سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » حرف هایی که اصغرزاده در مناظره با شریعتمداری نگفت یا نتوانست بگوید...
» به همراه فیلم مناظره دیروز

حرف هایی که اصغرزاده در مناظره با شریعتمداری نگفت یا نتوانست بگوید

چکیده :اصغرزاده بعد از مدت ها سکوت دیشب برای حدود دو ساعت صدای مردمی شد که حکومت برای آنها سخنگویی باقی نگذاشته است؛ و این موقعیتی قابل تقدیر است....


کلمه: شب گذشته مناظره ای زنده در شبکه سه سیما بین حسین شریعتمداری، نماینده ولی فقیه در موسسه کیهان و و ابراهیم اصغرزاده، از دانشجویان خط امام برگزار شد که مخاطب زیادی  داشت؛ به خصوص به این خاطر که به نظر می رسد با نزدیک شدن به انتخابات بعدی راست جمهوری، صدا و سیما دوباره مجبور به باز کردن ولو کنترل شده ی فضا خواهد بود و شکسته شدن فضای سانسور حاکم، راه را برای طرح شدن سخنانی باز خواهد کرد که در جامعه و نیز بین نخبگان وجود دارد اما حکومت در این سه سال از طرح آنها در عرصه عمومی جلوگیری کرده است.

به گزارش کلمه، بسیاری از بینندگان مناظره دیشب، می دیدند بالاخره پس از مدتها دوباره نگاه متفاوتی به رسانه ملی راه یافته و اجاره طرح پیدا کرده است. در این مناظره ابراهیم اصغرزاده در برابر شریعتمداری سخنان خوبی را مطرح کرد که بخشی از دغدغه افکار عمومی است.

البته این دانشجوی خط امام سخنان بسیاری را هم نتوانست طرح کند که شاید مضیقه های رسانه به اصطلاح ملی از اصلی ترین دلایل آن باشد.

اصغرزاده می توانست وقتی شریعتمداری به دروغ ادعا می کرد برای تمام سخنان خود سند و مدرک دارد، از او سند ادعای ملاقات خاتمی با سوروس را می خواست؛ ادعایی که بارها در کیهان تکرار شده و سندی هم برای آن ارائه نشده، اما با وجود تکذیب صریح از سوی دفتر خاتمی، همچنان تکرار می شود.

او همچنین وقتی شریعتمداری دو بار بحث را به سمت عملکرد دولت میرحسین کشید و سعی داشت به دروغ القا کند که دولت وقت با دفاع مقدس همراهی نداشته، می توانست حتی اگر امکان دفاع از دولت مورد تایید امام را در صدا و سیمای ضرغامی نداشت، از مجری بخواهد به شریعتمداری هم تذکر دهد که از موضوع خارج نشود.

اصغرزاده می توانست وقتی نماینده رهبری در کیهان برای اثبات ادعای خود به محبوبیت مهندس موسوی متوسل شد و خواست اصلاح طلبان را در برابر او نشان دهد، اشاره می کرد که میرحسین از چه منظری بر وجود توطئه تاکید کرده و چقدر رویکرد واقع نگرانه او با توهمات کیهانی فاصله داشته است. بالاخره وقتی یک طرف مناظره مدام نام کسی را تکرار می کند، آن هم در حالی که آن فرد غایب است و حتی آزادی اعلام موضع و انتشار پاسخ هم ندارد، طرف دیگر هم می تواند دست کم در همان حد از او نام ببرد و دفاع کند؛ یا لااقل در کنار نام زندانیان سیاسی، به حصر این رهبران سیاسی نیز اشاره کند.

این فعال سیاسی خط امامی البته به خوبی شریعتمداری را – شاید برای اولین بار – مجبور به اعتراف به نقش بی بدیل دولت اصلاحات در پیشبرد پروژه صلح آمیز هسته ای کرد و همچنین او را وادار کرد از ادعای روز قبل خود مبنی بر خائن و وطن فروش بودن دولت خاتمی عقب نشینی کند. اما می شد سوابق کیهان در تخریب ها و توهین ها و افتراها به افراد مختلف را بیشتر به میان بکشد، و می شد از ارتباط نداشتن اصرارهای اخیر درباره برنامه هسته ای با معیشت و زندگی مردم صریح تر سخن بگوید که در دوره اصلاحات به مراتب بیشتر به آن توجه می شد تا در دوره حاکمیت فعلی.

