• صفحه اصلی
  • » نامه استاد میردامادی (دایی رهبر) به آیت‌الله خامنه‌ای: تا شیرازه مملکت از هم نپاشی...

» آخرین خبرها

نامه استاد میردامادی (دایی رهبر) به آیت‌الله خامنه‌ای: تا شیرازه مملکت از هم نپاشیده به نصیحت‌ها گوش کنید

سیدحسین میردامادی، استاد بازنشسته الهیات دانشگاه فردوسی مشهد در نامه‌ای به رهبری با اشاره به رفتار آیت‌الله خامنه‌ای در پیام تسلیت برای مرحوم آیت الله هاشمی و همچنین حذف عبارتی در نماز میت هشدار داده است: آسید‌علی آقای عزیز! تا دیرتر از این نشده و دوران شما پایان نیافته و شیرازه امور به کل از‌هم‌نپاشیده و مُلک و ملت از دست نرفته، مشی خود را تغییر دهید و این ناهنجاری‌ها را جبران کنید.

هفت سال پیش؛ پاسخ محسن آرمین به ادعاهای محمد یزدی و اتهام‌زنی به آیت‌الله هاشمی

پس از نامه هشدار‌دهنده هاشمی به رهبری و مواضع شجاعانه وی در نماز جمعه سال ۸۸، محمد یزدی علیه ایشان مصاحبه تندی کرد. در آن روزها کسی نبود که پاسخ این آیت‌الله عصبانی را بدهد. هاشمی در خانه‌اش در محاصره رجاله‌هایی بود که هر شب تا صبح او و خانواده‌اش را به باد فحش گرفته بودند و … در این میان محسن آرمین، به طور پاسخ وی را در دو حوزه سیاسی و دینی نوشت. نامه‌ای که تنها روزنامه اعتماد ملی به درخواست مهدی کروبی آن را به طور کامل منتشر کرد.

من حرف‌هایم را در همان نماز جمعه ۸۸ گفتم و هنوز به آنها معتقدم

خطبه‌هایی که آیت‌الله هاشمی در جهت ایجاد وحدت در جامعه خواند به مذاق تندروها خوش نیامد. و این آغاز جدیدی بود برای آیت‌الله، مردی که تا پیش از آن در رئوس حاکمیت ایفای نقش کرده بود و اکنون در جایگاه منتقد این حاکمیت قرار داشت. از این به بعد او از رسانه‌هایی چون صداوسیما و خبرگزاری‌های دولتی حذف و به تیتر و عکس رسانه‌های مستقل تبدیل شد.

رنجنامه فاطمه هاشمی: این روزها که همه از تو می‌گویند بیشتر دلم می‌سوزد

این روزها که همه از تو می‌گویند بیشتر دلم می‌سوزد برای وقتی که بودی و زخم زبان می‌شنیدی، بودی و تهمت و دروغ به تو می‌بستند و بودی و صبر می‌کردی. پدرم کاش مرا با خود برده بردی.

چه شد که «همه آمدند»؟

آرام آرام از آن زمان برخی گرایش‌ها او را نه‌تنها مزاحم فضای باز سیاسی نمی‌دیدند، بلکه احساس کردند در تنگناها می‌توانند به او پناه ببرند و از او کمک بگیرند. او به انعکاس سخن و بلند کردن صدای برخی گرایش‌ها که کمتر از رسانه‌ها و تریبون‌های رسمی برخوردار بودند کمک کرد تا جایی که بعد از واقعه سال ۸۸ منتقدان نتایج انتخابات آن سال او را پشتوانه و زبان رسای خود یافتند. البته نه خود او پیوند دیرینه‌اش را با رهبری نظام و دلبستگی‌اش را به حفظ جمهوری اسلامی پنهان می‌کرد و نه آنها که به او و حمایتش دلگرم بودند بر این واقعیت چشم می‌بستند. منتها مسئله این بود که دست‌کم منتقدان می‌دیدند هاشمی برای حمایت از فضای باز سیاسی و آزاد شدن زندانیان سیاسی و… چه بهایی دارد می‌پردازد. می‌دیدند او حاضر نیست حمایت رسانه‌های رسمی کشور و حضور در تریبون‌هایی چون نماز جمعه تهران را به بهای دست کشیدن از این مواضع خود به دست آورد و این برای مردم، به‌ویژه منتقدان سیاست‌های فعلی جمهوری اسلامی ارزشمند است.

