سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » محمدنوری زاد: مانند شیر ایستاده ام...
» اولین تماس محمد نوری زاد با خانواده پس از ۹۳ روز بازداشت غیر قانونی

محمدنوری زاد: مانند شیر ایستاده ام

چکیده :محمد نوری زاد از تاریخ 29 آذر تاکنون در بازداشت به سر می برد و در این مدت هیچ ملاقاتی با خانواده خود نداشته است و نود و سه روز به دلیل اینکه تن به خواسته ها و شروط بازجویان نداده بود حتی از تماس تلفنی نیز محروم شده بود. پیش از این همسر نوری زاد خبر داده بود که دادستان کل کشور مرخصی یا ملاقات با این اسیر در بند را موکول به "مهار افکار و عقاید وی" دانسته و گفته چون هنوز افکار او "مهار نشده است" امکان ملاقات وجود...


کلمه: محمد نوری زاد، کارگردان و روزنامه نگار دربند، صبح امروز، دوشنبه دوم فروردین 1388، بعد از نود و سه روز با خانواده ی خود تماس تلفنی داشت. به گزارش تحول سبز ، وی در این تماس، از سلامتی و ایستادگی خود خبر داده است.

محمد نوری زاد از تاریخ 29 آذر تاکنون در بازداشت به سر می برد و در این مدت هیچ ملاقاتی با خانواده خود نداشته است و نود و سه روز به دلیل اینکه تن به خواسته ها و شروط بازجویان نداده بود حتی از تماس تلفنی نیز محروم شده بود. پیش از این همسر نوری زاد خبر داده بود که  دادستان کل کشور مرخصی یا  ملاقات  با  این اسیر در بند را موکول به “مهار افکار و عقاید وی” دانسته و گفته چون هنوز افکار او “مهار نشده است” امکان ملاقات وجود ندارد.  محمد نوری زاد از تاریخ 29 آذر تاکنون در بازداشت به سر می برد و در این مدت هیچ ملاقاتی با خانواده خود نداشته است و نود و سه روز به دلیل اینکه تن به خواسته ها و شروط بازجویان نداده بود حتمی از تماس تلفنی نیز محروم شده بود.

به گزارش “کلمه” فائزه نوری زاد دختر محمد نوری زاد هم  درباره تماس تلفنی پدرش نوشته است: من چه شادم که تو را شنیدم امروز.  بعد از نود و سه روز، اشک هایت را، دل-نگرانی هایت را، “من به شما زحمت دادم”هایت را، احوالپرسی هایت را، قربان صدقه هایت را چشیدم. بعد از نود و سه روز، “ما به تو افتخار می کنیم”هایمان را، “دوستت داریم”هایمان را، اشک های شوقمان را یافتی.

من امروز “تو” را کشف کردم. در قدرت زبانت که می گفت: “مثل شیر ایستاده ام.”.  در عشق و ایمانِ بی سابقه ای که تا امروز در خود ندیده بودیم. در معنای حقیقیِ “عطش”، “دلتنگی”، “نیاز”.من تو را دارم بابا. و خدا را. و خدا چه گرم در آغوشمان گرفت امروز…     “شکر”.


 • مهدي

  بس از به بند كشيدن محمد نوري زاد و مواجهه و شنيدن منطق او توسط بازجويان بعضا صادق و مخلص استبداد ديني بايد منتظر برگشت و توليد حرهاي ديگري از اين جماعت بازجو توسط حر اول و ابو ذز فعلي ايران زمين باشيم باشيم سلام بر عبد صالح خدا نوري زاد خدايا مرا با نوري زادها محشور كن

 • سهراب سهرابی

  خدا با صابرین است !

 • علی

  به بزرگی دل تمامی مردم ایران بر نوری زاد و خانواده اش درود میفرستم و بر مقالات دلسوزانه اش احسن میگویم ، به دستانش که در فیلمبرداری از جبهه عرق رزمندگان را به صورتش میکشیده بوسه میزنم و برای حضورشان در کیهان هم من و خیلیهای دیگر پی بردیم که ایشان اشتباهآ آنجا بوده و آزاده ای همچو حر هستند و نه تنها مهم نیست بلکه خدا را گواه میگیرم که اغلب شبها برای آزادی همه شان هرچند گناهکارم ولی عاشق خدای لطیف هستم و دعا میکنم و یقین بدانید که این دعاها یار و نگهدارشان خواهد بود همراه با اجر اخروی انشاالله .

 • رضا

  درود بر این شیرمرد. خداوند نگهدارش باشد

 • سید حامد سبز

  نوری زاد عزیز چه زیبا صبر و استقامت مهندسمان را برایمان تفسیر کردی
  خدا پشت و پناهت مرد

 • جمشید

  ما در زمان حاظر و فرزندان ایران عزیز در تاریخ آینده به این فرزند برومند خود افتخار خواهد کرد
  ای دلیر مرد ایران زمین
  نامت جاودانه عزمت استوار گامت آهنین باد

 • سامی

  چقدر خوشحال شدم که بعد از این همه مدت یه خبر خوش شنیدم ….درود بر تو ای شیر مرد!,واقعا دلم برای مقاله های وبلاگت تنگ شده ممد جون……
  انشااله هر چه زودتر چشم خانوادت به جمالت روشن شه…

  ——————————————————————————–

 • انسان

  يه مرد واقعي، تنها توصيفم از اين آدم همينه

 • ناشناس

  ببرش هم ما هستیم

 • sonia

  afarin bar shahamatat mard-e iran zamin!

 • محمدنوري زاده مانندحرعاقبت بخيرشد.نمي دانم خانواده محمدسخنراني هاشم آقاجري درشبهاي احياءماه رمضان سال76دردانشگاه صنعتي شريف رابخاطردارند؟ان شب من كناردست محمدنوري زاده نشسته بودم.اوياداشت نوشتنهاي مرامي پاييدوالبته سخنراني دكترآقاجري را!آخرجلسه محمدنوري زاده خواستارپاسخگويي به توهينهاي دكترآقاجري !!به بسيج ونيزمعرفي علي زمانه و…شد!!
  طنزتلخي است !مدافع سرسخت علي زمانه ديروز!امروزدربنداست!اماعلي (ع)هيچ مخالفي رادربندنكرده بود!

 • milad.,,,

  afarin bar en mard khoda to ro hefz konad. aghaye norizad, marhaba.sabzira az to va amsale to amokhtam, sabz bashio payande farzandanat dar panahe hagh,