اصغرزاده همچنین می توانست به شریعتمداری یادآور شود که چگونه اینقدر از آمریکا و اسرائیل بدگویی می کند اما هر سندی که می آورد برگرفته از چهره های سیاسی و اطلاعاتی ایالات متحده و رژیم صهیونیستی است. این علاقه مفرط و در حد شیفتگی کیهان به استناد به سخنان و مواضع تئوریسین های آمریکا و اسرائیل چه معنایی جز احساس خودباختگی و واکنش منفعلانه کیهانیان است که لا به لای سطور و تعابیر آنها پنهان است؟

وی همچنین می توانست در جای جای این مناظره، روحیه و سابقه بازجویی و پرونده سازی شریعتمداری را به رخ او بکشد که در زبان و بیان او مشهود بود و بیش از هر چیز روحیه احمدی نژاد در مناظره های انتخاباتی 88 را تداعی می کرد.

اینها و دهها مورد دیگر را می توان فهرست کرد از حرف هایی که می شد گفت و نفر مقابل نماینده ولی فقیه در کیهان، آن را  به دلیل جو خفقانی حاکم نگفت. از مسئولیت ناپذیری اصولگرایان در قبال عملکرد دولت فعلی، از نبود آزادی بیان و فضای آزاد سیاسی، از زندانیان سیاسی که بصیرت زودهنگام داشتند و همین نقدهای امروز کیهانیان به دولت احمدی نژاد را دیروز هشدار می دادند و از … اما اینها هیچ یک از ارزش و اهمیت کاری که ابراهیم اصغرزاده در مناظره دیشب کرد، کم نمی کند که  این حداکثر بضاعت در فضای کنونی بود.

او بعد از مدت ها سکوت دیشب برای حدود دو ساعت صدای مردمی شد که حکومت برای آنها سخنگویی باقی نگذاشته است؛ و این موقعیتی قابل تقدیر است.در زیر گزیده ای از این مناظره به نقل از سایت های خبری منعکس می شود:
ابراهیم اصغرزاده:
————————
*** در ماجرای اشغال سفارت آمریکا به هیچ وجه قصد ما این نبود که برویم و آنجا بمانیم. می خواستیم نهایتاً 2 یا 3 روز آنجا را اشغال کنیم که اعتراض خود را نشان بدهیم. اما حمایت امام از این حرکت، آن را از یک اقدام غیرحرفه ای به یک اقدام انقلابی تبدیل کرد.

*** ما به عنوان دانشجویان پیرو خط امام(ره) نقش “بوعزیزی” تونس را در آن مقطع انقلاب ایفا کردیم.

*** اشغال سفارت انگلیس در سال گذشته یک کپی برداری کاریکاتوری از اقدام سال 58 دانشجویان خط امام بود. آن حرکت باعث تحول در حرکت انقلاب و همزادپنداری در آحاد جامعه شد ولی اشغال سفارت انگلیس در سال گذشته، باعث انزجار مردم و عدم همراهی آنها شد و الآن ما باید هزینه و خسارتش را بپردازیم.

*** به این راحتی نباید به نسلی که انقلاب را بر دوششان جلو بردند، تهمت زد. این که بگوییم همه دولتهای قبلی خیانت کرده اند، یک شوخی است. توهم توطئه یک نوع بیماری است. به نظر من هیچ یک از دولت های قبلی به دنبال رابطه با آمریکا نبوده اند.

*** انتخابات پیش رو انتخابات حیاتی است اما باید به جای اقتصاد ، صلح طلبی و مذاکره با جامعه بین المللی مهمترین محور است. اگر قرار باشد مذاکره ای شروع شود باید بعد از مشارکت بالای مردم در انتخابات ۹۲ و مقتدرانه باشد، مذاکره به معنی رابطه نیست.

*** آمریکا هراسی باعث می شود ما قدمی برنداریم. باید به کارشناسان و دیپلماتهایمان اعتماد بدهیم که آنها بررسی کنند چه امتیازهایی می شود از آمریکا گرفت.

*** اگر دارای توانایی و اجماع ملی نباشیم پای میز مذاکره شکست می خوریم و لی ما می خواهیم زندگی مردم را راحتتر کنیم.

*** هر چه قایم مقام فراهانی به فتحعلی شاه گفت باید با روس ها مذاکره کرد، گفت، نه ما میجنگیم. بعد دیدیم نتیجه اش عهدنامه های ترکمن چای و گلستان شد.