حضور پرشور مردم در مراسم شب هفت آیت‌الله هاشمی و تکرار مطالبه رفع حصر

مراسم هفتمین روز درگذشت آیت‌الله هاشمی در حالی در حرم امام برگزار شد که طیف وسیعی از مردم و مسئولان در آن حضور یافتند. در همین حال در بخش زنان بارها شعار «یاحسین، میرحسین» و «سلام بر هاشمی، درود بر خاتمی» به گوش می‌رسید. ناطق نوری سخنران این مراسم نیز با انتقاد از رویه‌های جاری در برخورد با افراد و جریان‌ها گفت: نباید کارهای خودمان را فرافکنی کرده و همه چیز را به حساب دشمن و نفوذی ها بگذاریم.

روزنامه کلمه؛ ۲۶ دی ۱۳۹۵

شماره ۵۰۰ روزنامه کلمه – ۲۶ دی‌ماه ۱۳۹۵

بیانیه آیت‌الله دستغیب به مناسبت هفتمین روز د‌رگذشت آیت‌الله هاشمی‎

آیت‌الله العظمی سیدعلی‌محمد دستغیب به مناسبت هفتمین روز درگذشت مرحوم آیت‌الله علی اکبر هاشمی رفسنجانی در بیانیه‌ای نوشته است: ایام دی ماه ۱۳۹۵ مشاهده شد که چگونه روحانیت و مرجعیت مورد بی‌احترامی قرار گرفت، و همین‌ها در تشییع جنازه عالم متقی و مجاهد فی‌سبیل‌الله و مقبول ملّت‌ها حضرت آیت‌الله علیاکبر هاشمی رفسنجانی چه نقشه‌های خلاف که داشتند؛ والحمدلله ملّت غیور ایران جواب منطقی و کوبنده به مقلّدین انجمن حجتیّه دادند.

با تصویب مجلس صورت گرفت؛ بازنشستگی بدون محدودیت زنان شاغل با ۲۰ سال سابقه کار

نمایندگان مجلس شورای اسلامی تصویب کردند که زنان شاغل می توانند با ۲۰ سال سابقه کار بدون محدودیت سنی بازنشسته شوند.

سخنگوی وزارت امور خارجه: حکومت بحرین با رویکرد امنیتی در مسیر انسداد کامل سیاسی حرکت می‌کند

سخنگوی وزارت امور خارجه با محکومیت شدید اعدام سه زندانی بحرینی گفت: عدم شفافیت در روند محاکمه ناعادلانه این سه شهروند مورد تایید مجامع بین‌المللی و حقوق بشری و تمامی نهادهای مردمی در اقصی جهان نیز قرار گرفته است.

فراخوان عمومی وزارت بهداشت برای بررسی موضوع پارازیت‌ها

رئیس اداره بهداشت پرتوهای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: اینکه وزارت بهداشت هنوز نتوانسته در خصوص پارازیت‌ها واکنش قاطعی نشان دهد به این دلیل است که مستند علمی و معتبری در دست ندارد.

انتقال آیت‌الله نکونام از بهداری زندان به بیمارستان

پس از گذشت بیش از ۲۰ روز اعتصاب غذای آیت‌الله محمدرضا نکونام در زندان قم، وی به دلیل وضعیت وخیم جسمی به بیمارستان منتقل شد.

