سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » تعرض لباس شخصی ها به دفاتر آیت الله العظمی منتظری و آیت الله صانعی...

تعرض لباس شخصی ها به دفاتر آیت الله العظمی منتظری و آیت الله صانعی

چکیده :دفتر آیت‌الله صانعی هم شب گذشته مورد حمله مشابهی قرار گرفت و تابلوی دفتر وی از سوی لباس شخصی‌ها پایین کشیده شد و مهاجمان به سر دادن شعار علیه آیت الله صانعی پرداختند.شیشه‌های منزل سعید منتظری، فرزند آیت الله العظمی منتظری هم که در مجاورت بیت ایشان قرار دارد نیز از سوی لباس شخصی‌ها شکسته شده...


کلمه:مراسم سوم و شب هفت آیت الله العظمی منتظری به دلایل امنیتی برگزار نخواهد شد

به گزارش جرس احمد منتظری اعلام کرد: مراسم سوم و هفتم درگذشت آیت الله العظمی منتظری، بدلائل امنیتی برگزار نخواهد شد.

به گفته او، در پی حمله نیروهای لباس شخصی به دفتر آیت الله العظمی منتظری و منزل فرزندش پس از مراسم تشییع و تدفین در روز دوشنبه درقم، خانواده چنین تصمیمی گرفته اند.

براساس گزارش ها شب گذشته، پس از برگزاری مراسم تشییع و تدفین این مرجع تقلید شیعه، گروهی از لباس شخصی‌ها با حمله به بیت آیت الله العظمی منتظری، پارچه‌های سیاه نصب شده و عکس‌های وی را کنده و شیشه‌های بیت او را شکستند.

دفتر آیت‌الله صانعی هم شب گذشته مورد حمله مشابهی قرار گرفت و تابلوی دفتر وی از سوی لباس شخصی‌ها پایین کشیده شد و مهاجمان به سر دادن شعار علیه آیت الله صانعی پرداختند.

شیشه‌های منزل سعید منتظری، فرزند آیت الله العظمی منتظری هم که در مجاورت بیت ایشان قرار دارد نیز از سوی لباس شخصی‌ها شکسته شده است.

این اقدامات هیچگونه واکنشی از سوی پلیس نداشت.

احمد منتظری، فرزند ارشد آیت‌الله العظمی منتظری، در این زمینه به رادیوفردا گفت که پس از آن که مجلس بزرگداشت آیت‌الله منتظری به دفتر وی منتقل شد، نیروی انتظامی به مردم اجازه ورود به این دفتر را نمی‌داد، اما پس از چندی با مذاکره با نیروی انتظامی مجلس ختمی در دفتر برگزار شد.

به گفته او، در همین زمان انصار حزب‌الله به سمت دفتر حمله‌ور شدند که گرچه ابتدا با ممانعت نیروی انتظامی روبه‌رو شدند، اما پس از چندی موفق به حضور در مقابل دفتر شدند و اقدام به شکستن شیشه‌های دفتر آیت‌الله منتظری کردند.

احمد منتظری حضور باشکوه و میلیونی مردم در مراسم تشییع آیت‌الله العظمی منتظری به رغم تبلیغات مسموم ۲۰ سال اخیر علیه وی را عامل اصلی عصبانیت و اقدامات این گروه در شامگاه دوشنبه ارزیابی کرد و با اشاره به این که نیروی انتظامی اقدامی در جلوگیری از گروه مهاجم انجام نداد، از نحوه برخورد نیروی انتظامی انتقاد کرد.

وی موضوع حمله لباس‌شخصی‌ها به دفتر آیت‌الله صانعی را تأیید کرد و گفت که متأسفانه مهاجمان تابلوی دفتر این مرجع تقلید شیعه را پایین کشیده‌اند.

فرزند آیت الله منتظری، دلیل احتمالی این برخورد را اقامت میرحسین موسوی و مهدی کروبی در شب قبل از مراسم تشییع در بیت آیت‌الله صانعی عنوان کرد.

