سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » بیانیه نوزدهم خانواده زندانیان سیاسی؛ظهر عاشورا را انتظار می کشیم...

بیانیه نوزدهم خانواده زندانیان سیاسی؛ظهر عاشورا را انتظار می کشیم

چکیده :ظهر عاشورا را انتظار می کشیم تا با شنیدن صدای مؤذن، سرها را بالا برده دست هایمان را رو به آسمان بگیریم و با خلوص برای رهایی عزیزانمان از چنگال بی عدالتی دعا کنیم....


کلمه:خانواده های زندانیان سیاسی نوزدهمین بیانیه خود را در آستانه روز عاشورا صادر کردند.

به گزارش نوروز، در این بیانیه آمده است: ظهر عاشورا وعده همه بستگان آزادگان دربند است که هرجا که خیمه حسینی برپاست الله اکبر گویان و با فریاد یاحسین و یازینب، رهایی عزیزانمان را که بیش از شش ماه است در بند و رنجند، طلب کنیم.

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

السلام علیک یا اباعبدالله و علی الارواح التی حلت بفنائک. علیک منا جمیعا سلام الله ابدا ما بقیت و بقی اللیل و النهار.

سلام بر حسین(ع)، سلام بر علی بن الحسین، سلام بر اولاد حسین و سلام بر اصحاب حسین. سلام بر یاران حسین در طول تاریخ. از آن زمان که حجّش را برای احیای دین جدّش نیمه تمام گذاشت و به خواهش مردم کوفه راهی سرزمین کربلا شد تا شب عاشورا که از همراهانش خواست حالا که سفرش را بازگشتی نیست او را ترک کنند و در تاریکی شب، راه خود گیرند و سلام بر یاران او تا امروزکه نامش را ورد زبان خویش ساخته اند و راهش را اختیار کرده اند که راه حق است و صدق و راستی.

سلام بر همه یاران فداکار و جان باخته حسین در روز واقعه و سلام بر اسرای کربلا که نیرنگ و دغل یزیدیان، آنان را که اهل بیت رسول خدا(ص) بودند، خارجی نمایاند اما خطبه های غرّای امام سجاد(ع) و زینب کبری(س) نقشه های دیوسیرتان را نقش برآب کرد.

سلام بر حسین، سرور آزادگان عالم که فریاد «هیهات من الذلة» او هنوز در سراسر عالم گوش جان صاحبدلان را به لرزه می اندازد و ندای «ان لم یکن لکم دین فکونوا احراراً» او سرلوحه اعمال حقوق بشردوستان و آزادگان جهان است.

سلام بر حسین که در صحرای تفتیده کربلا خونش به دست مدعیان وقیح و رسوای دینداری به ناحق ریخته شد و سر مبارکش به انتظار پاداش، سفاکانه از تن جدا شد.سلام بر حسین که بهترین یارانش در راه او که راه حق بود، فدا شدند و فرزندانش به اسارت درآمدند. سلام بر حسین که ثارالله بود و ابن ثاره و خونش در رود هستی جاری شد و در همیشه تاریخ جوشید و حق را جلوه گر نمود. و چه حقیر و زبون بودند دشمنانش که چشم بر فردا بستند و دوروزه قدرت دنیوی خود را خواستند و بر خواسته باطلشان ابرام ورزیدند و عاقبت شومی را بر خود پسندیدند که اینک پس از قرن ها هنوز ملعونند و نفرین شده.

و سلام بر زینب، بهترین خون خواه حسین. سلام بر زینب، بهترین افشاگر دسیسه های شیطانی یزید. سلام بر زینب، شکوهمندترین پیام آور عاشورا.

و سلام بر زین العابدین و سیدالساجدین، زیباترین روح پرستنده. خدای را شاکریم که بهترین اسوه های عالم را به ما ارزانی داشته است تا لحظه ای خود را در اوج غربت و تنهایی، بدون پیشوا ندانیم.

