سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » کلمه‌ها و ترکیب‌های تازه: هوشمندانه و انقلابی...

کلمه‌ها و ترکیب‌های تازه: هوشمندانه و انقلابی

چکیده : ولیّ فقیه شرعاً اجازه داده سود ده‌ها میلیاردیِ پول‌های قوه قضائیه در حساب شخصی صادق لاریجانی بماند و «هوشمندانه و انقلابی» و بدون پاسخگویی هزینه شود و لابد کسی هم حق ندارد در هزینه‌های انتخاباتیِ ایشان برای راهیابی به مجلس خبرگان و برخی پروژه‌های شخصی دیگرش در استان مازندران شک کند؛ زیرا نیروهای انقلابی حتی هزینه‌های شخصی‌شان هم الهی و انقلابی‌ست و اصلاً جیبِ آنها و انقلاب یکی‌ست؛ درست مثل اصل انقلاب که هر چه فرزندانِ خود را می‌خورد باز هم سیر نمی‌شود. ...


محمدجواد اکبرین:

دو سال پیش وقتی رهبر جمهوری اسلامی ریاستِ صادق لاریجانی بر قوه قضائیه را تمدید کرد روش مدیریت او را «هوشمندانه و انقلابی» خواند.

صبح امروز (دقیقاً روزی که خبر مهم رسانه‌ها عدم شفافیتِ ده‌ها حساب بانکی صادق لاریجانی و سود ماهانه‌ی بیش از بیست‌میلیارد تومانیِ اوست) آقای خامنه‌ای کاملاً اتفاقی در سخنرانی‌اش گفته «برخی بحث‌ها و جنجال‌ها و حاشیه‌سازی‌ها مسئله‌ی اصلی کشور نیست» و از همه خواسته به‌جای کش دادنِ حاشیه‌ها «به رویش مبارکِ روحیه انقلابی ادامه دهند».

دو روز پیش، محمود صادقی (نماینده تهران، فراکسیون امید) در جلسه علنی مجلس از صادق لاریجانی خواسته بود تا عملکرد حساب‌هایش در پنج سال گذشته را گزارش کند. اما دیروز دادستان تهران، اخبار مرتبط با حساب‌های بانکیِ رئیسش را کارِ ضدانقلاب‌ها خواند و بازنشر آنها را جرم دانست.

پیش‌تر وقتی در شبکه‌ی دوی تلویزیون از علی طیب‌نیا (وزیر اقتصاد) در این‌باره پرسیدند محترمانه گفت که در این ماجرا «موازین شرعی رعایت شده». ترجمه‌اش احتمالاً این است که ولیّ فقیه شرعاً اجازه داده سود ده‌ها میلیاردیِ پول‌های قوه قضائیه در حساب شخصی صادق لاریجانی بماند و «هوشمندانه و انقلابی» و بدون پاسخگویی هزینه شود و لابد کسی هم حق ندارد در هزینه‌های انتخاباتیِ ایشان برای راهیابی به مجلس خبرگان و برخی پروژه‌های شخصی دیگرش در استان مازندران شک کند؛ زیرا نیروهای انقلابی حتی هزینه‌های شخصی‌شان هم الهی و انقلابی‌ست و اصلاً جیبِ آنها و انقلاب یکی‌ست؛ درست مثل اصل انقلاب که هر چه فرزندانِ خود را می‌خورد باز هم سیر نمی‌شود.

روزگاری به هر کس که جیب‌هایش را می‌بست و دهانش را شجاعانه در برابر قدرت باز می‌کرد می‌گفتند انقلابی! در دائره‌المعارفِ امروز اما هر کس جیب‌هایش را باز و دهانش را در محضر ولایت (همایونیِ سابق) بسته نگهدارد انقلابی است؛ انقلابیِ تضمینی با «رویش مبارک» و مراعات «موازین شرعی».


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.