سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

حرف‌های آقای مدیرمسئول!

چکیده :دریغا اینکه مسئول یک نهاد فرهنگی و رسانه‌ای که با بودجه بیت‌المال اداره می‌شود، چرا باید برای بازی در عرصه سیاسی اخلاق و عقلانیت را نادیده بگیرد و در کنار حرف‌های بی‌دلیل خود، دو تن از چهره‌های شاخص نظام را، برای خشنود ساختن یک اقلیت، سردمدار تحریم‌ها بداند. و بر آنان تهمت وارد کند و آن آقایی که قطعنامه‌های شورای امنیت را مسخره می‌کرد و تحریم‌ها را باعث رشد مملکت می‌دانست و برای دور زدن تحریم‌ها اختلاس‌گران بزرگی را بکار گرفت و تحویل جامعه داد و باعث حیف‌و‌میل میلیارد‌ها دلار ثروت عمومی و فراگیری فساد در مملکت گشت، و خسارت‌های بی‌شماری را بر ملک و ملت وارد ساخت مبر‌ا سازد. امید است به‌خود آییم و برای رقابت‌های سیاسی، اخلاق و انسانیت را از نظر و عمل دور نداریم. ...


کلمه – محمدتقی فاضل‌میبدی:

شب گذشته مناظره‌ای در شبکه سه سیما میان مدیر مسئول کیهان و آقای کواکبیان نماینده مجلس صورت گرفت. دسته‌کم برای حقیر باعث تاسف بود. فکر می‌کردم گاهی مطالب غیراخلاقی که در برخی جراید از جمله کیهان مشاهده می‌شود، شاید از چشم مدیران مسئول به‌دور باشد. در مناظره شب گذشته برایم روشن گردید که جناب مدیر مسئول کیهان، خود خواهان این روش‌های غیر اخلاقی است. به جای اینکه به پرسش مجری در باره امضاکنندگان نامه تحریم به رییس‌جمهور منتخب آمریکا پاسخ درست بدهد، بلافلصله از متن به حاشیه رفت و پای یک زندانی – مهدی هاشمی – که هیچ قدرت دفاع از خود ندارد را وسط کشید و او را سرحلقه این نا‌مه‌ها و تحریم‌ها دانست. نامبرده در هنجارشکنی پا را فرا‌تر گذاشت و بر اساس یک سند واهی که سر و ته آن روشن نبود، دو تن از روسای جمهور اسبق آقایان هاشمی و خاتمی را سردمدار خواهان تحریم‌ها علیه ایران دانست. و اختلاس‌های بابک زنجانی را هم زیر سر آقای خاتمی و هاشمی بر شمرد و دلیل این ادعا این بود که بابک زنجانی با این آقایان عکس داشته است. دلیلی از این محکمتر نمی‌شد؛ غافل از اینکه خیلی کسانی که متهم اخلاقی و یا مالی هستند با سران نظام عکس داشته‌اند. و شگفت اینکه خود مرتب می‌گفت «نحن ابناء الدلیل»

در اینجا در پی پاسخ گفتن به این گفته‌ها نیستم. چون مردم «نحن ابناء الدلیل» را خوب می‌شناسند. جناب مدیر مسئول کیهان هنگامی‌ که حساسیت خود را روی بیت‌المال نشان می‌داد، می‌گفت مهم نیست ارقام حقوق نجومی‌ چقدر است، مهم این است که دست این مسئولان در جیب ملت رفته است. ظاهرا از نگاه این آقایان در دولت‌های نهم و دهم دستی در جیب ملت نرفته و کوچک‌ترین اختلاسی صورت نگرفته است. خنده‌دار‌تر اینکه به تعبیر جناب مدیر مسئول، دولت دهم هنگامی منحرف شد که به اصلاح‌طلبی روی آورد. شگفتا سخنی از این مضحک‌تر و بی‌معنا‌تر نمی‌شد. از جناب شریعتمداری که سال‌ها قلم زده و مدعی ارزش‌ها بوده انتظار غیر از این بود. چون اولین مناظره‌ای بود که از ایشان می‌دیدم.

دریغا اینکه مسئول یک نهاد فرهنگی و رسانه‌ای که با بودجه بیت‌المال اداره می‌شود، چرا باید برای بازی در عرصه سیاسی اخلاق و عقلانیت را نادیده بگیرد و در کنار حرف‌های بی‌دلیل خود، دو تن از چهره‌های شاخص نظام را، برای خشنود ساختن یک اقلیت، سردمدار تحریم‌ها بداند. و بر آنان تهمت وارد کند و آن آقایی که قطعنامه‌های شورای امنیت را مسخره می‌کرد و تحریم‌ها را باعث رشد مملکت می‌دانست و برای دور زدن تحریم‌ها اختلاس‌گران بزرگی را بکار گرفت و تحویل جامعه داد و باعث حیف‌و‌میل میلیارد‌ها دلار ثروت عمومی و فراگیری فساد در مملکت گشت، و خسارت‌های بی‌شماری را بر ملک و ملت وارد ساخت مبر‌ا سازد.

امید است به‌خود آییم و برای رقابت‌های سیاسی، اخلاق و انسانیت را از نظر و عمل دور نداریم.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.