سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » معیارتقلید ازمرجع، تشخیص مقلدان است...
» موضع صریح آیت‌الله جوادی آملی درباره مرجعیت آیت الله صانعی

معیارتقلید ازمرجع، تشخیص مقلدان است

چکیده :پیرو اعلام سلب صلاحیت مرجعیت آیت الله صانعی توسط جامعه مدرسین وانتشار خبری در سایت فردا به نقل از دفتر آیت الله جوادی آملی مبنی بر عدم صحت تقلید از آیت الله صانعی برای كسانیكه جامعه مدرسین را حجت می دانند دفتر آیت الله جوادی آملی با انتشار اطلاعیه رسمی ضمن تكذیب این اظهارات صراحتا اعلام كرد: معیار صحت تقلید از مرجع تشخیص مقلدان...


کلمه: پیرو اعلام سلب صلاحیت مرجعیت آیت الله صانعی توسط جامعه مدرسین وانتشار خبری در سایت فردا به نقل از دفتر آیت الله جوادی آملی مبنی بر عدم صحت تقلید از آیت الله صانعی برای كسانیكه جامعه مدرسین را حجت می دانند دفتر آیت الله جوادی آملی با انتشار اطلاعیه رسمی ضمن تكذیب این اظهارات صراحتا اعلام كرد: معیار صحت تقلید از مرجع تشخیص مقلدان اوست.

متن كامل اطلاعیه بدین شرح است:

” دیدگاه‌های آیت الله جوادی آملی تنها از طریق پایگاه اطلاع رسانی موسسه فرهنگی تحقیقاتی اسراء ارائه می‌شود و استناد به دیگران اعتبار ندارد.

متن این اطلاعیه بدین شرح است: «همانطوری كه قبلاً به اطلاع عموم مردم متدین رسیده است، نظرات حضرت آیت الله جوادی آملی تنها از طریق سایت www.esra.ir (پایگاه اطلاع رسانی موسسه فرهنگی تحقیقاتی اسراء) ارائه می گردد و استناد به دیگران اعتبار ندارد.

ضمناَ معیار صحت تقلید از مرجع تشخیص مقلدان اوست.”Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

25 پاسخ به “معیارتقلید ازمرجع، تشخیص مقلدان است”

 1. ashkan_k35 گفت:

  زنده باد آیت الله جوادی آملی …
  آیت الله صانعی مرجع ما بوده و هست و خواهد ماند ….

 2. روح الله گفت:

  “درور بر سه سيد فاطمي ————– خميني و موسوي و خاتمي “

 3. حمید گفت:

  پاسخ حضرت آیت الله جوادی آملی به یک سوال

  بسمه تعالی
  حضرت آیت الله جوادی آملی (مد ظله العالی) در پاسخ به سوالی درباره اظهار نظر اخیر جامعه مدرسین حوزه علمیه قم فرمودند:

  «اینجانب سالیان متمادی است که در جامعه مدرسین حضورنداشته و ندارم.»

  دفتر حضرت آیت الله جوادی آملی
  13/10/88
  منبع :www.esra.ir

 4. arash گفت:

  من مقلد آقای بهجت بودم که با فوت ایشان و شجاعت آیت الله صانعی مقلد ایشان شدم.

 5. فاطمه گفت:

  آیت الله صانعی از 9سال پیش مرجع من می باشد.و منتظر بیانات این افراد نبودم. در ضمن به حرف … سیاه بارون نمی باره

 6. محسن گفت:

  درود به شرف آیت الله جوادی آملی

 7. میلاد گفت:

  درود بر رهبری

 8. reza گفت:

  ایران و ایرانی دیگر تاب تحمل سکوت ندارد….
  ای کاش صدای رسای آیت الله جوادی آملی را می شنیدیم

 9. shg گفت:

  البته انتظار شفافیت بیشتری میرود.

 10. Ali گفت:

  صانعی صانعی یه مرجع واقعی

 11. ناشناس گفت:

  من به شخصه بعد از اين ماجراها تصميم گرفته ام بررسي كنم مقلد آيت الله صانعي شوم.

 12. hamid گفت:

  درود بر علم و درك ايت اله املي

 13. GreeN گفت:

  درود بر کسانی که شرفشون رو بخاطر قدرت زیر پا نمیذارن !