احمد منتظری تصریح کرد: برای احتراز از درگیری‌های احتمالی و صدمه خوردن مردم «اعلام کرده‌ایم که مراسم سوم و شب هفت برگزار نخواهیم کرد، ولی اگر در شهرستان‌ها گروه‌هایی موفق به برگزاری مراسم شدند در آن شرکت خواهیم کرد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

11 پاسخ به “تعرض لباس شخصی ها به دفاتر آیت الله العظمی منتظری و آیت الله صانعی”

 1. armin گفت:

  ایا این خبر درسته یا نه؟

  براساس تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی میرحسین موسوی از ریاست فرهنگستان هنر برکتار و علی معلم دامغانی جایگزین او شد.

  میرحسین موسوی از ابتدای تاسیس این فرهنگستان به عنوان رئیس فرهنگستان هنر فعالیت خود را آغاز کرده بود. در ماه های اخبر همواره اخباری در مورد تغییر رئیس فرهنگستان هنر شنیده می شد که در نهایت امروز شورای عالی انقلاب فرهنگی علی معلم دامغانی را به عنوان جایگزین موسوی معرفی کرد.

  رئیس فرهنگستان هنر به پیشنهاد مجمع عمومی و حکم ریاست عالیه فرهنگستان ها(رئیس جمهور) به مدت چهار سال انتخاب می شود.

  آخرین حکم میرحسین موسوی سال 1387 توسط محمود احمدی نژاد تایید شده بود.

 2. رسولی از دیار کریمان گفت:

  آقایان هنوز نفهمیده اند اگر مردم بخواهند کاری را بکنند هیچ قدرتی نمیتواند جلوی آنها را بگیرد در قم نشد مردم در شهرهای خودشان مراسم مسگیرند در تهران اصفهان نجف آباد تبریز زاهدان و… من خودم دیروز تنهایی رفتم تو مسجد محلمون فاتحه خوندم

 3. حميد گفت:

  با توجه به اهانت صورت گرفته از سوی اوباش و چماقداران به ساحت مقدس مراجع
  و همچنين مراسم هفتم آيت الله منتظری ملت ايران در انتظار فراخوان عمومی
  از سوی آقايان موسوی و کروبی است.

 4. سبز اندیش گفت:

  واقعا جای تاسف شدید داره.

 5. v گفت:

  آیت الله صانعی مرجع مسلم تقلید و شاگرد امام ره است عده ای قدرت طلب تاب ندارند که شاگردان امام ره راه حقیقی امام ره را ترسیم کنند و انحرافات را تذکر دهند…..یادمان نرود که حمله کنندگان به شهید مطهری و مفتح و…..گروهی متحجر مسلمان نما به نام فرقان بودند.برای ایت خدا صانعی عزیز آرزوی سلامت داریم و درصورت اجازه ایشان راهپیمایی در حمایت از مرجعیت انجام میدهیم…..

 6. شسی گفت:

  خفاشان کوردل از ترس روشنایی حق و شجاعت حق طلبان همواره در شب و در خفا دست به اعمال سخیف می زنند بیاد اقدام مشرکین در ترور حضرت رسول (ص) در شب افتادم

 7. سید اصغر گفت:

  این آیات اعظام و مراجع بزرگوار براستی بندگان مخلص خداوندوصابران درتاریخ معاصرثبت خواهند شد.در همه جای ایران مردم مراسم سوم و هفتم را با شکوه برپا خواهند کرد .

 8. عادلی گفت:

  با این کارهای خارج از ادب و اصول مدنی،آیت الله آقای یوسف صانعی به رهبری معنوی جنبش سبز بدل خواهد شد.

 9. احمد گفت:

  تسلیت جناح مخالف به این صورت دیگه سخت نگیرید

 10. مهدی گفت:

  وای اگر صانعی حکم جهادم دهد

 11. مهدی گفت:

  از بیت شریف آیت اله منتظری میخواهیم که مراسم برگزار شود بعد ببینند چقدر مردم می آیند و آیا اینها می توانند این غلط را مرتکب شوند و اقدامی کنند. ژوزه انصار حزب اله و ریاکاران متزور و این خوارج جدید و نهروانیان زمان را در کنار بارگاه حضرت معصومه چنان به خاک می مالیم که چون نهروان جز تعداد انگشتان دست از مهلکه بیرون نروند.