مدیرمسئول روزنامه «شرق» مجرم شناخته شد

در جلسه امروز دادگاه به پرونده مهدی رحمانیان مدیرمسئول روزنامه شرق و نرگس رجایی مدیرمسئول روزنامه شروع به اتهام نشر مطالب خلاف واقع و افترا با شکایت مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری سبحان و نیز اتهام نشر مطالب خلاف واقع رسیدگی شد که در مورد اتهام نشر مطالب خلاف واقع مجرم شناخته شدند و در مورد اتهام افترا مجرم شناخته نشدند؛ همچنین متهمان مستحق تخفیف دانسته شدند.

نامه آیت‌الله عرب به روحانی: شاهد حق‌کشی در صداوسیما و برخی رسانه‌ها حتی در حق محبوب‌ترین مرجع تقلید نیز هستیم

آیت‌‌الله حاج شیخ حسین عرب استاد حوزه علمیه در بخشی از نامه خود به روحانی با اشاره به رویه رسانه‌های اقتدارگرا ابراز تاسف کرده است: این قاعده و حق‌کشی‌ها و بی‌لطفی‌ها نسبت به هر شخصیتی که فکر می‌کنند در عرض اندیشه آنان است اعمال می‌شود. گاهی در حق محبوب‌ترین مرجع تقلید نیز به کرات و مرات شاهد هستیم. اگر نام این رویه را تقلب در تاریخ ننامیم پس چه بنامیم؟

بحرین ۳ جوان مخالف را اعدام کرد

دادستانی کل جرائم تروریستی در بحرین اعلام کرد که صبح امروز (یکشنبه) حکم اعدام سه محکوم درخصوص حمله به نیروهای پلیس در سال ۲۰۱۴ اجرا شد. این در حالی است که بحرین شاهد تظاهرات گسترده در مخالفت با اجرای حکم اعدام این سه تن بود.

چرا خبر درگذشت هاشمی رفسنجانی مردم را نگران کرده است؟

جامعه حق دارد از مواجهه با این حاکمیتی که معدل آن به‌شدت خشمگین و تند و بی‌حساب‌وکتاب است نگران شود. به‌خصوص که متأسفانه شخص مقام رهبری هم که از معدود بازماندگان نسل اول انقلاب است، با حذف دیگر هم‌نسلان خود و عقلای قوم، به این فضا دامن زده و آرامشی نمی‌آفریند

سیدمهدی طباطبایی: قوه قضائیه به زندانیان سیاسی و غیر سیاسی رسیدگی کند/ شاید برخی ندانند دولت قبل چه بر سر کشور آورده!

به جای دعوا، مسئولان به فکر مردم باشند. مسائل بسیار زیادی در قوه قضائیه وجود دارد و مشکلات زیادی درباره این در قوه، در جامعه مطرح است که بهتر است مسئولان قوه قضائیه نسبت به نقدها بی تفاوت نباشند. لازم است که قوه قضائیه به زندانیان از هر قشری اعم از سیاسی و غیر سیاسی، بر اساس دستورات اسلامی رسیدگی کند./ آقایان باید حرمت خود را نگه دارند. وقتی حرفهای ناروا زدند و اقداماتی ناشایست کردند که مردم هم متوجه آن شدند و بعد حاضر به عذرخواهی از مردم هم نشدند، دیگر چه توقعی داریم؟ این بدان معناست که آنها خودشان در حال تضعیف قوه خود هستند

گزارشی از عصبانیت دلواپسان از هواپیماهای نو؛ دروغ بگویید اما وقیح نباشید!

ورود هواپیمای نو را در حالی به سخره گرفته‎اند که گویی در دوران حاکمیت یک دست اصولگرایان که کشور و نظام جمهوری اسلامی بدون ترمز با سرعت هر چه تمام‎تر به سقوط نزدیک می‎شد، برای جان مردم ارزشی قائل بودند و در راستای پاسخ به یکی از حقوقشان، هر روز هواپیمای نو وارد کشور می‎کردند.