*** دولت های خاتمی و هاشمی در دست آوردهای هسته به مراتب از دولت فعلی قوی تر بوده و دولت فعلی که ورق پاره هایی بیش نمی دانست مصوبات شورای امنیت را و می گفت که اینقدر اینها قطعنامه بدن تا قطعنامه دونشون پر بشه ، من از ادبیاتی که دولت بکار می برد خیلی ناراحت شدم .

***یکبار با مرحوم حاج احمد آقا صحبت می کردیم و حاج احمد آقا در مورد اینکه رییس جمهور یک کشور باید مودبانه برخورد بکند ، مثالی زد و گفت مرحوم رجایی که حضرت امام(ره) هم خیلی لیشان را دویت داشت ، در جواب آقای “میتران” که تبریک گفته بود ، یک نامه ای رو دادند و در آن نوشته بود ای آقای میتران ، ای فرانسه ، شما فلان هستید و اینها . امام گفته بودند ، وقتی به شما تبریک گفتند جواب تبریکشون رو بدید. یک دیپلمات باید با ادب باشد ، باید رفتار مودبانه داشته باشد ، اونوقت اینکه ما بگیم “ممه رو لولو برد ” ، ، فلان و وقتی سازمان ملل در نیویورک مراسم دارد برای ده ها نفر دنبال ویزا باشیم و بعد برویم آنجا در بهترین هتل اقامت کنیم و حرفهای خودمان را بزنیم ، حرفهایی که همه ی آنها هزینه دارد برای انقلاب . من هم در مورد عملکرد دولت فعلی معتقدم این عملکرد بسیار ضعیف است .

***رابطه با آمریکا بحث کلان نظام است در حد من و آقای شریعتمداری نیست . بحث هایی که ما انجام می دهیم در سطح کارشناسی است ، ما کاری می کنیم که در تصمیم سازی ها تاثیر بگذارد وگرنه قانون اساسی در مورد اینکه چه کسی تصمیم گیرنده است تکلیف را روشن کرده .

***اینکه بگوییم دولت هاشمی و خاتمی در جهت ارتباط با آمریکا حرکت کرد ، ضمن احترامی که برای آقای شریعتمداری قائل هستم این نوع تفکر را نوعی توهم توطئه می دانم . توهم توطئه یک بیماری است ، یعنی اینکه طرف فکر می کند که آمریکا آنقدر قلدر و بزرگ است که از صبح تا شب برای ما نقشه می کشد که تا گاوماهی خانه ما هم او تصمیم می گیرد ، از آن سو یک بیماری هم مقابلش هست که ساده اندیشی است ، که فکر می کند اگر رابطه با آمریکا برقرار کنیم تمام مشکلات حل می شود ؛ ارز ارزان می شود ، ترافیک تهران حل می شود ، آلودگی هوا از بین می رود و …بین این دو سیاه و سفید دیدن ، باید یک راه منطقی را طی کنیم. اینکه شعار بدهیم آمریکا در امور داخلی ایران مداخله کرده در این چند سال ، اینها همه شوخی است و نوعی فرار از مسئولیت . این شما را به یک آرامش خیالی می کشاند که کلاً همه چیز را ول کنیم و بگوییم اصلاً نمی توانیم با او مذاکره کنیم.

*** مذاکره لولو خورخوره نیست و بستگی به آن دارد که چه کسی مذاکره می کند ، دکتر مصدق در دادگاه لاهه بر سر حقوق ایران مذاکره کرد و ما به حقوقمان رسیدیم . فتحعلیشاه هم قائم مقام فراهانی گفت مذاکره کند و او نپذیرفت و گفت : نه می جنگم. رفت گلستان و ترکمانچای را داد و سرزمین های ایران را از دست داد . مذاکره فی نفسه نه خوب است و نه بد . یک روش است .مهم این است که چه کسی مذاکره کند و کی ؟ ما می گوییم بین مذاکره و رابطه گام های متعددی است . در مورد اینکه دولت آقای هاشمی و دولت آقای خاتمی مقدمات فروش مملکت را فراهم کردند ، این انگی است که “کیهان” همان زمان هم زد و این انگ زدن را همین الان هم …

***ای کاش روزنامه کیهان که منهم یک زمانی در روزنامه کیهان بودم ، منتهی زمانی که من و آقای خاتمی در روزنامه کیهان بودیم مردم صف می کشیدند کیهان را می خریدند و الان من نمی دانم تیراژش چقدر است . ای کاش دفتر کیهان در میدان توپخانه نبود ، در میدان آزادی ، میدان رفاقت ، میدان دوستی ، یکجایی دفترش بود که بیشتر ادبیاتش یک ادبیات دوست مدارانه ، مدارا طلبانه تری می شد.

