سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » دادستان تهران: جسد خواهرزاده موسوی در پزشک قانونی است...

دادستان تهران: جسد خواهرزاده موسوی در پزشک قانونی است

چکیده :عباس جعفری دولت آبادی در پاسخ به سوال خبرنگار فارس در مورد دستگیری قاتل خواهرزاده میرحسین موسوی و ناپدید شدن جسد وی گفت: من تعجب می‌کنم که خبرنگاران این سوالات را از کجا می‌آورند؟ باید یک بار دیگر به منابع خبری خود رجوع کنند و اخبار موثق را بخوانند. جسد ربوده نشده و در پزشکی قانونی است و بعد از هماهنگی‌های لازم طبق مقررات تحویل...


کلمه: دادستان عمومی و انقلاب تهران تعداد کشته شدگان حوادث روز عاشورا در تهران را 7 نفر اعلام کرد .

به گزارش پارلمان نیوز، عباس جعفری دولت آبادی امروز در جمع خبرنگاران بدون آنکه نامی از خواهرزاده میرحسین موسوی ببرد، افزود: یک مورد هم اعلام شده که با گلوله بوده که نیروی انتظامی رسما اعلام کرده، هیچ گلوله ای شلیک نکرده و موضوع در دست تحقیق است.

به گزارش ایرنا، وی اضافه کرد: بقیه بر اثر برخورد جسم سخت و آسیب های مشابه کشته شده اند و دو مورد هم بر اثر گلوله های ساچمه ای بوده که اساسا در اختیار نیروی انتظامی نیست.

جعفری ادامه داد: موضوع کشته شدن افرا در این روز قابل بررسی است و دستگاه قضایی به دنبال بررسی تمام ابعاد آن است و امیدواریم عاملین آن به سزای اعمال خود برسند.

پیش از این نیروی انتظامی تعداد کشته شدگان را پنج نفر و شبکه برون مرزی صدا وسیما ( پرس تی وی)‌تعداد کشته شدگان روز عاشورا را هشت نفر اعلام کرده بود .

وی در پاسخ به سوال ایسنا درباره انتشار اخباری مبنی بر آنچه به عنوان مفقودی خبرنگار سوری شبکه تلویزیونی دبی (رضا الباشا) مطرح شده، افزود: کسی مفقود نشده است. سوال باید تصحیح شود شخصی دستگیر شده که در حال بررسی است. اگر وزارت ارشاد موضوع را تایید کند که مجوز داشته حتما آزاد می‌شود.

دادستان تهران در پاسخ به سوال خبرنگار فارس در مورد دستگیری قاتل خواهرزاده میرحسین موسوی و ناپدید شدن جسد وی گفت: من تعجب می‌کنم که خبرنگاران این سوالات را از کجا می‌آورند؟ باید یک بار دیگر به منابع خبری خود رجوع کنند و اخبار موثق را بخوانند. جسد ربوده نشده و در پزشکی قانونی است و بعد از هماهنگی‌های لازم طبق مقررات تحویل می‌شود.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار واحد مرکزی خبر درباره تعداد بازداشت‌های حوادث عاشورا اظهار کرد: از بنده تعداد بازداشت‌شدگان را نخواهید اما افرادی که دستگیر شده‌اند در بازداشت به سر می‌برند و اگر برای قضات احراز شود که بی‌گناه هستند و مدرکی علیه آنها وجود نداشته باشد آزاد خواهند شد. در غیر این صورت افرادی که در این روز توسط ماموران بازداشت شده‌اند حتما به اتهام جرایم علیه امنیت تحت تعقیب قرار خواهند گرفت.

دادستان تهران در پاسخ به سوال خبرنگار شبکه خبر مبنی بر تعداد افراد سیاسی بازداشت شده اظهار کرد: ‌افرادی که در روز عاشورا بازداشت شدند کسانی بودند که در صحنه حوادث بودند بنابراین ما تفکیک بین سیاسی و غیرسیاسی نداریم و هر کس در آن تجمع حضور داشته و شعار سر داده و تخریب کرده توسط پلیس دستگیر شده است به همین دلیل تفکیک میان آنها غیرقابل قبول است.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا مبنی بر اینکه آیا مرتضی حاجی، قربانعلی بهزادیان‌نژاد، ابراهیم یزدی و عمادالدین باقی در تجمع روز عاشورا حضور داشتند و گفته می‌شود که یزدی و باقی شبانه در منزل‌شان دستگیر شده‌اند، گفت: در مورد افرادی که بازداشت شده‌اند حتما اتهامی در مورد آنها مطرح است و دستگیری‌ها حتما به موجب دستور قضایی است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.