عیسی سحرخیز اعتصاب غذای خود را آغاز کرد

عیسی سحرخیز در اعتراض به «قانون شکنی‌ها، نقض مفاد قانون اساسی، حقوق شهروندی و حقوق مصرح برای زندانیان سیاسی و مطبوعاتی»‌ دست به اعتصاب غذا زد.

تنظیم‌کننده ضربان انقلاب و معتدل‌کننده نظام

بازی رافت نظام و توبه‌خواهی و نسبت خروج و تکفیری‌گری از همان ابتدا ناشیانه و مختص مجالس و مراسم عوام‌فریبی بود و در باور مردم ننشست و آنها خود بهتر می‌دانند که بر خطایند و چرا اصرار بر این خطا می‌کنند هم معلوم است که در تصور غلط آنها حفظ قدرت باید بدین‌سان و با زور و سرنیزه و زندان و حصر باشد اما تا کی جواب می‌دهد و یا اصلاً جواب داده؟ کمی فکر کنید ایهالقدرت دوستان! آیا بیشتر شکست‌ها و ناکامی‌های شما حضرات در همین نکته نیست که با مردم و آرمان‌های انقلاب فاصله دارید؟ و یاران انقلاب مانند موسوی و کروبی و رهنورد را در بند و حصر می‌خواهید و یا مانند خاتمی ممنوع از همه‌چیز و یا مانند هاشمی در اندیشه حذف آنان هستید؟ آیا نتیجه مثبتی گرفته‌اید؟ همه می‌دانند که تعیین‌کننده نتیجه انتخابات ریاست جمهوری و خبرگان و مجلس شورا، هاشمی و خاتمی و موسوی و کروبی و رهنورد بودند و پس از این هم همین خواهد بود.

طلاق با دستور و بخشنامه کم نمی‌شود/ معضل بیکاری و اعتیاد را رفع کنید

رئیس انجمن آسیب‌شناسی ایران در واکنش به تکلیف مجلس به سازمان بهزیستی برای کاهش ۲۰ درصدی نرخ طلاق در طول برنامه ششم گفت: طلاق با دستور و بخشنامه کاهش نمی‌یابد

پیگیری حقوقی، غرامت و دیه زائران ایرانی در راس مذاکرات ایران و عربستان

نماینده ولی فقیه در سازمان حج و زیارت درباره آمادگی تیم مذاکره کننده ایرانی و شرایط آنها گفت: جلسات متعددی را در داخل برگزار کرده‌ایم که در آن موضوع امنیت و امکانات زائران ایرانی و همچنین بحث مهم پیگیری حقوقی، غرامت و دیه زائران‌مان در مسجد الحرام و منا مطرح شده است

بودجه صداوسیما دو برابر شد

بودجه کنونی صداوسیما حدود ۵/۳ دهم درصد از بودجه عمومی کشور است که با این میزان افزایش، بودجه صداوسیما دو برابر افزایش یافته و از یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به حدود ۳ هزار میلیارد تومان خواهد رسید

آلودگی هوا؛ سومین عامل مرگ‌ومیر در ایران

دو عامل خطر اصلی مرگ به ترتیب عوامل متابولیک و تغذیه‌ای هستند و آلودگی هوا و مصرف سیگار در رتبه‌های سوم و چهارم به عنوان عامل خطر مرگ قرار دارند. همچنین عامل خطر پنجم هم مصرف مواد مخدر و الکل است

نامه رئیس سازمان میراث‌فرهنگی به شهردار تهران براى توقف فعالیت‌عمرانى در حریم کاخ‌گلستان

بنابر قوانین و مقررات یونسکو هر اثر ثبتی دارای حریم است و فعالیت‌های شهرداری‌ها نیز باید منطبق بر قوانین و مقررات میراثی باشد لذا فعالیت‌های عمرانی در حریم کاخ گلستان تا زمان تدوین پیوست میراثی پروژه متوقف‌ شده است

