سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » بیانیه موسوی پاسخ به نیاز عاجل ملت است...
» جبهه مشارکت:

بیانیه موسوی پاسخ به نیاز عاجل ملت است

چکیده :این جنبش اگر چه در طی هفت ماه گذشته دوران سختی را پشت سر گذاشته، اما حرکت رو به جلوی آن هرگز متوقف نشده است و این توفیق حاصل نشده است مگر با پایمردی و اتحاد تمامی اعضاء و رهبران جنبش.جبهه مشارکت ایران اسلامی با اعتماد کامل به مسیری که مهندس موسوی پیش پای ملت ایران گشوده است حمایت قاطع خود را از راه حل های ایشان اعلام کرده و بر همراهی خویش با ایشان در این مسیر تأکید مجدد می نماید. ما امیدوار هستیم که حسن نیت مهندس موسوی با پاسخی شایسته مواجه شده و همگی شاهد بازگشت آرامش به کشور، براساس اجرای بدون تنازل قانون اساسی و ادارۀ امور بر مبنای عقل و خرد و رعایت حقوق ملت،...


کلمه:جبهه مشارکت ایران اسلامی در حمایت از راه حل های ارائه شده در بیانیه شماره 17 مهندس میرحسین موسوی بیانیه ای صادر کرد.

به گزارش نوروز، متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

حل و یا کاهش بحران بزرگی که کشور امروز به آن گرفتار است نیازمند فکر، اراده و دلسوزی انسانهای بزرگی است که چشم ملت در تنگنای گرفتاریها به آنها دوخته شده است.

بیانیه شمارۀ 17 مهندس میرحسین موسوی پاسخی به این نیاز مبرم و عاجل ملت و کشور ایران است و در صورتی که بخوبی توسط مخاطبانش دریافت و درک شود و به راه حل های حداقلی آن عمل شود می تواند موجبات امید و بهروزی را برای کشور فراهم بیاورد. تحلیل شفاف و هوشمندانه ای که از واقعیت های موجود جامعه و کشور در این بیانیه ارائه شده است خود نشان دهندۀ آن است که راه حل های حداقلی نیز واقع بینانه و بر اساس نگاهی روشن ارائه شده است.

همانطور که در مقدمه آن بیانیه آمده است اولین قدم، پذیرش وجود یک بحران جدی در کشور است. این بحران دارای دو مولفۀ متصل به هم است، یکی بی صداقتی، عدم شفافیت و ناکارآمدی دولت و در نتیجه ویرانگر بودن نقش آن در مسیر توسعه برنامه ریزی شده و مورد اجماع نهادهای سیاستگذار و دیگری برگزاری انتخاباتی ناسالم و اعلام نتایجی غیرواقعی برای آن.

مردمی که از دولت حاکم راضی نبودند چشم داشتند که بتوانند با رأی خود در انتخابات، هدایت کشور را در مسیر درست قرار دهند، اما همان دولت امانت رأی مردم را پاس نداشت و تلاش آنها را بی حاصل گذاشت. جنبش سبز که پیش از انتخابات برای روی کار آوردن دولتی کارآمد، قانونگرا و صادق شکل گرفت پس از برگزاری انتخابات با اعتراض به نتایج غیرواقعی اعلام شده تداوم و گسترش یافت. بنابراین انتقال نقطه ثقل مطالبات جنبش از مولفۀ دوم به مولفۀ اول در حقیقت انتقال از فرع به اصل است هرچند معنای آن غفلت از همان فرع نیز نیست.

این جنبش اگر چه در طی هفت ماه گذشته دوران سختی را پشت سر گذاشته، اما حرکت رو به جلوی آن هرگز متوقف نشده است و این توفیق حاصل نشده است مگر با پایمردی و اتحاد تمامی اعضاء و رهبران جنبش.

حضور گسترده و خودجوش مردم در مسیر میدان امام حسین(ع) تا میدان آزادی که در خود استعاره ای از امتداد این دو نام بزرگ را داشت در روز عاشورا برای آنان که مسأله انتخابات را تمام شده می دانستند بهت آور بود. بهت آنان بزودی تبدیل به هراس و عصبانیت شد و وقتی از ابزار رسمی سرکوب خود ناامید شدند درصدد استفاده از حربۀ “مردم علیه مردم” افتادند.

تهییج بخشی از مردم علیه ادعای دروغ و ساختگی حرمت شکنی عاشورا، قدم اول آنان بود. استفاده از این حربه برای یک حکومت یعنی سوزاندن و ویران کردن همه چیز برای بقای خود.