اقتدارگرایان بدانند، پیشوای ما حسین(ع) است که جان عزیزش را بر سر عقیده اش فدا کرد و ما جملگی درس آزادگی از مکتب او آموخته ایم. پیشوای ما زینب(س) است که همراهی با حسین اش را بر زندگی آرام در مدینه، رجحان داد و داغ از دست دادن بهترین های زندگیش همراه با درد اسارت فرزندان و اهل حرم برادرش را تا پایان عمر در دل داشت.

پیشوای ما زینب است که پاسخ دندان شکنش به پرسش متکیرانه و تحقیرآمیز آن مست باده قدرت در بارگاه طاغوتی اش، او را برای همیشه در هم شکست: «و ما رأیت الا جمیلاً» و پیشوای ما زین العابدین(ع) است که اراده ازلی پروردگارش حیات او را رقم زد تا به بازماندگان قافله کربلا بیاموزد که خدایی فقط و فقط از آن خداست و بندگی تنها او را سزد.

اینک ما خانواده های زندانیان سیاسی، در آستانه عاشورای حسینی کتاب های مقتل را می گشاییم و می خوانیم و می خوانیم تا ظلم و ظالم را بازشناسیم و با نثار لعن و نفرین برآنان، حق مظلوم را ادا کنیم و حال که ما خود و عزیزانمان، مصداق بارز مظلوم زمان آن هم در کشوری مدعی حکومت اسلامی و مدعی سیره نبوی، عدل علوی و عشق حسینی است، ظهر عاشورا را انتظار می کشیم تا با شنیدن صدای مؤذن، سرها را بالا برده دست هایمان را رو به آسمان بگیریم و با خلوص برای رهایی عزیزانمان از چنگال بی عدالتی دعا کنیم.

ظهر عاشورا وعده ما و خواهران و برادران و مادران و پدران و فرزندان و همه بستگان آزادگان دربند است که زیر آسمان خدا، زیرچرخ کبود ایران لاله گونمان که معطر به عطر شهیدان است، هرجا که خیمه حسینی برپاست با عرض ادب و ارادت به پیشگاه حسین و اولاد و اصحابش، الله اکبر گویان و با فریاد یاحسین و یازینب، رهایی عزیزانمان را که بیش از شش ماه است در بند و رنجند، طلب کنیم و بدعاقبتی را برای همه آنانی بخواهیم که کام ما و فرزندانمان را، خانواده هایمان را و این ملت رشید و آگاه را با بدعهدی و بدکاری تلخ کردند و می دانیم که بهترین عقوبت دهنده خدای قادر قهار منتقم است.

و سیعلم الذین ظلموا ای منقلب ینقلبون

5/10/1388 برابر با تاسوعای حسینی 1431Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

23 پاسخ به “بیانیه نوزدهم خانواده زندانیان سیاسی؛ظهر عاشورا را انتظار می کشیم”

 1. mohammad گفت:

  امام حسین (ع): اگر دین ندارید لا اقل آزاده باشید. شما چقدر به این جمله عمل کردید که حالا انتظار دارید ما با شما باشیم. فریاد «هیهات من الذلة» دربرابر ظالم است الان هم فکر نمیکنم ظالمی بالاتر از آمریکا باشد. آمریکا دوست وپشتیبان شماست.

 2. reza گفت:

  من آخرش نفهميدم راي من چي شد من هم نتونستم راي خودمو پس ميگيرم ولي دارم سعيمو ميكنم

 3. seti گفت:

  andaki sabr sahar nazdik ast…:x

 4. احسان گفت:

  ملت سبز ايران هميشه و در همه گاه به ياد اسيران سبز راه آزادی هستند و برای آزاديشان شب و روز دعا ميکنند..

