سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » بادامچیان:نخست‌وزیری موسوی اتفاقی بود...

بادامچیان:نخست‌وزیری موسوی اتفاقی بود

چکیده :آقای موسوی انقلابی نبود و از نوجوانی در خدمت دكتر پیمان بود و افكار او همان افكار پیمان...


کلمه:قائم مقام حزب مؤتلفه اسلامی در یك نشست خبری چگونگی حضور موسوی در حزب جمهوری اسلامی و نخست وزیری او را تشریح كرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، اسدالله بادامچیان ظهر امروز در مورد چگونگی انتخاب موسوی به نخست وزیری اظهار داشت: آقای موسوی انقلابی نبود و از نوجوانی در خدمت دكتر پیمان بود و افكار او همان افكار پیمان است.

وی ابراز داشت: وی در جریان ساختن مسجد كانون توحید با شهید باهنر آشنا شد و وقتی دیدیم مستعد است به عضویت حزب جمهوری اسلامی درآمد.

بادامچیان افزود: چهره او با عضویت در این حزب آشكار شد، او قرار نبود نخست وزیر شود ولی شرایط پیش آمد كه به نخست وزیری انتخاب شد.

قائم مقام حزب مؤتلفه اسلامی بیان داشت: موسوی در طول مسیر نشان داد فرد مطلوبی نیست ولی به دلیل قرار گرفتن كشور در شرایط جنگ چاره‌ای نبود جز اینكه در مسئولیت باقی بماند.

وی ادامه داد: در چهار سال دوم ریاست جمهوری آیت‌الله خامنه‌ای، ایشان تمایلی به سپردن نخست وزیری به میرحسین نداشتند و به همین منظور در نامه‌ای به مجلس 600 مورد تخلف وی از قانون اساسی را اطلاع دادند.

بادامچیان اضافه كرد: پس از آن از موسوی خواسته شد به مجلس آمده و به سئوالات نمایندگان پاسخ دهد.

وی تصریح كرد: پس از آن در مجلس بین نمایندگان اختلاف نظر به ‌وجود آمد و تعدادی از نمایندگان مجلس كه در اقلیت بودند به امام خمینی (ره) نامه نوشتند.

قائم مقام حزب مؤتلفه اسلامی اظهار داشت: در این زمان محسن رضایی به امام گفت موسوی در جبهه‌ها موقعیت دارد و اگر نخست وزیر نشود رزمنده‌ها انگشتشان روی ماشه نمی‌رود.

وی اضافه كرد: امام خمینی (ره) با در نظر گرفتن این شرایط به آیت‌الله خامنه‌ای گفتند موسوی را برای نخست وزیری معرفی كنند و ایشان ولایت‌پذیری را به بهترین وجه انجام دادند.

بادامچیان خاطرنشان كرد: امام در سخنان خود به نمایندگان فرمودند كه مجلس به وظیفه خود عمل كند و این سبب شد تا بین نمایندگان اختلاف پیش آید.

وی اظهار داشت: در این بین دو مسئله در مجلس پیش آمد، یكی مصلحت‌اندیشی امام و دیگری عمل به وظیفه از سوی نمایندگان، به همین دلیل چهار نفر از علما از قبیل آیت‌الله یزدی، ناطق نوری برای كسب تكلیف نزد امام رفتند.

نماینده مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امام پس از شنیدن سخنان آنان فرمود همین كه گفتم نمایندگان به وظیفه خود عمل كنند.

وی بیان داشت: پس از این نمایندگان به این نتیجه رسیدند كه خواست امام این است كه نمایندگان به وظیفه خود عمل كنند و لذا 99 نفر به موسوی رای مخالف یا ممتنع دادند.

بادامچیان عنوان داشت: امام خمینی (ره) فردای روز نخست وزیری موسوی از نمایندگان مجلس دعوت كرد و فرمودند چه كسانی كه رای ممتنع و مخالف دادند و چه كسانی كه رای موافق به موسوی دادند به وظیفه شرعی خود عمل كردند و احدی حق ندارد مجلس را تضعیف كند.

وی ابراز داشت: اما ما شاهد بودیم كه در جریانات اخیر دار و دسته موسوی گفتند كه این 99 نفر خلاف نظر امام عمل كردند.

بادامچیان تاكید كرد: موسوی انقلابی نبوده اما در انقلاب آمد و میدان به او داده شد و معیار ما سنجش شخصیت‌ها با حق است نه سنجش حق با شخصیت‌ها.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

105 پاسخ به “بادامچیان:نخست‌وزیری موسوی اتفاقی بود”

 1. سیدحسین گفت:

  خدا شفایت دهد وروزیت جای دیگری حواله کند

 2. من : مخلص میر حسین گفت:

  حرام باد بر شما که صدقه مردم با محبت را (کمیته امداد )خورده اید وگردن گلفت شده وبرای همان مردم کرکری میخوانید

 3. staind گفت:

  بادام تلخ

 4. هموطن گفت:

  این جامعه تشنه عدالت است کاش علی زنده بود

  به نظرم حامیان اقای موسوی واصلاح طلبان به عدالت نزدیکترند

 5. گذشته گذشته امروز ولایت مداری خود را نشان دهید آقای موسوی
  پشتیبان ولایت باشید
  الله اکبر خامنه ای رهبر