ما بخوبی دریافته ایم که بیانیه اخیر مهندس موسوی با درک چنین تهدیدی برای ملت و کشور و براساس تعهد عمیق ایشان به مصالح و منافع ملی صادر شده و در آن تعدادی از راه حل هایی که می تواند اوضاع آشفتۀ کنونی را به نفع ملت بهبود ببخشد ارائه شده است.

جبهه مشارکت ایران اسلامی با اعتماد کامل به مسیری که مهندس موسوی پیش پای ملت ایران گشوده است حمایت قاطع خود را از راه حل های ایشان اعلام کرده و بر همراهی خویش با ایشان در این مسیر تأکید مجدد می نماید. ما امیدوار هستیم که حسن نیت مهندس موسوی با پاسخی شایسته مواجه شده و همگی شاهد بازگشت آرامش به کشور، براساس اجرای بدون تنازل قانون اساسی و ادارۀ امور بر مبنای عقل و خرد و رعایت حقوق ملت، باشیم.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

12 پاسخ به “بیانیه موسوی پاسخ به نیاز عاجل ملت است”

 1. مریم گفت:

  دوچیز در این بیانیه قابل تحسین است :
  1 – اوج عشق و علاقه به ملت و بشریت و عزت و کرامت انسان بعنوان اشرف مخلوقات
  2 – نبوغ و هوش برجسته که حریف را وادار به تسلیم در برابر حق و یا خودزنی و رسوائی می کند.

 2. محمد گفت:

  اگر من و تو
  ما شویم…

 3. امیر گفت:

  عالی بود.

 4. ات گفت:

  انگار فيلتر سايتتون رو برداشتن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 5. م. ز گفت:

  تالارهای عدالت سبز رنگ اند
  گرگهای قدرت بر در خانه ات کمین کرده اند.
  مشنوی؟چون سایه به دنبالت اند.
  به زودی فرو می نشانی اشتهایشان را
  آنها می بلعند.
  زیر چکش عدالت خرد خواهی شد، به خاطر قدرت
  بهایی را که می پردازی
  عدالت گم شده، مورد تجاوز قرار گرفته، عدالت ناپدید شده است.
  بسی خالی از احساس
  خصومتی نهفته در اعماق
  بسی فریبنده
  نور آنهاست که از درون چشمان تو می تابد
  امید واری که بیابی
  تفتیش عقاید به دنبال توست
  با اشکهای قدرت
  بانوی عدالت مورد تجاوز قرار گرفته
  ترور حقیقت
  نوار چسبهای قرمز، لبانت را می دوزند
  به راستی دیگر حقیقت چیست؟
  نمی توانم بگویم نمی توانم حس کنم.

 6. م.ز گفت:

  تالارهای عدالت سبز رنگ اند
  گرگهای قدرت بر در خانه ات کمین کرده اند.
  مشنوی؟چون سایه به دنبالت اند.
  به زودی فرو می نشانی اشتهایشان را
  آنها می بلعند.
  زیر چکش عدالت خرد خواهی شد، به خاطر قدرت
  بهایی را که می پردازی
  عدالت گم شده، مورد تجاوز قرار گرفته، عدالت ناپدید شده است.
  بسی خالی از احساس
  خصومتی نهفته در اعماق
  بسی فریبنده
  نور آنهاست که از درون چشمان تو می تابد
  امید واری که بیابی
  تفتیش عقاید به دنبال توست
  با اشکهای قدرت
  بانوی عدالت مورد تجاوز قرار گرفته
  ترور حقیقت
  نوار چسبهای قرمز، لبانت را می دوزند
  به راستی دیگر حقیقت چیست؟
  نمی توانم بگویم نمی توانم حس کنم.

 7. پریسا گفت:

  نشانه خرد دلسوزی برای مردم
  راه سبزش پر از رهروان سبز پوش باشد

 8. mahsa گفت:

  سید تا اخرین لحظه پشتتیم نا .قتی که…

 9. پونه گفت:

  الهی قربونت برم آقای مهندس تو رو خدا مواظب خودتون باشید که شب و روز ندارم و همش برای شما دعا میکنم

 10. پونه گفت:

  آقای مهندس شما رو به خدا مواظب خودتون باشید. شب و روز ندارم از بس نگرانم

 11. گلناز گفت:

  من اگر برخیزم
  تو اگر برخیزی
  همه بر می خیزند
  به امید پایداری

 12. LORD گفت:

  سلام

  اين خدا نترسان هرچه از دهشان مي آيند مي گويند و نمي فهمند كه بايد در قيامت پاسخ گوي 70 مليون ايراني باشند
  يكي نيست كه بگويد شايد خود شما طرفداران دولت آمديد و در روز عاشورا دست به اين كار زديد شايد خودتان اينان را وارد صحنه كرديد تا احساسات مردم را بر عله مير حسين و طرفدارانش شرونديد