 5. mehdi گفت:

  میر حسین تو افتخار ما هستی؟

 6. شمس گفت:

  فردا در هيئت هايمان براي ا آرمان هاي بلند خميني كبير و سر فرازي جمهوري اسلامي دعا خواهيم كرد

 7. mehdi گفت:

  مير حسين قهرمان زير پرچم ولايت برس به داد ملت
  احمدي نژاد ما رو نابود ميكنه

 8. شمس گفت:

  روز عا شورا در مساجد و تكيه ها هم عزا داري ميكنيم و هم براي دست يابي به آرمان هاي خميني كبير دعا كنيم
  يا حسين مير حسين

 9. mehdi گفت:

  دعاي ما سر بلندي مير حسين است.دوستت داريم

 10. مهدی یار گفت:

  به محمد
  امام حسین (ع): اگر دین ندارید لا اقل آزاده باشید
  شما خودتان چقدر به این حرف عمل کدید؟
  آزاده بودن رئیس جمهورتون رو دیدیم, دیگه کافیه
  روتو کم کن.

 11. مهدی یار گفت:

  ادامه به محمد
  شما نبودید که میخواستید با آمریکا صحبت کنید؟
  اونجا خوبه اینجا بده؟

 12. مهدی یار گفت:

  ادامه به محمد
  اسرائیل گفت احمدی نژاد بهترین رئیس جمهور ایران بوه که تا حالا در پی اهداف اسرائیل قدم برداشته
  احمدی چه جوری توجیحش کرد؟
  .

 13. مهدی یار گفت:

  ادامه به محمد
  یه ضرب المثل کرمونی هست که میگه:
  به یه سیدی میگن تو سید نیستی میگه اگه سید هم نباشم تازه میشم مثل شما.
  آمریکا از ما حمایت میکنه تازه شدیم مثل شما.

 14. علی Five گفت:

  ما تا آخرین نفس می جنگیم و دروغ گو ها و طرف دارانشان را راهی میز محاکمه ملت سبز می کنیم

 15. وحید گفت:

  خدا با مظلومان است

 16. ايرانبان گفت:

  آقاي محمد، نظريه پرداز شماره 1: آمريکا بر خلاف …. بر جهان ظلم ميکند و نه بر مردم خود! هنگاميکه در زندان ابوغريب با زندانيان مسلمان و عرب (غير مسيحي و امريکائي) آن رفتارها شد، چند سرباز با شرف آمريکائی با انتشار عکسهای آنجا، ماجرا را لو دادنند. فرمانده هان خلع شدند، درب زندان بسته شد و روزنامه و روزنامه نگارانی که اين خبر را منتشر کردند جايزه و مدال گرفتند.

  حال آنکه شما در زندانی که نامش را ايران گذاشته ايد، دو ….. با غيرت نداشتيد که به …. و …. ما اعتراض کنند؟ زمانی هم که روزنامه و روزنامه نگاران با وجدانی…… را گزارش دادنند، درب اش را بستيد، خبرنگار اش را به … انداختيد، و شيخ دلير و با وجدان را سزاوار فحاشي هايي که خود لايق اش هستيديد کرديد. بلي، امام حسين صحيح فرمودند: اگر دين نداريد لااقل آزاده باشيد.

 17. رضا-reza گفت:

  درود بر همه انهایی که به جور ظالم دربندندو درود به همسران و فرزندان این راد مردان.پیروزی از ان ماست.

 18. mehdi گفت:

  فردا با هم خيابان ها را سبز ميكنيم

 19. ازاده گفت:

  اقایMohamadا این جمله مولا را ایا شما فقط حفظ کردید؟چون اگر عمل میکردید الان با یزیدیها نبودید.
  به مناسبت هفتم ایت ا…منتظری:سعدیا مرد نکونام نمیرد هرگز مرده ان است….!

 20. nina گفت:

  ما درختیم،سبزیم،ریشه در خاک وطن داریم
  تقصیر ما نیست گر شما علف هرزید ریشه در لجن دارید.
  زنده باد اسلام واقعی و نابود باد اسلام اموی
  سبزها امیدوارند و پیروز

 21. Mohammad Amin گفت:

  هيهات من الذلة
  يا حسين
  امن يجيب المظطر اذا دعاه و يكشف السؤ

  محمد امين افروز

 22. ايراني گفت:

  فرزندان شما فرزندان ما هستند و شما هرگز تنها نبوده ايد.

 23. ghasedak گفت:

  از همتون که جواب دندان شکنی به نضریه پرداز شماره 1 دادید متشکرم .