سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » ارتباط احمدی‌نژاد و متکی با بنیادهای برانداز اعلام شده از سوی وزارت اطلاعات...

ارتباط احمدی‌نژاد و متکی با بنیادهای برانداز اعلام شده از سوی وزارت اطلاعات

چکیده :صرفنظر از درستی یا نادرستی ادعای مطرح شده، نکته تامل برانگیز این است که مقام ارشد امنیتی دولت دهم نام بنیادی را در فهرست ممنوعه و درگیر در «جنگ نرم» گنجانده و هرگونه ارتباط با آن را از مصادیق «براندازی» اعلام کرده است که دست کم دو تن از اعضای همین دولت، از جمله محمود احمدی‌نژاد آشکارا در جلسات آن حاضر شده و با اعضای آن به گفتگو...


کلمه: معاون خارجی وزارت اطلاعات روز دوشنبه فهرست 62 رسانه و بنیادی را اعلام کرد که به گفته او دست اندکار «جنگ نرم» هستند. به گفته این مقام عالی رتبه اطلاعاتی هرگونه همکاری و ارتباط با این نهادها ممنوع و در حکم «همکاری با سازمان‌های برانداز بیگانه محسوب می‌شود.»

به گزارش سلام، این مقام امنیتی دولت دهم تاکید کرد: هرگونه ارتباط، عقد قرارداد و اخذ امکانات از سوی اشخاص حقیقی و حقوقی که به نوعی رابطه استخدامی با دولت دارند یا از بودجه عمومی دولت استفاده می‌نمایند، با این بنیادها و سازمان‌های خارجی ممنوع می‌باشد.

در این فهرست طولانی، علاوه بر رسانه‌هایی مانند رادیو فردا، بی بی سی، صدای آمریکا، رادیو زمانه و … نام «شواری روابط خارجی آمریکا» نیز به چشم می خورد.

شورای روابط خارجی آمریکا، سازمانی غیر دولتی است که در سال 1921 تاسیس شده و دفتر اصلی آن در نیویورک قرار دارد. این شورا را عده‌ای از بانک داران، حقوقدانان و بازرگانان ایجاد کرده اند تا به گفته خود «ارتباط آمریکا را با جهان حفظ کنند.» این شورا اکنون وظیفه خود را که «ایجاد درک بهتر جهانی نسبت به سیاست خارجی پیش روی آمریکا و سایر دولت ها» اعلام کرده است.

صرفنظر از درستی یا نادرستی ادعای مطرح شده، نکته تامل برانگیز این است که مقام ارشد امنیتی دولت دهم نام بنیادی را در فهرست ممنوعه و درگیر در «جنگ نرم» گنجانده و هرگونه ارتباط با آن را از مصادیق «براندازی» اعلام کرده است که دست کم دو تن از اعضای همین دولت، از جمله محمود احمدی‌نژاد آشکارا در جلسات آن حاضر شده و با اعضای آن به گفتگو نشسته‌اند.

محمود احمدی‌نژاد در مهر ماه سال 85 در کنفرانس مطبوعاتی در نیویورک اعلام کرد «در جلسه‏ای که با شورای روابط خارجی آمریکا داشتیم در محل اقامتمان، من دیدم، آنها هم خیلی دلسوزی می‏کنند برای ملت ایران….».

همچنین سه سال پس از آن در مهر 88 سایت اینترنتی شورای روابط خارجی آمریکا متن مصاحبه‌ای را منتشر کرد که توسط یکی از کارکنان این شورا با منوچهر متکی انجام شده بود. انجام مصاحبه یاد شده هیچ گاه از سوی وزیر امور خارجه دولت نهم و دهم تکذیب نشد.

این در حالی است معاون وزیر اطلاعات می گوید: «هرگونه ارتباط توسط افراد حقیقی و حقوقی با این موسسات و بنیادها ممنوع است.»