***من اعتراض داشتم که چرا با آقای کلینتون دست ندادید. رییس جمهور یک کشور رییس جمهور یک ملت است ، ما اعتراضمان این بود که چرا قاطع نایستادید. اصلاً صحبت ما این نیست که اگر بحثی مطرح شد یعنی می خواهید رابطه برقرار کنید . تکلیف رابطه معلوم است که چه کسی تعیین می کند ولی دولت ها وظیفه شان این است که شرایطی را ایجاد کنند که منافع کشور را تعیین نماید. چه دولت آقای هاشمی ، چه دولت آقای خاتمی و چه دولت احمدی نژاد ، باید ایران را از معرض تهدید بودن خارج کند . باید اجماع جهانی را در هم بشکند. نمیشه اینجا نشست و گفت ما می خواهیم با دنیا بجنگیم و دنیا با هم متحد شوند و بعد مثل کره شمالی بنشینیم و عزا بگیریم که حالا چکار کنیم .

*** شعار را باید وقتی داد که باور پذیر باشد .وقتی شعار داده شد و مردم کوچه و خیابان آن را باور نکردند این شعار فایده ای ندارد .

***
—————————————–
حسین شریعتمداری:
—————————-
**** انقلاب اسلامی برای صدورش به ویزا و روادید نیازی ندارد و دلگرمی محرومان جهان است.

**** درگیری ما با آمریکا درگیری ماهوی است و تنها در دو حالت پایان می یابد؛ یا ما از اسلام ناب در حاکمیت دست بکشیم یا آمریکا از خوی استکباری اش دست بردارد و مادامی که ایت اتفاق نیفتد درگیریها ادامه دارد.

***** شواهد نشان می دهد که آمریکایی ها مفاد قرارداد الجزایر را نپذیرفتند که نمونه اش فتنه ۸۸ بود.

*****انتظار میرفت اصلاح طلبان از سخنان نتانیاهو که گفته بود سرمایه اصلی ما در ایران اصلاح طلبان هستند موضع گیری می کردند.

**** آمریکایی ها براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران را در دستور کار خود نام بردند که هرگز تغییر نمی کند.

***** من در پاسخ به این اظهارات برخی که می گویند با صرفنظر از مسائل هسته ای تحریم ها برچیده می شوند می گویم که اتفاقا تحریم ها چند برابر خواهند شد.

****ادبیات گفتاری رئیس جمهور باید مناسب و متین باشد.

****فتنه ۸۸ از روی فرمول سه ضلع امریکا و انگلیس و اسرائیل پیروی می کردند و این قابل انکار نیست.

****شما به آقای خاتمی اعتراض کرده اید که با کلینتون دست نداده ؟ خاتمی سه بار با جورج سوروس صهیونیست معروف دست داده است.

****بنا بر اذعان خود اصلاح طلبان نمی شود ارتباط جورج سوروس را با آنان انکار کرد.

****مذاکره بستگی به شرایط و مختصات مذاکره کننده دارد ، نه شخص. مذاکره یک تعریف کلاسیک دارد . در هر مذاکره ابتدا کف مذاکره را تعیین می کنند و یک سقف . وقتی آن را از قبل مشخص می کنند این قابل قبول نیست.

****تعریف کلاسیک مذاکره عبارتند : از اینکه در هر مذاکره ای ابتدا کف مذاکره تعیین می شود، کف مذاکره مجموعه مقولات مورد اشتراک طرفین و سقف آن نقطه ای است که طرفین می خواهند به آن برسند.


 • Aaaa

  این آقای شریعتمداری هنوز داره همون افکار پنجاه سال پیش کیانوری را بلغور میکنه
  بیچاره هنوز نمیدونه که توی بازجویی ها این خودش بود که داشت شستشوی مغزی میشد نه کیانوری!!