آیت‌الله جوادی‌آملی با ابراز گلایه از مراسم یادبود آیت‌الله هاشمی در قم: هاشمی در حیات و ممات، مظلوم بود

نحوه برگزاری و سخنرانی در مراسم یادبود آیت‌الله هاشمی در قم با ناراحتی برخی از بزرگان حوزه و مراجع مواجه شده است. آیت‌الله جوادی‌آملی به‌شدت از تجلیل‌نکردن مناسب از آیت‌الله هاشمی در مراسم یادبود ایشان در قم، ناراحت و دلخور شده است. او که پیش از اتمام مراسم، مسجد اعظم قم را ترک می‌کند، با اشاره به شخصیت آیت‌الله هاشمی و با جمله «مظلوما حیا و میتا»، نارضایتی خود را از سخنران و مراسم اعلام کرده است. این درحالی است که در مراسم یادبود قم، استقبال مردم برخلاف انتظار بسیاری از ناظران، خارج از انتظار بود

اعتراض کارگران هپکو وارد ششمین روز شد/ احتمال ورود ستاد رفع موانع تولید به مشکل هپکو

نزدیک به هزار کارگر کارخانه هپکو در حالی ششمین روز اعتراض صنفی خود را آغاز کرده‌‌اند که شنیده‌اند قرار است به مشکلات آنها در جلسه امروز ستاد تسهیل و رفع موانع تولید وزارت صنعت، معدن و تجارت رسیدگی شود

نوشدارو بعد از مرگ چنارها؛ تصویب«لایحه حفاظت از درختان خیابان ولیعصر» در سال پایانی مدیریت قالیباف

شهرداری تهران در سال پایانی مدیریت شهری خود لایحه‌ای را به شورای شهر برای حفظ درختان خیابان ولیعصر (عج) آورد و شورا هم به تصویب رساند؛ این مصوبه در حالی به تصویب رسیده که در سال‌های گذشته انواع آسیب‌ها و تخریب‌ها درباره درختان ولیعصر صورت گرفته و تعداد درختان این راسته پرخاطره تهرانی‌ها به کمتر از نصف رسیده است؛ همچنین درحالی‌که هنوز درباره تعداد دقیق درختان اجماع و اتفاق نظر وجود ندارد، درباره حفظ و نگهداری آنها قانون تصویب می‌شود

انتقاد روزنامه جمهوری اسلامی ازکینه‌توزی علیه مرحوم آیت‌الله هاشمی؛ می‌گویند چرا از هاشمی تجلیل می‌شود

جریان هتاک تا آخرین لحظات زندگی هاشمی عزیز از هیچ کوششی برای خدشه‌دار کردن چهره‌ او و به زیر سئوال بردن کارنامه‌اش فروگذار نمی‌کرد. این جریان چند روزی سعی کرد با موج سواری، خود را همراه مردم جلوه دهد ولی اکنون دوباره تغییر روش داده و باز هم به هتاکی و جوسازی کینه توزانه روی آورده است. این جماعت هتاک اکنون در محاسبات خود گویا به این نتیجه رسیده که ادامه همراهی با فضای کنونی به منزله قبول خطا در تقابل و فضاسازی گذشته علیه هاشمی است. دقیقاً به همین دلیل است که آن بوق تبلیغاتی توجیه گر دوران بر خطای ۸ ساله با تلخکامی اعتراض می‌کند که چرا از هاشمی تجلیل می‌شود؟

خرید ایرباس حقارت است، یا گم شدن دکل نفتی و فرار رئیس بانک ملی و…؟

حقارت وقتی است که معاون اول رییس‌جمهور پس از پایان دوره‌اش محاکمه و به جرم فساد زندانی شود. حقارت وقتی است که رییس مهم‌ترین بانک دولتی کشور پس از اختلاس فرار کند و در کانادا زندگی آرامی را در کاخ خود پایه‌گذاری کند