در این میان نباید از یاد برد که بنا بر نص اصل 107 قانون اساسی حتی «رهبر در برابر قوانین با سایر افراد کشور مساوی است.»

بنابر این اصل قانون اساسی، هنگامی که رهبری نظام در برابر قانون با دیگر ایرانیان برابر است، به طریق اولی، رییس دولت و وزیران او نیز به هیچ وجه فراتر از قانون و مصون از بازخواست نیستند.

شایسته است در صورتی که مقامات امنیتی همچنان مصر هستند که اعلام رسانه‌ها و بنیادهای مشمول جنگ نرم و براندازی، از مجراهای قانونی و به دور از ملاحظات سیاسی صورت گرفته است، نخست قانون را در مورد اعضای ارشد دولت جاری و ساری ساخته و آن‌ها را به جرم ارتباط با «موسسات برانداز» به دادگاه معرفی کنند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

12 پاسخ به “ارتباط احمدی‌نژاد و متکی با بنیادهای برانداز اعلام شده از سوی وزارت اطلاعات”

 1. ساناز گفت:

  وااای چقدر جوک اند اینا!!

 2. محمد گفت:

  هرچه بگندد نمکش میزنند وای به وقتی که بگنددنمک.

 3. ناشناس گفت:

  بیخیال بابا
  کار ازین چیزا گذشته
  چشم سفیدتر از این صحبت هان

 4. شهرام گفت:

  با سلام
  قبل از آنکه ببینیم آقای احمدی نژاد و … با این 62 بنیاد کار کرده یا نه اول باید دانست آیا اعلام چنین لیستی در چارچوب قانون است یا خیر؟؟؟
  یعنی آیا در قانون این مملکت همکاری با این بنیادها یا خبر گزاریها جرم شناخته شده ؟؟ تا جایی که میدانیم خیر
  پس اول این آقای معاون اطلاعات از قانون بی خبر پیشنهاد خود را تحت عنوان لایحه از طرف هییت دولت به مجلس بدهند اگر تصویب شد آن وقت جرم میشود بعدا به روی چشم ما دیگر همگاری نمیکنیم
  البته اگر هم تصویب شود با اصول قانون اساسی “آزادی بیان” و … منافات دارد
  به هر حال ایشان جوک گفته اند
  الته هیچ کدام از حکومتیان نه قانون میدانند و نه به آن پایبند

 5. پیش بینی دکتر شریعتی کم کم دارد معلوم میشود

 6. ناشناس گفت:

  احمدی نژاد یا نایب بر حق مهدی موعود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 7. كمال گفت:

  متاسفم شما ازهر طريقي مي خواهيد رهبري را تضعيف كنيد اما كورخوندين

 8. علی گفت:

  این هم شد منطق؟؟ الان اعلام کردند کسی با این مؤسسات ارتباط برقرار نکند، احمدی نژاد 3 سال پیش با CFR جلسه داشته! کی می خراهید از این همه فتنه انگیزی دست بردارید؟

 9. روح الله گفت:

  “درور بر سه سيد فاطمي ————– خميني و موسوي و خاتمي “

 10. من سبزم گفت:

  در پاسخ به علی که گفته فتنه انگیزی می کنید!!!

  احمدی نژاد سه سال پیش ارتباط داشته و از اونها تعریف هم کرده. منوچهر متکی همین امثال اونجا بوده و ارتباط داشته و مطمئن هر وقت واسه عوامفریبی شان لازم بشه حتی همین امروز هم دوباره ارتباط برقرار می کنند.

  ولی نکته ی مهم اینه که ما هیچ وقت با این موسسه ارتباط نداشته ایم. متوجهی؟؟؟ هیچوقت!

  حالا کی فتنه انگیزه؟

 11. ناشناس گفت:

  اميدوارم هرجوري كه هست اين قضايا تموم بشه والا ما كه از كار و زندكي افتاديم

 12. سیدکریم گفت:

  جوک نگین. با این حرفها هم خودتونو گول نزنین. یک کم به خودتون بیاین.