  • Javad_1123

   این مطلب را بخون تا شاید تغییر نظر دادی:
    Aaaa شاید از روی نا آشنایی با تاریخ جمهوری اسلامی مدعی شده است که حسین
   شریعتمداری “افکار پنجاه سال!!! پیش نورالدین کیانوری را بلغور می کند”!!!
   (کیانوری سال 56 به دبیرکلی حزب توده ایران انتخاب شد).
    گویا ایشان
   برای حرف ها و شعارهای حسین شریعتمداری اعتبار خاصی قائل هستند! تا حدی که
   نقش برادر حسین بازجو را با رهبر سالخورده حزب توده ایران که تحت شدیدترین
   شکنجه ها قرار گرفت جابجا می کند. از بازجو قربانی می سازد!! و ادعا می کند
   که کیانوری (حتما زیر دستبند قپانی برادران) برادر حسین بازجو را شستشوی
   مغزی داده!!!
   چنین قضاوت های غیر مسئولانه و کودکانه ای متاسفانه در
   جامعه ما بسیار به شنیده یا خوانده می شوند اما تعجب بنده از مسئولین سایت
   کلمه است که به چنین نظرات پیش پا افتاده ای امکان بروز می دهند!
   نظر خانم یا آقای Aaaa را به نامه
   تاریخی نورالدین کیانوری به علی خامنه ای جلب می کنم تا
   شاید با ذره ای از آنچه بر عده ای انسان در زندان های جمهوری اسلامی رفته
   آشنا شوند.
    http://www.bbc.co.uk/persian/i…
    امیدوارم که این انقاد بنده شامل سانسور سایت نشود. با سپاس

 • Javid

  خدا رو شکر خوشحالم کردی عمو ابراهیم

 • Hjffccrd

  به اين اقايان بگوئيداسرائيل وامريكا وتمامي كارشناسان وتئوريسينهاي جاسوسي ميدانند كه ازهرگروه وشخصي درايران دفاع كنند به ضرر ان شخص ياگروه تمام خواهدشد. سئوال اينست كه چرادرمواقع حساس اينان ازاصلاح طلبان حمايت مي كنند!!

  • محمد

    از جمله جالب شما می توان نتیجه گرفت که در ظاهر از اصلاح طلبان دفاع می کنند و نهان از طرف مقابل و بلکه با آنها رابطه هم دارند.

 • Yar

  از آقای شریعتمداری باید پرسید وقتیکه محمود عباس رییس جمهور اردن غربی در سازمان ملل درخواست داد که اردن غربی به عنوان کشور مستقل فلسطینی شناخته شود و این درخواست با مخالفت شدید امریکا و اسراییل و شخص آقای خامنه ای مواجه شد ، چرا به خامنه ای به جرم همراهی با جنایتکاران حمله نکرده؟ چه خیانت و جنایت بالاتر از این که با استکبار همصدا شود؟ چطور آقای شریعتمداری از این فاجعه بسادگی میگذرد؟

 • Damashirandad

     متاسفانه و خوشبختانه همه مناظره را ندیدم و به دلایلی واضح این کار را لازم نمیدانشتم.یکی از دلیل این بود که یک طرف ترمز بریده و زبان دراز بود و طرف دیگر به دلایلی نمی توانست همه مکنونات خود و مردم را بگوید.اوایل انقلاب کاری کردند کارستان و اکنون میراث خواران از هیچ گونه تهمتی بر ایشان و….فرو گذار نکرده و نمیکنند.مجری محترم هم یک طرف قضیه را سورپرایز میکرد.چه قدر دوست داشتم که رو در روی جناب شریعتمداری باشم البته با ختیاری تام و قرانی که با مهر ان مطمین بودم؟؟؟؟؟

 • Dsfg

  عمو اصغر دیشب ماهیت صهیونیستی و ترسو شریعتمداری  از امریکا را بخوبی به مردم بنمایش گذاشت

 • من

  همه می دونن که مذاکره باید موضوع داشته باشه و لازم نیست شریعتمداری برامون توضیح بده. ولی مذاکره در جایی اتفاق میفته که از حالت ایدئولوژیک خارج بشه و منافع ملی در راس آن قرار گیرد. نه قرار است اسلام با مذاکره با یک کشور دیگر از بین برود و نه قرار است استکبار از ایدئولوزی خود دست بردارد اما کماکان مذاکره می تواند اتفاق بیفتد. در روایات مربوط به اسلام ما نمونه های فراوانی از مذاکره بزرگان با مخالفین عقیدتی خود وجود دارد.