 14. فاطمه گفت:

  مجتهدواقعی منتظری صانعی

 15. جهرمی گفت:

  پس از فوت امام من ایشان را بعنوان مرجع پذیرفتهام چون ایشان ساده زیست شجاع خردورز با تقوی هستند

 16. V v V گفت:

  اصلا جامعه ی مدرسین در حدی نیست که بخواد از این نظرا بده!!! تمام کسایی که تو جامعه ی مدرسین این کارو کردن، اصلا در حد اجتهاد سواد ندارن که حالا روشونو زیاد کردن و از این نظرا می دن!!
  در ضمن کسی که مرجع تقلید شده، دیگه از این درجه ساقط نمی شه!!!

  زنده باد صانعی

  یا حسین

 17. فراهاني گفت:

  پس از فوت امام من آيت الله صانعي را بعنوان مرجع پذیرفته ام چون ایشان ساده زیست شجاع خردورز با تقوی هستند

 18. آرش کمانگیر گفت:

  شجاعت صانعی بی بدیل است.
  جوادی عاملی در راستگویی هیچگاه کوتاهی نمی کند

 19. اكرم گفت:

  صانعي مجتهد روشنفكر و آگاه به زمان مي باشد . مقلد ايشان هستم و اميدوارم عمر طولاني داشته باشند تا از بركات نظرات ايشان همچنان برخوردار باشيم .

 20. داداش گفت:

  @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ مرجعیت بزرگتر از دهان ایشان است و هر کی هر کی نموتونه مرجع بمونه .آقای صانعی همانند منتظری از مهره های مردود انقلاب هستند .
  زنده باد رهبر فقط
  سید علی خامنه ای (ارواحنا فداه) (مدظله العالی)

 21. رحمت گفت:

  زنده باد صانعی

 22. ماهي کوچولو گفت:

  اجازه بديد نظرات مخالف هم در اين قسمت هر چند تند باشد ثبت بشه.

 23. محمد علی گفت:

  امام خمینی فرمودند من آقاى صانعى را مثل يك فرزند بزرگ كرده‏ام. اين آقاى صانعى وقتى كه سال‌هاى طولانى در مباحثاتى كه ما داشتيم تشريف مى‏آوردند ايشان، بالخصوص مى‏آمدند با من صحبت مى‏كردند و من حظ مى‏بردم از معلومات ايشان. و ايشان يك نفر آدم برجسته‏اى در بين روحانيون است و يك مرد عالمى است و متوجه مسائل است و مخالف اين انحرافاتى كه در اين كشور موجود بوده است
  همچنین جناب آقای صانعی بعد از رحلت امام خمینی طی مصاحبه که از ایشان در روزنامه جمهوری اسلامی مورخه 22/3/ 1368 چاپ شد اعلام نمودند: من به عنوان یك مسئله شرعی می گویم كه تخلف از فرمان آیت‌الله خامنه‌ای گناه و معصیتی است بزرگ و رد بر او، رد بر امام صادق(ع) و رد بر امام صادق(ع) رد بر رسول الله(ص) و رد بر رسول الله(ص)، رد بر الله و موجب خروج از ولایت‌الله و ورود به ولایت شیطان است و طبق روایت عمر ابن حنظله در باب ولایت فقیه، رد بر او در حد شرك به الله است. حال این سوال مطرح است که چه شده است که آیت الله صانعی به این صورت تغییر عقیده داده و نظام مقدس جمهوری اسلامی و ولایت فقیه بدین شکل مخالفت می کنند؟

 24. کاظم گفت:

  جامعه مدرسین همشون ازمجتهدین تراز اول قم هستند بطوریکه یکی از اعضای این جامعه ایت الله مکارم میباشند بعد هم عدم صلاحیت ایشان بخاطر مسایل سیاسی نبوده بلکه بخاطر فتواهای عجیب ایشان میباشد مثل فتوای ایشان درمورد بلوغ دختران که ایشان فرموده اند در 13 سالگی به سن تکلیف می رسند درحالیکه این فتوی مخالف با فتوای تمامی علما از بدو تاسیس حوزه شیعه تاکنون می باشد نه اینکه این حکم مخالف علمای موجود در جمهوری اسلامی باشد امیدوارم دوستان بدون تعصب حزبی فکر کنند

 25. مهدی گفت:

  من به دین کاری ندارم اما باور دارم که نسان باید آزاد مرد باشد
  آقای صانعی رو به دلیل شجاعتشون دوست دارم