص سید ناصر قوامی با فرماندار شهر قزوین که در محل اقامت کروبی حضور داشت برقرار کرد، مقرر شد که با افزایش تدابیر امنیتی شخص کروبی را به حسینیه منتقل کنند اما بسیجی نماها و سپاهیان مانع از این اقدام شدند و تلاش نیروی انتظامیبرای بستن زنجیره انسانی و حمل کروبی به حسینیه چندین بار بی ثمر ماند.
  این افراد با سردادن شعارهایی نظیر: « مرگ بر منافق – کروبی گم شو – کروبی حیا کن، از شهر ما فرار کن و …» قصد تحریک مردم و ایجاد درگیری و اغتشاش داشتند اما به دلیل اطلاع نداشتن حامیان اصلاح طلبی در شهر به دلیل سانسور خبری و آماده باش چند روزه ی نیروهای انتظامی این اقدام با بی تفاوتی حامیان شخص کروبی و جناب مهندس میر حسین موسوی مواجه شد و چهره ی پلید اغتشاش گران واقعی و فتنه انگیزان و سران آنها را رو کرد. افرادی که با سر دادن شعار های بسیار تند قصد آشوب داشتند.
  اما پس از مدتی و حوالی ساعت 5/10 تا 11 شب این گروه که تقریباٌ بین ساعات 7 و 8 در این منطقه استقرا یافته بودند مسیر خود را به سمت منزل شخصی جناب آقای قوامی و حسینیه ی ایشان کج نمودند و این بار شعارهای تند تری سردادند. شعارهایی نظیر : « مرگ بر کروبی – مرگ بر خاتمی – مرگ بر موسوی – مرگ بر قوامی – قوامی حیا کن شهر ما رو رها کن – سیب زمینی رگ داره،قوامی رگ نداره – مرگ بر هاشمی و …». اما این تجمع با حضور فرمانده نیروی انتظامی قزوین خاتمه یافت. این در حالی است که جناب مهندس موسوی و شیخ کروبی مدتی است که از دادن بیانیه امتناع کردند. حامیان افراطی دولت و اصولگراهای افراطی با عقب نشستن این شخصیت های سیاسی به اصطلاح شیر تر شده و قصد نابودی کامل اصلاح طلبی و اصلاحات را دارند. افرادی که با بهانه قرار دادن میر حسین موسوی و مهدی کروبی قصد کنار زدن بزرگترین حامی مقام معظم رهبری – مد ظله العالی – یعنی آیت الله العظمی هاشمی را دارند تا با خیال راحت تر علیه نظام و رهبری بایستند.

 11. lian گفت:

  ما با این تهدیدها صحنه راخالی نمیکنیم .زنده باد موسوی و کروبی

 12. بابک گفت:

  تاریخ بایدورق بخورد

 13. ناشناس گفت:

  اگر ميدانستيم به استقبال شيخ مي رفتيم

 14. شهاب گفت:

  بااینکه پیام منو نمی ذارین بازم میگم.شما عادت کردین به مردم خودجوش و انقلابی لقب طرفداران دولت و چماق به دست و اغتشاشگر و … بگید.نه جونم همه اون مردمی که اونجا بودن مردم عادی بودن که از حضورمنافق در شهرشون برآشفته شده بودن..
  باز هم می گیم منافق حیا کن …شهر ما رو رها کن
  راستی برای این تجمع کیک و ساندیس هم گرفته بودیم.حرفی هست؟

 15. امیر گفت:

  به خدا قسم اگر بلایی سر کروبی بیاد. از فردا چاقو دستم می گیرم هرکی ریش داشته باشه میره سینه قبرستون.
  والله قسم میخورم به شرفم به عشق به خدا به ماردم به پدرم. میکشم تا جایی که کشته بشم گیر آوردن چند تا جوجه بسیجی کار سختی نیست.

 16. امیر گفت:

  نه دوست عزیز
  هیچ حرفی نیست
  مرحوم پدربزرگم می گفت: به یکی گفتند پنیر خالی نخور عقلت کم میشه، طرف برگشت گفت چی؟ عقل؟ بهش گفتند هیچی، بخور ، با شما نبودیم.
  شما هم ساندیس تون رو بخور
  با شما نبودیم
  راستی، شما ها که اینقدر ادعای دین دارید، میشه بگی این پول ساندیس ها رو از کجا میارن؟ از ارث پدرشون؟ اگه از بیت المال هستش، من به سهم خودم راضی نیستم.

 17. ناشناس گفت:

  خاك بر سرتون هروقت كم اورديد بگيد لباس شخصيها مردم هم فكر ميكنيد حرفتون را گوش ميدند

 18. آدم گفت:

  اینگونه حرکتها در شان نظام نیست ادامه ندین بشینین مثل یک ایرانی انقلابی مشکلات رو حل کنین ونذارین بیگانه ها از روی طمع برامون دلسوزی کنن

 19. ناشناس گفت:

  اخه برای 1کیک وساندیس ادم میکشن لباس شخصی؟؟؟؟

 20. انسانم آرزوست! گفت:

  از اصلاح طلبان و به خصوص اقایان کروبی و موسوی عزیز می خواهیم که هر جا می خواهند بروند قبلن اطلاع بدهند تا حامیان آنها که بسیار بیشتر هستند زودتر از حرامیان و آشوبگران لباس شخصی و بسیجی نما در محل حاضر و از آنها حمایت کنند…
  به حمایت پلیس و نیروی انتظامی و امنیتی که امیدی نیست چون دستشان با قمه کشان و چاقوکشان و عربده کشان و لات ها در یک کاسه است …زیرا این جا شهر هرت و کشور ما کشوری بی قانون است.