 • ایرانی

  به کوری دیدگان غاصبان حق مردم میرحسین موسوی و سیدمحمدخاتمی در دل و دیده ما جای دارند
  تاکورشودهرآنکه نتوان دید

 • محمود

  به نظر من این اشتباه است که با امثال شریعتمداری و در صدا و سیمای میلی مناظره بکند کسی.  من مناظره را ندیدم ولی این مطالبی که اینجا نوشتید اگر می دیدم بیشتر دق می کردم تا حظ کنم. جنبش سبز را اسرائیلی بخواند و نتوانی دفاع کنی؟ میرحسین را بکوبد و ساکت بنشینی؟ وقتی رفتی و او گقت و تو ساکت شدی یعنی حرفهایش را قبول داری. این بهانه که فضای آزاد نیست و امکان دفاع نبود خود اصل شرکت در مناظره را نقض می کند. شرکت در مناظره ای که نتوانی حرفهایت را بزنی یعنی اینکه آلت فعل شریعت  مداری شده ای.

 • Mostafa

  تا شمعی روشن است امید روشنایی است

 • Azita

  فردی با نام Aaaa شاید از روی نا آشنایی با تاریخ جمهوری اسلامی مدعی شده است که حسین شریعتمداری “افکار پنجاه سال!!! پیش نورالدین کیانوری را بلغور می کند”!!! (کیانوری سال 56 به دبیرکلی حزب توده ایران انتخاب شد).
   گویا ایشان برای حرف ها و شعارهای حسین شریعتمداری اعتبار خاصی قائل هستند! تا حدی که نقش برادر حسین بازجو را با رهبر سالخورده حزب توده ایران که تحت شدیدترین شکنجه ها قرار گرفت جابجا می کند. از بازجو قربانی می سازد!! و ادعا می کند که کیانوری (حتما زیر دستبند قپانی برادران) برادر حسین بازجو را شستشوی مغزی داده!!!
  چنین قضاوت های غیر مسئولانه و کودکانه ای متاسفانه در جامعه ما بسیار به شنیده یا خوانده می شوند اما تعجب بنده از مسئولین سایت کلمه است که به چنین نظرات پیش پا افتاده ای امکان بروز می دهند!
  نظر خانم یا آقای Aaaa را به نامه
  تاریخی نورالدین کیانوری به علی خامنه ای جلب می کنم تا
  شاید با ذره ای از آنچه بر عده ای انسان در زندان های جمهوری اسلامی رفته
  آشنا شوند.
   http://www.bbc.co.uk/persian/iran/2012/01/120124_nk_toudeh_party.shtml
   امیدوارم که این انقاد بنده شامل سانسور سایت نشود. با سپاس
   

 • Azita

  فردی با نام Aaaa شاید از روی نا
  آشنایی با تاریخ جمهوری اسلامی مدعی شده است که حسین شریعتمداری “افکار
  پنجاه سال!!! پیش نورالدین کیانوری را بلغور می کند”!!! (کیانوری سال 56 به
  دبیرکلی حزب توده ایران انتخاب شد).
   گویا ایشان برای حرف ها و شعارهای
  حسین شریعتمداری اعتبار خاصی قائل هستند! تا حدی که نقش برادر حسین بازجو
  را با رهبر سالخورده حزب توده ایران که تحت شدیدترین شکنجه ها قرار گرفت
  جابجا می کند. از بازجو قربانی می سازد!! و ادعا می کند که کیانوری (حتما
  زیر دستبند قپانی برادران) برادر حسین بازجو را شستشوی مغزی داده!!!
  چنین
  قضاوت های غیر مسئولانه و کودکانه ای متاسفانه در جامعه ما بسیار به شنیده
  یا خوانده می شوند اما تعجب بنده از مسئولین سایت کلمه است که به چنین
  نظرات پیش پا افتاده ای امکان بروز می دهند!
  نظر خانم یا آقای Aaaa را به نامه
  تاریخی نورالدین کیانوری به علی خامنه ای جلب می کنم تا
  شاید با ذره ای از آنچه بر عده ای انسان در زندان های جمهوری اسلامی رفته
  آشنا شوند.
   http://www.bbc.co.uk/persian/iran/2012/01/120124_nk_toudeh_party.shtml
   امیدوارم که این انقاد بنده شامل سانسور سایت نشود. با سپاس
    

 • Mahdi Kadkhoda

  شریعتمداری سینه سوخته نظامه

  • ناشناس

   آره سوخته  ولی نه سینه سوخته

  • اندیشه سبز

    او سینه سوخته  وشیفته جهل شکنجه دروغ و تهمت و افترا به نفع اقا است

  • صادق

    دود تریاک از او یک سینه سوخته ساخته است.

