سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » تماس تلفنی ساركوزی با یكی از بازداشت شدگان حوادث پس از انتخابات...

تماس تلفنی ساركوزی با یكی از بازداشت شدگان حوادث پس از انتخابات

چکیده :كلوتیلد ریس، ۲۴ ساله، كه براى یك تحقیق دانشگاهى شش ماهه در اصفهان به سر مى‌برد كمى پیش از پرواز به كشورش و در پى حوادث پس از انتخابات ریاست جمهورى ایران بازداشت...


کلمه:نیكلا سركوزى، رییس جمهور فرانسه، روز پنج‌شنبه با كلوتیلد ریس، شهروند فرانسوى متهم به جاسوسی و شركت در تظاهرات ضددولتى در ایران تلفنى گفت‌وگو كرد.

بر اساس بیانیه دفتر ریاست جمهورى فرانسه،سركوزى در جریان تماس با خانم ریس «حمایت كامل» خود را از وى اعلام و اظهار امیدوارى كرده است كه وى بتواند به زودی به كشورش باز گردد.

از سوى دیگر، برنارد كوشنر، وزیر امور خارجه فرانسه نیز تلفنى با این شهروند فرانسوى گفت و گو كرد.

كوشنر پس از این صحبت تلفنى با اشاره به خانم ریس گفته است: «وى یاد گرفته كه چطور با این وضعیت كنار بیاید، روحیه خوبى دارد و تمام كاركنان سفارت فرانسه در تهران در كنارش هستند.»

وزیر امور خارجه فرانسه مى گوید: «هدف ما این است كه او هر چه سریعتر به كشورش باز گردد.»

كلوتیلد ریس، ۲۴ ساله، كه براى یك تحقیق دانشگاهى شش ماهه در اصفهان به سر مى‌برد كمى پیش از پرواز به كشورش و در پى حوادث پس از انتخابات ریاست جمهورى ایران بازداشت شد.

وى متهم شده است كه در تظاهرات ضد حكومتى شركت كرده و عكس هایى از جریان اعتراض ها را براى دوستان خود فرستاده است.

وى پس از یك و ماه نیم حبس سرانجام در مردادماه با قید وثیقه آزاد شد ولى تا زمانى كه محاكمه او به پایان برسد ناچار است در سفارت فرانسه در تهران اقامت داشته باشد.

دادگاه خانم ریس روز چهارشنبه در تهران برگزار شد و قرار است كه به زودى در محاكمه دیگرى از سوى دادگاه انقلاب حضور یابد.

مقام هاى فرانسوى در ماه هاى گذشته خشم خود را از محاكمه كلوتیلد ریس ابراز كرده و تمام اتهام هاى مطرح شده علیه وى از جمله جاسوسى و اقدام علیه امنیت ملى ایران را رد كرده اند.

پاریس همچنین تهران را متهم كرده است كه در تلاش است از این طریق باج گیرى كرده و على وكیلى راد، متهم به ترور شاهپور بختیار، آخرین نخست وزیر ایران قبل از انقلاب بهمن ۵۷، را با كلوتیلد ریس مبادله كند. این در حالی است كه گویا محكومیت وكیلی راد پایان یافته است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.