سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » انتقام بهتر در هفته‌های آینده است...

انتقام بهتر در هفته‌های آینده است

چکیده : این موشک‌باران انتقامی کافی از داعش نیست. انتقام بهتر در هفته‌های آینده گرفته خواهد شد. نیروهای متحد ایران و همراهان ایرانی‌شان چند هفته‌ای است که شکست‌های زیادی به داعش تحمیل کرده‌اند و از دو محور در حال پیشروی به سمت دیرالزور هستند. متحدان ایران در عراق در مناطق مختلف در حال نبرد با داعش هستند. انتقام حملات تهران را چند موشک سپاه نمی‌گیرند. انتقام واقعی حملات تهران روزی گرفته خواهد شد که نیروهای ایرانی و متحدانشان تمام شهرها و روستاها و صحراهای عراق و سوریه را از چنگ داعش در بیاورند ...


سهیل جان‌نثاری:

بنا به اعلامیه، سپاه «لحظاتی پیش مقرّ فرماندهی و مراکز تجمع و پشتیبانی و ساخت خودروهای انتحاری تروریست‌های تکفیری در منطقه دیرالزور در شرق سوریه را با هدف تنبیه تروریست‌های جنایتکار، مورد حمله موشکی قرار داد».

اول) چنین واکنشی را پیش از این انگلیس، فرانسه، آمریکا، روسیه، و … در واکنش به حملات تروریستی نشان داده بودند. یک چیز در تمام این حملات مشترک است: آنها صرفاً تبلیغاتی هستند و با هدف ایجاد آرامش در جامعه‌ی هدف قرار داده شده انجام می‌شوند. مخاطب این موشک‌ها داعش نیست، بلکه سپاه دارد به مردم ایران اعلام می‌کند که هوای آنها را خواهد داشت. سود این موشک‌ها، روحیه‌بخشی و اثر معنوی آنهاست. متأسفانه نیروهای نظامی ایران در میان بخشی از جامعه‌ی ایرانی نه تنها محبوب نیستند، که…
به همین دلیل، مطمئن نیستم این حمله اثری که باید را داشته باشد. کاش همان اثر را بگذارد.

دوم) این حمله‌ها، که انجامشان احتمالاً بهتر از عدم انجامشان است، اثر زیادی ندارند. آنها ضرباتی کاری به داعش وارد نمی‌کنند، و هزینه‌ی شلیک‌شان بیش از سود مادی آنهاست. در این بیانیه محل دقیق «مقرّ فرماندهی و مراکز تجمع و پشتیبانی و ساخت خودروهای انتحاری تروریست های تکفیری» مشخص نشده است. دیرالزور استان نسبتاً بزرگی است. حدود نیمی از شهر دیرالزور در دستان دولت سوریه است. قاعدتاً نیروهای سپاه جایی را هدف گرفته‌اند که خطای احتمالی شهر دیرالزور را در معرض تهدید قرار ندهد. مقر فرماندهی داعش احتمالاً در شهر قرار دارد.

سوم) این موشک‌باران انتقامی کافی از داعش نیست. انتقام بهتر در هفته‌های آینده گرفته خواهد شد. نیروهای متحد ایران و همراهان ایرانی‌شان چند هفته‌ای است که شکست‌های زیادی به داعش تحمیل کرده‌اند و از دو محور در حال پیشروی به سمت دیرالزور هستند. متحدان ایران در عراق در مناطق مختلف در حال نبرد با داعش هستند. انتقام حملات تهران را چند موشک سپاه نمی‌گیرند. انتقام واقعی حملات تهران روزی گرفته خواهد شد که نیروهای ایرانی و متحدانشان تمام شهرها و روستاها و صحراهای عراق و سوریه را از چنگ داعش در بیاورند.

چهارم) روزهایی که داعش ترکتازی می‌کرد به هر دیواری می‌رسیدند می‌نوشتند «دوله الاسلام باقیه». ایران بود که در برابرشان ایستاد. همین سپاه و ارتش بودند که جلوی حرکتشان به سمت ایران را گرفتند. همین سپاه و ارتش بودند که از شرق عراق تا غرب سوریه با داعش و رفقای قدیم و جدیدش جنگیدند و شکستشان دادند. اسلاف داعش می‌نوشتند «جئنا لنبقی». نه آنها باقی ماندند، نه داعش و بزرگ‌ترهایش باقی خواهند ماند. اما همان‌طور که با سپاه‌ها و ارتش‌هایش از روزگار کهن باقی مانده‌است، ایران باقی خواهد ماند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.