 • Nightwing

  هر چه به زمان “نمایش انتخابات ریاست جمهوری” نزدیک می شویم از این مثلا مناظره ها هم بیشتر می شود. احمق هستند کسانی که دلشان را به این مناظره ها خوش می کنند. 

 • علی

  در تمام خانواده و فامیل و همه کسانیکه می شناسم حتی یکنفر را نمی بینم که تلویزیون ایران را ببیند مگر یک سریال را که یکنفر از آشنایان می گفت دیده است ولی امکان ندارد آن یکنفر هم تصویر شریعتمداری در تلویزیون ظاهر شود و با دشنام آنرا خاموش نکند. 
  اینقدر فضا بسته و متملقانه شده که از یک حرف عادی که هر آدم معمولی هم بجز اصغرزاده میزد و بمراتب از حرفهای مردم در کوچه و بازار و خیابان بی کیفیت تر است ذوق زده شده ایم.
  سایت عزیز و مخلص کلمه که همچون رهبر بااخلاص سبزها انسان هستید بدانید که پخش این موارد در سیما برای انعکاس حرفهای شریعتمداری است چون کیهان خواننده ندارد و بدنبال بیننده برای او در تلویزیون هستند و تصورشان این است که اغلب مردم حرفهای تندتر از اصغرزاده را در جامعه دائم تکرار میکنند و ما هم گوش نمیدهیم الآن مهم است که حرفهای رادیکال شریعتمداری که در کیهان خواننده ندارد در تلویزیون پخش و لااقل عده ای بیطرف حتی معدود هم که باشند آنرا می پذیرند میگوئید نه فردا بررسی کنید و ببینید هر چند تعدادی اندک ولی 3 بار دست دادن آقای خاتمی با جرج سورس را قبول کرده اند؟

 • Ggg

  یه قسمت بحث شریعتمداری برگشت گفت: در زمان اصلاح طلبان کارشناسان و تعدادی از افلراد دولتی آمریکایی به اران آمدند تا مذارکره کنند. دولت اصلاحات را چه با آمریکایی ها
  اصغر زاده برگشت گفت: این از افتخارات دولت اصلاحات است که آمریکایی ها خودشان به ایران آمدند و درخواست مذاکره دادند
  آخ با این جوابش اینقددددددددددددددددددددددددد حال کردم
  دیگه شریعتمداری بعد اون خفه خون گرفت :دی
   

 • ناشناس

  باید هم بترسند از او که خود را همراه میداند و او که جز به سربلندی کشور و تکریم مردم نمی اندیشد.

 • isarbazeiran

  شريعتنداري سالهاست كه به هر قيمتي وتنها با ابزار تهمت و افترا به شخصيتهاي مهم نظام حمله كرده و از هر حركت احمقانه و غير مسولانه اي مثل حمله به سفارت انگليس يا سخنان بي ارزش و پوچ احمدي نژاد بيمار در سازمان ملل حمايت كرده.قديم فقط صبح يكي دو ساعت كيهان توي دكه ها پيدا ميشد،الان بزور به ارگانهاي دولتي ميدن و اكثرا براي زير صبحونه يا تميز كردن كفش ازش استفاده مييكنند.البته بقيه روزنامه ها هم دست كمي از كيهان ندارن،به هر حال ايران تبديل به يه كره شمالي اسلامي شده ولي رهبر ازش به ژاپن اسلامي ياد ميكنه حالا نميدونم چه جوري به ژاپن شبيهه،تو اقتصادو صنعت كه نيست و نبوده.ولي شايد تو نوكري آمريكا احمدي نژاد و شريعتمداري يه كارايي كرده باشن.

