سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » آیت‌الله هاشمی رفسنجانی: نتیجه وحدت و همدلی بیشتر مسئولان و مردم، آرامش روزافزون ...

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی: نتیجه وحدت و همدلی بیشتر مسئولان و مردم، آرامش روزافزون جامعه است

چکیده :نظام اسلامی با تكیه بر مردم پیروز شد و تداوم یافت و ان شاء‌الله ادامه خواهد داشت و امیدوارم هتاكان از این حضور معنادار مردم درس عبرت...


کلمه: رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام برای ایجاد آرامش در كشور خواستار تقویت وحدت و همدلی میان مسئولان و مردم شد.

مجمع تشیخص مصلحت نظام امروز با حضور اكثریت اعضا تشكیل جلسه داد و در مورد موضوع طرح بیمه كارگزاران مخابرات روستایی، مورد اختلافی میان مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان اعلام نظر و موضوع تدوین سیاست های كلی نظام در خصوص اصلاح الگوی مصرف را در دستور كار قرار داد.

در ابتدای این جلسه آیت الله هاشمی رفسنجانی درسخنانی از حضور گسترده مردم سراسر كشور در راهپیمایی حمایت از نظام و ولایت و رهبری تشكر و قدردانی كرد و آن را خنثی كننده توطئه معاندین علیه اصل نظام و اصل ولایت فقیه دانست و گفت: نظام اسلامی با تكیه بر مردم پیروز شد و تداوم یافت و ان شاء‌الله ادامه خواهد داشت و امیدوارم هتاكان از این حضور معنادار مردم درس عبرت بگیرند.

وی ابراز امیدواری كرد، با ایجاد و تقویت وحدت و همدلی بیشتر میان مسوولان و مردم شاهد یكپارچگی ‏، انسجام و آرامش روز افزون در جامعه باشیم.

در این جلسه در خصوص طرح بیمه كارگزاران مخابرات روستایی با تصویب ماده واحده ای به شرح ذیل اختلاف میان مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان رفع شد.

بر این اساس، دولت مكلف است ضمن درج در بودجه سال 1389 حق بیمه كلیه كارگزاران مخابرات روستایی از هر نوع بیمه را براساس دوره كارگزاری نسبت به سنوات كاركرد آنان كه بابت آنها بیمه پرداخت نشده است، بر مبنای سهم كارفرما و صرفا بابت حق بیمه از محل بودجه سال 1389 و حداكثر تا پایان سال مذكور پرداخت نماید. این پرداخت مشمول جریمه تاخیر نمی شود و از هر نوع جریمه ای معاف است. هر نوع پرداخت بابت خدمات این كارگزاران بعداز واگذاری در بورس بر عهده شركت طرف قرارداد با آن كارگزاران می باشد.

در جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین بررسی وتدوین سیاستهای كلی نظام در خصوص اصلاح الگوی مصرف در دستور كار قرار گرفت.

قبل از ورود به این موضوع گزارش مصور كمیسیون ویژه اصلاح الگوی مصرف مجمع تشخیص مصلحت نظام به اطلاع اعضا رسید در بخش ویژگی های این سیاست‌ها آمده است.

با بررسی بیانات رهبری معظم انقلاب،‌ سیاستهای كلی قبلی و برنامه‌های پنج ساله اولویت های چهارگانه انرژی، آب ،‌نان و بهره وری در ارتباط باسیاست‌های اصلاح الگوی مصرف مورد توجه كمیسیون قرار گرفت. كه این اولویتها تقریبا نیازها را پوشش می دهد. البته موضوعات دیگر نیز می تواند به این مجموعه اضافه شود.

در مجموعه سیاست‌های كلی پیشنهادی اصلاح الگوی مصرف ارتقای بهره‌وری به عنوان راهبرد اساسی درجلوگیری از اسراف وتبذیرشناخته شده است. هدفگذاری، جهت دهی و جامعیت، سه اصل مهمی هستند كه در تدوین سیاستهای كلی اصلاح الگوی مصرف مورد اهتمام بوده است.

پس از ارایه این گزارش و بحث و بررسی اعضا ،‌كلیات تدوین سیاست‌های كلی نظام در بخش اصلاح الگوی مصرف به تصویب اعضا رسید و بررسی مواد این سیاست‌ها آغاز و ادامه تدوین این سیاست ها در جلسات آتی مجمع دنبال خواهد شد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.