سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » هاشمي رفسنجاني: وقف دانشگاه آزاد براي دوري از گزند حوادث است...

هاشمي رفسنجاني: وقف دانشگاه آزاد براي دوري از گزند حوادث است

چکیده :دانشگاه آزاد را ميراث جاودان حضرت امام، دلسوزان نظام و جمع كثيري از اساتيد دانشگاه دانست و گفت: در زماني كه جامعه جوان ايران با كمبود مراكز دانشگاهي دولتي روبه‌رو بود، تاسيس دانشگاه آزاد اقدام مباركي بود كه بسياري از تشنگان كسب علم و دانش را سيراب و نياز فوري كشور را برطرف...


کلمه:رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام معتقد است وقف دانشگاه آزاد براي دوري از گزند حوادث است.

به گزارش ایلنا آيت‌الله اكبر هاشمي رفسنجاني در ديدار شركت‌كنندگان اجلاس مركزي همايش‌هاي منطقه‌اي سند چشم‌انداز جمهوري اسلامي ايران، اين سند را نتيجه تلاش طولاني مدت بسياري از متخصصين، اساتيد دانشگاه، مديران و دلسوزان نظام دانست و گفت: البته اين سند الزاماتي هم دارد كه با اصل 44 قانون اساسي و اين الزامات به منزله موتور محركه سند چشم‌انداز تدوين و به تصويب رهبري رسيد.

وي يكي از كارهاي مورد درخواست مجمع در اجرايي كردن سند چشم‌انداز را همكاري و همراهي دانشگاه‌ها دانست و گفت: در اين زمينه، دانشگاه آزاد اسلامي همكاري قابل ستايشي در شناساندن و ترويج اين سند در سراسر كشور ايفا كرد.

هاشمي‌رفسنجاني با تشكر از دبيرخانه مجمع تشخيص مصلحت نظام و دانشگاه آزاد اسلامي در برگزاري همايش‌هاي منطقه‌اي سند چشم‌انداز گفت: يكي از خواص اين كار اين بود كه بحث‌ها به استان‌ها و از آنجا به ساير نقاط كشور رسيد و كمابيش همه مردم با سند چشم‌انداز آشنا شدند.

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام ادامه برگزاري اين همايش‌ها را گامي ديگر در جهت عمق يافتن آن در جامعه دانست و گفت: در سال آينده اين مباحث و اجلاس‌ها به صورت تخصصي و موضوعي ادامه خواهد يافت كه مكمل زحمات اين دو نهاد دلسوز خواهد بود.

رئيس مجلس خبرگان رهبري در بخش ديگري از سخنانش، دانشگاه آزاد را ميراث جاودان حضرت امام، دلسوزان نظام و جمع كثيري از اساتيد دانشگاه دانست و گفت: در زماني كه جامعه جوان ايران با كمبود مراكز دانشگاهي دولتي روبه‌رو بود، تاسيس دانشگاه آزاد اقدام مباركي بود كه بسياري از تشنگان كسب علم و دانش را سيراب و نياز فوري كشور را برطرف ساخت.

هاشمي‌رفسنجاني با اشاره به گسترش كمي قابل قبول دانشگاه آزاد در طول ساليان پس از انقلاب، نياز كنوني جامعه دانشگاهي و دانشگاه آزاد را عمق‌بخشي به پژوهش‌ها و گسترش دوره‌هاي تكميلي خواند و گفت: مسوولان اين دانشگاه در پيشبرد اين سياست جديد يعني ارتقاء دوره‌هاي تكميلي و پژوهشي، بسيار جدي هستند و مردم و دانشجويان به زودي ثمرات آن را خواهند ديد.

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام با اشاره به ميراث و ثروت عظيم موجود در دانشگاه آزاد اسلامي، حفظ و ارتقا اين ثروت عظيم را نيازمند كار و تدبير جدي خواند و گفت: دست‌اندركاران اين دانشگاه براي حفظ و بقاء اين ميراث عظيم راهي بهتر از وقف نديدند تا اين ثروت براي قرن‌هاي متمادي در خدمت علم و فرهنگ و ملت سرافراز ايران قرار گيرد.

