سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » حسین کروبی به اتهام انتشار نامه پدرش به روحانی به ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شد...

حسین کروبی به اتهام انتشار نامه پدرش به روحانی به ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شد

چکیده :مهدی کروبی، همراه محصور مردم در جنبش سبز در نامه‌ی خود با تاکید بر این که نه طلب رفع حصر دارم و نه این کار را در اختیار شما می دانم، تصریح کرده بود که دادگاه علنی تشکیل شود تا ادله خود مبنی بر تقلب انتخابات ریاست جمهوری ۸۴ و مهندسی انتخابات ریاست جمهوری ۸۸ و آنچه بر فرزندان این کشور در بازداشتگاه های قانونی و غیر قانونی گذشت را تشریح کند.به گفته‌ی وی خروجی این دادگاه مشخص خواهد کرد که برگشته از انقلاب و نانجیب، و ادامه دهنده راه انقلاب و نجیب، کدامیک از طرفین دعوا و نزاع انتخابات ۸۸ هستند....


کلمه – گروه خبر: محمدحسین کروبی، به دلیل انتشار نامه مهدی کروبی به رییس‌جمهور، به اتهام تبلیغ علیه نظام توسط قاضی مقیسه به شش ماه حبس تعزیری محکوم شد.

محمد جلیلیان،‌ وکیل فرزند مهدی کروبی با مراجعه به دادسرای اوین، حکم ۶ ماه حبس تعزیری وی را دریافت کرده است. حکم مذکور توسط قاضی مقیسه، رئیس شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب و در پی انتشار نامه مهدی کروبی به حسن روحانی صادر شده بود.

به گزارش سحام، اتهام تبلیغ علیه نظام در پی کیفرخواستی بوده که توسط وزارت اطلاعات تنظیم و به دادگاه ارائه شده است.

پس از انتشار نامه مهدی کروبی از حصر به حسن روحانی، رئیس جمهور، محمدحسین کروبی به دادگاه انقلاب احضار و پس از چهار جلسه بازجویی به همراه فرزندش، به تبلیغ علیه نظام متهم شده بود. محمدحسین کروبی پس از این احضارها اعلام کرده بود: “ضمن رد اتهام تبلیغ علیه نظام تاکید می کنم که پدرم تا به حال ده‌ها نامه و بیانیه نوشته و مسئولیت آنها را هم خود برعهده گرفته است و در حال حاضر هم به دلیل حصر غیرقانونی و خارج از ضوابط قضایی که برایشان به وجود آمده، درخواست محاکمه علنی کرده است.”

مهدی کروبی رییس محصور مجلس سوم و ششم فروردین ماه سال جاری، پس از ۶۲ ماه سکوت خود را شکست و در نامه‌ای به حسن روحانی از وی خواست که دادگاه علنی تشکیل شود تا در آن مستند و مستدل آشکار کند که بی‌بصیرت و نانجیب کیست.

به گزارش کلمه، مهدی کروبی، همراه محصور مردم در جنبش سبز در نامه‌ی خود با تاکید بر این که نه طلب رفع حصر دارم و نه این کار را در اختیار شما می دانم، تصریح کرده بود که دادگاه علنی تشکیل شود تا ادله خود مبنی بر تقلب انتخابات ریاست جمهوری ۸۴ و مهندسی انتخابات ریاست جمهوری ۸۸ و آنچه بر فرزندان این کشور در بازداشتگاه های قانونی و غیر قانونی گذشت را تشریح کند.

به گفته‌ی وی خروجی این دادگاه مشخص خواهد کرد که برگشته از انقلاب و نانجیب، و ادامه دهنده راه انقلاب و نجیب، کدامیک از طرفین دعوا و نزاع انتخابات ۸۸ هستند.

مهدی کروبی در انتهای این نامه با تاکید دوباره بر خواست خود برای برگزاری دادگاه علنی نوشته بود: تاکید می کنم حکم صادره از این محکمه را با جان و دل پذیرا هستم و بدون در نظر گرفتن حق تجدید نظر از آن استقبال می کنم، زیرا عالم محضر خداست و جانشین و خلیفه او در زمین مردم اند و چه داوری بهتر از خدا و مردم.

 

نامه کروبی از حصر به روحانی: دادگاه علنی تشکیل دهید تا معلوم شود نانجیب کیست


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.