  در جواب یک ناشناس: شما می گویید این اوباش، لباس شخصی نبودند و از خود مردم بودند!!! قبول! یعنی شما می فرمایید مردم عادی اینقدر آزادند و می توانند اسلحه و قمه و چاقو با خودشان حمل کنند به دیگران حمله کنند عربده بکشند بد مستی کنند و نیروی انتظامی هم برادرانه و دوستانه آنها را نظاره کند و کاری به کارشان نداشته باشد؟؟

 21. سبز سبز گفت:

  این جماعت چماق به دستان و تندروها و کاسه های داغ تر از آش یک وجه مشترک دارند و اون هم اینه که هیچ منطقی رو برنمی تابند و هر وقت باهاشون منطقی هم حرف می زنی با شلوغ کاری جوابت رو می دن و تو رو به باد توهین و اهانت و فحاشی می گیرند واقعا که بیچاره ها IQ شون در حد جلبک باقی مونده .

 22. مهر علی گفت:

  با این فشارها شیر مرد لر کروبی فرزند احمد تسلیم نخواهد شد.

 23. ali گفت:

  دم مردم قزوين گرم

 24. هادي گفت:

  باسلام، متأسفانه باتلاقي ايجاد شده و نتيجة اين رفتارها فرو رفتن كشور در قهقراي آن است.

 25. سبز گفت:

  معلوم شد اغتشاش گر ها چه کسانی هستند

 26. jafar yaghi گفت:

  اول از همه زنده باد موسوی و کروبی ما که پشتشونو خالی نمی کنیم با این کارا نمیتونند ملت خر کنن مردم بیدارن

 27. ح ف - حامد گفت:

  آری اینچنین بود ای برادر!
  گریه های شبانه ، آه مظلومان، و فرزندانی که امروز در گاهواره هایشان با لالائی های پرسوزو گداز مادرانشان (در فراق پدر ) بزرگ می شوند . انشاء الله ریشه ظلم می خشکاند. آری فرزندانی که امروز حسرت دیدن پدرانشان بر دلهایشان مانده ، مسبب امر را از همه بهتر خواهند شناخت. آنها مظومترین و بی دفاع ترین افرادی هستند که نه پاره آجری در دست دارند به دفاع و نه اسلحه و هیچ ابزاری، اما ظالمان و دیکتاتورها هیچوقت از روی عقل تصمیم نگرفته اند، هیچوقت و در هیچ برهه ای از تاریخ با مهر و عطوفت برخورد نکرده اند، استالین حتی به نزدیکترین یاران خویش نیز رحم نکرد و نیکولای چاوشسکو و پینوشه و…. هزاران دیکتاتور مقتدر دیگر در تاریخ ، سزای ظلم ها و حق و ناحق کردن های خود را پرداختند و خواهند پرداخت ، آری ای برادر کروبی ، موسوی و سربداران بسیاری در کشور مان زیسته اند و در هر مقطع با دیکتاتورها مبارزه کرده و چهره واقعی افرادی را که یک روز می پنداشتیم دوستان و برادران ما هستند را برملا کرده و خواهند کرد.
  اری برادرجان دکتر شریعتی آن معلم بزرگ و وارسته درست گفت : بنام دین و به نام مذهب چه انسانهای وارسته و چه آدمهای مظومی را که گناهشان فقط نه گفتن به قدرت طلبان و حامیان زرو زور بود به مسلخ نرفتند و همچنان خواهند رفت.
  زنده باد جنبش سبز

 28. امیر گفت:

  کروبی دفعه آخرت باشه به قزوین می آیی

 29. Hadi Sabz گفت:

  من فکر می‌کنم جنبش سبز به اندازه کافی‌ به این پیر مرد ۷۴ ساله که حاضر شده به خاطر جوانان ایران کتک بخوره و زخمی بشه تا حالا بها نداده. احتمالا منتظریم تا خدای نکرده یه بلائی‌ سرش بیاد تا ازش شهید بسازیم. همون کاری که با منتظری کردیم. کروبی هم می‌تونست و هنوز هم می‌تونه پا رو وجدان خودش بذاره و تو این حکومت به هر جا می‌خواد برسه. درود به شرفت کروبی!

 30. داود گفت:

  گر سنگ از اين حديث بنالد عجب مدار. نبرد سرنوشت سازي براي ايرانه نبرد جهل و دانايي. تا حالا كه جهل پيروز بوده..

 31. مهرداد گفت:

  تا به کی با هم درگیرید؟این همه عقب ماندگی بس نیست؟اندکی جاه طلب مردمان را به جان یکدیگر انداخته اند.بیدار شوید..

 32. janam fadaye iran گفت:

  of bar kasani ke be name hosein bar melate mazlom va hamisheh dar safe ma mitazand va anha ra zir migirand va ya ba batoom va chomagh be janeshan mioftand. agar in hokomat eslami ast haman behtar ke faghat ma an ra dashte bashim.

 33. ایرانی گفت:

  امیر خان مواظب باش چاقو دستو نبره . چی از کروبی گرفتی که چاقو به دست شدی.

 34. ناشناس گفت:

  امیر نکنه دارایی های باد آورده شما هم مثل اطرافیان هاشمی کم شده که صحبت از چاقو می کنی.

 35. سوزنچی گفت:

  به ایرانی :

  شما هم مواظب باش به اسم دین ازت استفاده نکنن. ما از کروبی شعار مخالفت با ظلم و آزادی رو گرفتیم. شما چی گرفتین که چماغ بدست شدین ؟