رئيس مجلس خبرگان رهبري وقف دانشگاه آزاد را موجب گسترش قدرت مانور و ارتقاء كيفيت و دوري از گزند حوادث خواند و گفت: وقف دانشگاه آزاد نيز به گونه‌اي است كه هيچگاه منقطع نمي‌شود و به طور هميشگي در خدمت دانش و دانش‌دوستان قرار خواهد گرفت.

گفتني است در ابتداي اين ديدار دكتر سيف‌اللهي معاون هماهنگ كننده دبيرخانه مجمع تشخيص مصلحت نظام و دكتر جاسبي به طور جداگانه پيرامون اقدامات و تلاش‌هاي اين دو نهاد در برگزاري اجلاس‌هاي منطقه‌اي سند چشم‌انداز جمهوري اسلامي ايران به ايراد سخن پرداختند و در پايان با اهداء لوح تقدير به دكتر جاسبي و دكتر سيف‌اللهي از نشان سند چشم‌انداز جمهوري اسلامي ايران نيز رونمايي شد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

5 پاسخ به “هاشمي رفسنجاني: وقف دانشگاه آزاد براي دوري از گزند حوادث است”

 1. دانشجو گفت:

  دمودستگاهه خوبيه واسه پول درآوردن فقط پول ميگيرن يه چيزه جالب هم هست خودشون مدركه خودشون رو قبول ندارن كاش يكنفر پيدا ميشد ازشون سوال ميكرد اينهمه پوله ملترو چيكار ميكنن كارمندهاشونو طوري تربيت كردن سره دانشجوكلاه بذارن پول بگيرن.

 2. دانشجو گفت:

  نظره منو لطفا بذاريد اگه به ضررتونه شرمندم من 8سال در دو مقطع دانشگاه آزلد بودم دلم خونه از بي برنامگي وظلم به دانشجو

 3. دوست سبز گفت:

  دوست عزیز شما چه قدر پول می دادی؟ اگر دانشگاه آزاد نبود چه کاره می شدی؟ جر این که بیکار می ماندی؟ دوست عزیز همه چیز صفر و یک نیست چه بسیار نیز بوده اند که توانسته اند با کمک دانشگاه آزاد افراد عالم و کارایی شوند چه بسا پیشرفت بیشتری از دیگران هم کرده اند قضاوت با مردم… سبز باشید…

 4. سبز گفت:

  دوست عزیز شما چه قدر پول می دادی؟ اگر دانشگاه آزاد نبود چه کاره می شدی؟ جر این که بیکار می ماندی؟ دوست عزیز همه چیز صفر و یک نیست چه بسیار نیز بوده اند که توانسته اند با کمک دانشگاه آزاد افراد عالم و کارایی شوند چه بسا پیشرفت بیشتری از دیگران هم کرده اند قضاوت با مردم… سبز باشید…

 5. amir گفت:

  من هم تجربه ی دانشگاه دولتی و هم تجربه ی دانشگاه آزاد را دارم
  هرچند که از پرداخت شهریه های سنگین، هیچ دانشجوی دانشگاه آزادی خوشحال و خرسند نیست اما باید اعتراف کنم که دانشگاه آزاد که به پیشنهاد آقای رفسنجانی تاسیس شد،خیلی به ارتقاء سطح علمی جامعه کمک کرده است.
  احمدی نژاد از روز اول که آمد سعی کرد مدارک دانشگاه آزاد را کم اهمیت جلوه دهد (دلیلش هم در مناظرات تلویزیونی معلوم شد).اما حقیقت این است که ارزش تحصیلی مدارک دانشگاه آزاد کمتر از دولتی نیست.
  فقط به عنوان یک نمونه عرض می کنم که دانشگاه آزاد خوراسگان(اصفهان) بیش از ده سال متوالی در امتحان جامع علوم پايه دندانپزشكي در بین تمام دانشگاه های دولتی و آزاد، رتبه ی اول را کسب می کند