 • ناشناس

  جهت یادآوری اسراییل از محمود تشکر کرد برای زحماتی که کشید در جهت مظلوم نمایی قوم یهود با انگشت گذاشتن بر مسئله هلوکاست. در ضمن خاتمی هر کم و کسری که داشت خائن نبود چون میتونست مثل شما از رانتهای دولتی جیبش رو پر کنه بعد ژست خدمت به مردم بگیره و از عالم و آدم طلبکار باشه راستی به اسم نشر مجله ای که این سالها دیگه حتی برای امور نظافت هم ازش استفاده نمی شه چند برابر دیگر نشریات بودجه بیت المال رو بالا می کشید. اخبار دست اولتون! که همگی منابع صهیونیستی دارن چطوری کسب میشن اونجا نیرو دارید یا اونا اینجا؟
  راستی شما غیر از مشاجره و مجادله اونم تنها با رقیب دست و پا بسته هنر دیگه ای هم داری که داری در مورد سبک و سیاق مذاکره سخن سرایی میکنی؟

 • بهروز روزبه

  آقای اصغرزاده باید می دانست که نمی تواند در سیمای حاکمیت جائر حرفهایش را بزند لذا فکر می کنم که حضور وی و اصولاً چنین پروژه هائی برای جنبش سبز زیان آور است و موجب مشروعیت بخشی به اراذلی همچون شریعتمداری خواهد شد.

 • Fa Gorgani

  سرنخ اصغر زاده دست خود  «آقا»  است و حالا چه مأموریتی را دارد خدا میداند. فقط یادمان نرود که در دوره خاتمی در جلد اصلاح طلبی رفت و وارد شورای شهر شد و  وقتی که سعید عسگر کلک حجاریان را کند و سکان شورای شهر  را به اصغر زاده سپرد، اصغر زاده هم سنگ تمام گذاشت و شورای شهر را فلج کرد و این آغاز بزمین زدن اصلاح طلبان بود.

  • محمد سبز

    انگار فقط شريعتمداري نيست كه توهم توطئه داره. بعضي از دوستان هم ازين بيماري رنج مي‌برند…

 • Ardavan518

  خامنه ای اگر میخواهد حکومتش را نگهدارد، نیازمند پاکسازی و تغییر کلی در حلقه مشاورانش است. حاکمی که مشاورش یک آدم پارانویید باشد که برای حل مسایل یک راه میداند و آن گرفتن و بستن و تهمت و تهدید باشد، بزودی قدرت و منصبش را از دست خواهد داد.

 • Amh

  ضمن اجترام به آقای اصغرزاده ،ایشان گفتند که دانشجویان و جوانان به من اعتراض میکنند که چرا سفارت آمریکا را اشغال کردید .ایشان بفرمایند که اگر سفارت آمریکا اشغال نمی شد چه می شد؟

 • اندیشه سبز

  از این  مجری منا ظره ادم می فهمد که این ها مزدوران بی اختیاری هستند که هرچه به این ها بگویند ان ها انجام می دهند از خودشان اختیاری ندارند . فقط برای مزدوری انتخاب شده اند

 • اندیشه سبز

  شریعت مداری می گوید اسلام ظلم ستیز است . عجب !!!!!!!!11 ظلم و شکنجه و سر کوب  و اعدام دگر اندیشان
  احکا م قرون وسطی تهمت دروغ در داخل و اشک تمساح ریختن برای فلسطین و دیگران در اقصا نقاط دنیا .

 • احسان

  دوست عزیز این نظر شماست و من اصلا با آن موافق نیستم

 • Pirooz1348

    سلام. ازاطلاع رسانی سایت شما متشکرم.الانه که همه مردم بدانند جنبش سبزدرپی چه خیانتی بود؟واقعا شما فکر می کنید امریکا واسراییل به داد شما می رسند؟قربون دهنت شریعتمداری.

 • میهمان

  آقا ول کنین این مناظره ها رو اوضاع خیلی بدتر از اون چیزیه که مناظره بتونه حلش کنه , اونم مناظره با عوامل جمهوری اسلامی که هیچ منطقی ندارن

 • حسين

  مناظره تنها فايده اي نداره. تا وقتي مطبوعات آزاد نداشته باشيم كه لازمه اون هم داشتن احزاب آزاده جامعه مسير اصلاح رو طي نمي كنه.

 • Anonymous

  منم ديشب اينو ديدم اما يادتون باشه هيچ وقت گول اين مار هفت خط ضرغام تي وي رو نخوريد سال 88 يادمونه… اگر دارن فضا رو باز ميكنن براي برپا كردن يه نمايش ديگست تمام حرفها از قبل هماهنگ شده

 • محمد

   مخالفت با میر حسین زیاد است. هم قدرت های خارجی با او مخالفند و هم قدرت های داخلی. میرحسین اصلاحات و آزادی را تدریجی و منطقی دنبال خواهد کرد و جایی برای هرج و مرج و تولد یک شاه دیگر نمی گذارد.

 • Jazire113

  بابا بی خیال گول اینهارونخورید